Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Sumina donorus un brīvprātīgā darba veicējus novadā

07.11.2014 kur : Kokneses kultūras nams

7.novembrī uz svinīgu pateicības pasākumu Kokneses kultūras namā devās Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Kokneses novada donori un novada LSK brīvprātīgie.

Jau otro gadu ar īpaši sirsnīgiem priekšnesumiem – dziesmām un dejām, pasākumu atklāja Andersonu – Riekstiņu ģimene. Šoreiz priekšnesumu vērošanu īpašu padarīja mazās Džeinas Zeimuļas-Priževoites klātbūtne ģimenes bērnu kuplajā pulciņā, jo 2013. gadā viss novads vienojās mazajai Džeinai veltītajā labdarības akcijā, kā arī ar īpašu norādi donori ziedoja asinis, lai meitenīte uzveiktu ļauno slimību – asins vēzi. “Paldies jums visiem, kas palīdzējāt Džeinai un bijāt kopā ar mums!” sacīja Džeinas māmiņa Olita Ruža. Mēs dzīvojam pasaulē, lai cits citam palīdzētu - tā sajutāmies arī šajā vakarā.

“Pateicība atklāj dzīves pilnību. Tā pārvērš to, kas mums pieder, par pietiekamu un par vēl ko vairāk. Tā pārvērš noliegumu piekrišanā, haosu – kārtība, apjukumu –skaidrībā. Tā var pārvērst maltīti dzīrēs, ēku par mājām, svešinieku par draugu. Pateicība piešķir jēgu mūsu pagātnei, sniedz mieru šodienā un rada priekšstatu par rītdienu,” ar šiem M. Bitijas vārdiem pasākumu atklāja LSK Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļas vadītāja Līva Skābarniece.

“Donori vienmēr ir bijuši īpaši cilvēki, un viņu ziedojumam ir dzīvības cena. Zinātnieki ir izgudrojuši dažādus medikamentus, bet asinis un to komponentus nevar sintezēt laboratorijā. Paldies visiem donoriem! Vēlu jums labu veselību!” uzrunājot novada donorus, teica domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Donora asinis ir dāvana slimajam cilvēkam, kas palīdz tam atgūt veselību un nereti – glābj dzīvību.. Lielu paldies visiem donoriem un arī tiem, kas atbalsta donoru kustību, šajā vakarā teica arī Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza, LSK Veselības veicināšanas programmas vadītajā Laila Štāle un LSK Aizkraukles komitejas izpilddirektore – Natālija Ivanova.

Ikviens donors ir nozīmīgs Valsts asinsdonoru centram, bet īpašas pateicības - II pakāpes goda rakstus, šajā vakarā saņēma:

  • Ivans Belovs no Kokneses pagasta, kurš nodevis asinis 69 reizes;
  • Imants Piliens no Bebru pagasta, kurš nodevis asinis 61 reizi;
  • Mihails Gorovojs no Kokneses pagasta, kurš nodevis asinis 55 reizes.

III pakāpes goda donora apbalvojumu saņēma:

Austra Jakovele, Ziedonis Dupušs, Dzintars Ābele, Biruta Miķelsone, Skaidrīte Dapkusi, Ingrīda Lubāne, Vairis Jēkabsons, Virgīnija Ikamaite, Gvido Miķelsons, Mudrīte Magone, Bruno Vēzis, Ārija Jauja, Aigars Cēšs.

“Paldies visiem suminātajiem Goda donoriem, kuri šajā vakarā bija kopā ar mums un saņēma apbalvojumus, bet visus iepriekšminētos apbalvotos donorus, kuri pasākumā nepiedalījās un savus apbalvojumus nav saņēmuši, lūdzu, pēc apbalvojuma ierasties Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra telpās,” aicina Līva Skābarniece.

Kokneses novads var lepoties arī ar aktīviem brīvprātīgā darba veicējiem un atbalstītājiem, kurus arī suminājām šajā vakarā. Īpašu paldies Kokneses novada dome izsaka Līvai Skābarniecei un Lībai Zukulei gan par aktīvu darbošanos ikdienā, gan pateicības pasākuma organizēšanu.

Smaržojot Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas audzēkņu un vietējo uzņēmēju sarūpētajam cienastam – pīrādziņiem un smalkmaizītēm, sieram un veselīgajam kārumam – dzērvenēm medū, lustīgi danči, Aizezeres muzikantu pavadībā, notika līdz pat rīta gaismai.

Kokneses Novada Vēstis

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top