Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Svinīgā pasākumā “Tu esi Latvija” sumina Kokneses novada Goda pilsoņus

16.11.2014 kur : Kokneses kultūras nams

16. novembra pēcpusdienā Kokneses kultūras namā novada ļaudis pulcējās svinīgā pasākumā, lai suminātu Latviju 96. dzimšanas dienā un sveiktu cilvēkus, kas ar savu darbu ir apliecinājuši vārdus "TU ESI LATVIJA!". Par godu visiem klātesošajiem, bet jo īpaši Kokneses Goda pilsoņiem, skanēja vīru ansambļa "Dobeles zemessargi" dziedātās dziesmas.

Svinīgais sarīkojums iesākās ar kopīgi nodziedātu tautas lūgšanu „Dievs, svētī Latviju!” Svētku uzrunā Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris atskatījās uz nozīmīgākajiem paveiktajiem darbiem šajā gadā Kokneses novadā un sirsnīgi sveica klātesošos Latvijas valsts dzimšanas dienā, novēlot: „Lai sapnis par Latviju dzimst un dzīvo katrā no mums. Arī man ir savs sapnis – lai mums būtu prieks un lepnums dzīvot Latvijas sirds vietā Koknesē, Kokneses novadā! Kamēr mūsu sirdīs deg vārdi Latvijas zeme, tauta un brīvība - Dievs svēta Latviju, mēs runājam savā valodā, aram savu zemi un mums pieder sava valsts. Kamēr mūsu sirdīs degs vārdi Latvijas zeme, tauta un brīvība - mēs būsim stipri un vienoti!”

Sirsnīga, labiem vēlējumiem piepildīta, norisinājās jauno Kokneses Goda pilsoņu - Jāņa Bērziņa, Gaļinas Kraukles, Daces Nebēdnieces, Līvijas Reinbergas un Sarmītes Rodes apbalvošanas ceremonija. Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un izpilddirektors Ilmārs Klaužs pasniedza viņiem Goda rakstus un Kokneses Goda pilsoņa nozīmes. Pasākuma vadītāja Inguna Strazdiņa katram veltīja pateicības vārdus, apsveicēji dāvāja visskaistākos ziedus, bet vīru ansamblis „Dobeles zemessargi” Artūra Reinika vadībā veltīja dziesmas par tēvzemi, tautas godu un valodu, likteņupi Daugavu.

Jānim Bērziņam viss darba mūžs pagājis Koknesē - godprātīgi un ar lielu atbildības sajūtu viņš veic SIA „Kokneses Komunālie pakalpojumi” katlu mājas vadītāja pienākumus. Koknesieši atzinīgi novērtējuši viņa cilvēcību un atsaucību, māku rast risinājumu jebkurā situācijā. Savā brīvajā laikā darbīgais vīrs vada Kokneses mednieku kolektīvu „Ķepainis”. Pateicoties par uzticību sava pagasta iedzīvotājiem, Jānis Bērziņš sacīja: „Paldies par augsto novērtējumu! Man ir gods kalpot Latvijai!”

Gaļina Kraukle ir Pērses pamatskolas direktore. Iršu pagasta ļaudis teic: „Mūsdienās bieži vien cilvēki strādā tikai tik daudz, cik par to maksā, bet, lai mēs, ko patiesi sasniegtu, ik dienas ir jāizdara mazliet vairāk. Gaļina Kraukle izdara daudz vairāk. Direktore prot motivēt gan skolotājus, gan skolēnus veiksmīgam un radošam darbam.” Viņai ar neizsīkstošu enerģiju izlolotās idejas īstenojot dzīvē, ir izdevies panākt, lai Pērses pamatskola kļūtu ar katru gadu jaunāka un modernāka. Aktīvi iesaistoties sabiedriskajā dzīvē, Gaļina Kraukle ir apliecinājusi, cik svarīga viņai ir Iršu pagasta izaugsme.

Dace Nebēdniece ir Latvijas Biškopības biedrības ilggadēja biedre un viena no rosīgākajām un prasmīgākajām Vidzemes puses biškopēm. Jau vairāk kā 40 gadus viņa dzīvo Bebros, un viņas zemnieku saimniecībā „Dravas” ar saimnieces svētību tiek godā celts senais dravenieka arods. Jau gadiem ilgi viņa gardo un veselīgo „Dravu” medu ziedo tiem pagasta ļaudīm, kuri saņem palīdzību no Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Bebru pagasta nodaļas, vairākkārt ar ziedojumiem atbalstījusi pārtikas banku „Paēdušai Latvijai” un Latvijas olimpisko komiteju. Bebrēnieši viņai ir pateicīgi par sirds dāsnumu un cilvēcību un palīdzēt prieku.

Mērķtiecīgu un radošu jauniešu audzināšana, stiprinot viņos nacionālo vērtību apzināšanos, ir Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolotājas un bibliotekāres Līvijas Reinbergas nesavtīgā darba apliecinājums. Pateicoties viņai ļoti daudziem skolas jauniešiem programmas „Comenius” ietvaros ir bijusi iespēja apceļot un iepazīt daudzas Eiropas valstis. Līdztekus pamatdarbam, vairāk kā 15 gadu garumā, viņa organizē koknesiešiem braucienus uz teātra izrādēm un koncertiem Rīgā, Valmierā un Rēzeknē. „Es turpināšu iesākto!” - svētku brīdī ar saviļņojumu Līvija Reinberga.

„Dzīve ir tāda zelta rakšana sevī un citos” – tā pirms gadiem rakstīja Sarmīte Rode sevis izlolotajā Bebru pagasta laikrakstā „Spiets”. Ar dziļu cieņu un patiesu interesi viņa izzinājusi sava pagasta vēsturi, ilgus gadus strādājusi tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā. Mēs viņu pazīstam arī kā mūsu novada dzejnieci. Cik daudz cilvēku likteņu un talantu viņa cēlusi gaismā „Kokneses Novada Vēstīs”, nenojaušot, kā, šo darbu darot, laistīsies arī pašas zelts.

„Šo pašu svētāko tu neaizmirsti: Tu esi Latvija!” – lai šie svētku sarīkojumā izsacītie dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi dod mums spēku apzināties – mēs katrs ar savu dzīvi un darbu apliecinām mīlestību Latvijai.

Kokneses Novada Vēstis

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top