Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Kokneses ziņģe 2015

11.04.2015 kur : Kokneses kultūras nams

11. aprīlī visspožāk sildīja pavasara saulīte, bet ziņģes dziesmiieki un stāstu teicēji no visas Latvijas satikās „Kokneses ziņģē”. Kokneses kultūras namā ciemiņus laipni sagaidīja dziesmotā pasākuma rosinātājas - folkloras kopas „Urgas” dalībnieces, muzikālu sveicienu dāvāja kapela „Aizezeres muzikanti”, un kā jau vietā, kur valda kņada un līksmība, bija arī mazs amatnieku tirdziņš.

„Koknese un ziņģe – kā tas var rīmēties? Koncertu atklājot, skatītājiem jautāja Inguna Strazdiņa, zinģu sētas saimniece šajā vakarā. Un atbilde skanēja dziesmā: „Jau ceturto gadu Koknesē skan īsta latvju ziņģe, to izdzied tuvi, tāli un tā tas rīmējas!”

Pirms vairāk kā simts gadiem pierakstītas, mantotas no vecvecākiem, dzimušas Latvijas pirmās brīvvalsts laikā un padomju gados, pavisam nesen sacerētas - viena pēc otras ziņģes atskanēja uz skatuves – lauku sētas ziedošā pavasarī. Skatītāju sirsnīgie aplausi un līdzi dziedāšana apliecināja – ziņģe ir mūžīgās jaunības eliksīrs, kas ielīksmo sirdi un neļauj novecot! Šajā tikšanās reizē ikviens varēja pārliecināties – ziņģē ne tikai tie, kam sudrabs matos un dzīves brieduma gadi, bet pavisam jauni ļaudis. Tātad – ziņģe ir un būs! Paldies visiem „Kokneses ziņģes” dalībniekiem!

Kokneses Novada Vēstis

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top