Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3459/irsu_pagasta_damam_sieviesu_diena_tiek_pa_saujinai_prieka_un_milestibas
Drukas datums: 18:53:49 06.08.2020

Iršu pagasta dāmām Sieviešu dienā tiek pa saujiņai prieka un mīlestības

08.03.2015

Jau 105. gadu pasaulē atzīmē sieviešu dienu, arī mēs savām Iršu dāmām, sievietēm, sievām, māmiņām, vecmāmiņām dāvājām saujiņu prieka, riekšavu mīlestības, sniedzot mazu, jauku, bet mīļu koncertiņu. Iršu sieviešu vokālais ansamblis Valdas Kalniņas vadībā priecēja mūsu acis un ausis ar skanīgām dziesmām. Greznojušās košām šallēm, dziedošās meitenes uzplauka kā grezni ziedi pavasara saulē, sniegdamas sveicienu ikvienam atnācējam. Kopā ar iršēnieti Sarmīti Ošu izstaigājām pagātnes takas, pētot sievieti laikmeta griežos, ielūkojoties tā laika modes pasaulē, caur fotogrāfijām un interesantiem stāstiem. Un atkal skan skanīgās dziesmas, sievieti cildinošas, iedrošinošas dzejas rindas. Svētku izskaņā pie mums ciemojās floriste no Ērgļiem, kas ieveda mūs krāšņajā konfekšu pušķu darināšanas pasaulē. No gardām konfektēm tapa krāšņi pušķi!

Paldies visām meitenēm kas piedalījās, apguva pušķu veidošanas pamatus, improvizēja, jo tādas īstas receptes, kā darināt pušķus, jau nav, viss atkarīgs no mums pašiem!

Paldies visiem, kas atnāca, piedalījās!

Lai mums visiem jauks pavasaris, gaišas domas prātā un sirdī, sirdī lai mājo mīlestība! Uz tikšanos!!!

Vienalga – vai esi māte, meita, sieva,

Tu esi sieviete, Tu būtne dievišķā,

kas visos gadalaikos spēj mīlestībā ziedēt,

Ap sevi maigumu un prieku starojot.

Tu vari pat vis pelēkai dienai

Ar savu esamību krāsainību dot.

Un tādēļ – mīli, priecājies, smejies,

Jo visa dzīve pieder tev.

Par tavu smaidu daudzi paldies sacīs,

Un daļu maiguma tie paņems sev.

(Brigita Debeļska)

 

Ineta Riekstiņa,

Iršu pagasta kultūras darba organizatore