Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Lai visām pasakām laimīgas beigas!

13.12.2014 kur : Kokneses kultūras nams

13. decembrī, Lūcijas dienā, Kokneses novada pašdarbnieku labdarības koncertā Kokneses kultūras namā mēs ikviens varējām kļūt par sargeņģeli mazai bērna sirsniņai. Kristīgajā pasaulē Svētās Lūcijas misija ir sniegt gaismu un cerību. Jau septīto gadu ceļā uz Ziemassvētkiem LNT un ziedot.lv rīkotajā labestības akcijā „Eņģeļi pār Latviju” tautas savāktie ziedojumi dāvā gaismas staru un cerību smagi slimiem bērniņiem un viņu vecākiem. Paldies visiem Kokneses novada iedzīvotājiem, kuri, apmeklējot koncertu, dalījās sirds siltumā, kopīgi saziedojot 258 eiro 87 centus!

Lai arī šajā vakarā aiz logā nevizēja sniega baltums, gaišas svētku noskaņas un prieka devēji bija dziesmu, deju, mūziku mīlošie mūsu novada pašdarbnieki. Paldies senioru korim „Labākie gadi” (vadītāja Silvija Cīrule), sieviešu korim „Anima” (vadītāja Lelde Kamzole-Gagaine) un Bebru pagasta sieviešu vokālajam ansamblim (vadītāja Liāna Haritonova) par dziesmās dāvāto sajūtu, ka mēs visi, lai cik tālu būtu cits no cita, varam satikties dāvināšanas un palīdzēt priekā. Ar sirsnīgiem aplausiem, gluži kā gribētu laisties līdzi dancī, skatītāji sveica katru vidējās paaudzes deju kolektīvu „Irši” un „Liepavots” priekšnesumu. Abus kolektīvus vada Inta Balode. Noteikti arī pēc gadiem tikpat dedzīgi turpinās dejot tie jaunie cilvēki, kuri pašreiz dzirkstošām acīm dejas soli ved Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas jauniešu deju kolektīvā „Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme) un Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvā (vadītāja Kornēlija Reisnere)! Paldies jauniešiem par lielisko sniegumu koncertā! Taizemietis Tīpakorns Čhaitams, kurš šajā mācību gadā mācās Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā, žilbinoši smaidot, uz skatuves dejoja kopā ar Kokneses jauniešiem, pierādot, jau kaut ko ļoti vēlas, viss ir iespējams!

Koncerta vadītāja Astrīda Saimena atgādināja, ka pēc mūsu senču ticējumiem, Lūcijas dienā sievietes nestrādā, bet tikai dejo. Tā arī darīja dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”, līnijdeju kolektīvs „Crystal line” (vadītāja Ingūna Ozoliņa) un flamenko dejotājas (vadītāja Gundega Lojāne). Folkloras kopa „Urgas” (vadītāja Inguna Žogota), spēlmaņu kopa „Skutelnieki” (vadītājs Uldis Bērziņš) un lustīgie kapelas „Aizezeres muzikanti” (vadītāja Inese Skuja) radīja sajūtu, ka tūlīt atvērsies durvis un sētā ienāks Ziemassvētki! Bet nepārspējamais Kokneses pūtēju orķestris enerģiskā Ziedoņa Puķīša vadībā populārajām Raimonda Paula un Imanta Kalniņa melodijām pievienoja klāt savu apbrīnojamo dzīvesprieku!

Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris koncerta noslēgumā sacīja: „Aizvadītajā gadā mēs palīdzējām mazajai novadniecei Džeinai. Priecājamies, ka viņa aug vesela un laimīga savā ģimenē! Paldies jums, ka atkal mēs kopā varam palīdzēt kādai mazai sirsniņai iegūt visdārgāko – veselību!” Kokneses kultūras nama direktore Inguna Strazdiņa, pavēstot ziņu par saziedoto naudas summu, novēlēja, lai vienmēr mūsu sirdis būtu atvērtas labestībai. Ziedojums tiks ieskaitīts ziedot.lv. kontā.

Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Reinbergs par radošu un pasākumiem bagātu gadu sveica pašdarbības kolektīvus un vadītājus ar domes sarūpētām pateicības veltēm.

Ticēsim, viens brīdis ceļā uz gaismu būs palīdzējis pārvērst kāda maza bērniņa dzīvi par pasaku ar laimīgām beigām!

Sarmīte Rode

Līgas Šmites foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top