Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3456/par_zemi_milestiba_valda
Drukas datums: 01:46:21 26.09.2020

Pār zemi mīlestība valda

14.02.2015

"Kad ziemas saule pār koku galotnēm slīd un sniegā iemītas pēdas pazūd, klāt 14. februāris - Valentīndiena. Jau daudzus gadus šajā laikā deju kolektīvs "Irši" aicina savus draugus un skatītājus uz koncertu, lai apliecinātu mīlestību vienam pret otru, mīlestību pret deju un dziesmu, mīlestību pret savu dzimto vietu," atklājot koncertu "Pār zemi mīlestība valda", sacīja tā vadītāji Kristīne un Valdis.

Koncertā ar lustīgiem, jautriem, nopietniem un nenopietniem priekšnesumiem visus klātesošos iepriecināja Kokneses novada pašdarbības kolektīvi - Pērses pamatskolas 1.-4. klašu deju kolektīvs (vadītāja Inta Balode), Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas deju kolektīvs "Kāre" (vadītāja Sarmīte Plūme), deju kolektīvi "Liepavots" un "Irši" (vadītāja Inta Balode), senioru koris "Labākie gadi" (diriģente Silvija Cīrule), līnijdeju kolektīvs "Crystal Line" (vadītāja Inga Ozoliņa) un iršēniete Monta Bergmane ar vijoles spēles solo (koncertmeistars Jānis Bumbišs).

Bērnu patiesie smaidi un centība, jauniešu azarts un vidējās paaudzes staltums bija redzams ikvienā izdejotajā tautiskās dejas solī. Baudījums dvēselei bija senioru kora "Labākie gadi" sniegums, kuri klausītājiem dāvāja gan nopietnāku repertuāru, gan tautā iemīļotas Raimonda Paula melodijas, kurām līdzi dungoja arī skatītāji. Kā vienmēr, koķetas un lustīgas bija Kokneses līnijdejotājas.

Tā kā šis ir laiks, kad pašdarbības kolektīvi šajā sezonā jau apguvuši jaunu repertuāru, vairākas dejas skatītājiem tika izrādītas pirmo reizi. Koncerts noslēdzās ar deju kolektīva "Liepavots" jaunapgūto deju "Vai domāji, vai cerēji", kura sniegums un dejotāju aktiermeistarības apvienojums izpelnījās skatītāju nebeidzamus aplausus un ovācijas.

Ir prieks, ka ikdienas steigā mēs spējam uz brīdi apstāties, aizmirst ikdienību, veltīt viens otram patiesus smaidus un mīlestības apliecinājumus.

"Mīlēsim viens otru, mūsu dzimto vietu un cerēsim, ka Iršos būs daudz, daudz pēcnācēju!" koncerta noslēgumā sacīja senioru kora "Labākie gadi" diriģente Silvija Cīrule.

Novēlam, lai koncertā atklātais sakāmvārds "Kas Valentīndienu pavada divatā, uz Mārtiņiem ir jau trijatā", piepildās visiem mīlošajiem pāriem!

Paldies atsaucīgajiem skatītājiem, Iršu pagasta pārvaldei, visiem koncerta dalībniekiem par skaisto kopā būšanu visu mīlētāju dienā!

Uz tikšanos nākošajos pasākumos!

Anita Šmite,

Deju kolektīvs "Irši"