Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3443/starptautiskas_rigas_saksofonu_dienas_koknese
Drukas datums: 22:08:06 17.01.2020

Starptautiskās Rīgas Saksofonu dienas Koknesē

16.10.2014 kur : Kokneses novada dome

No 13. līdz 18. oktobrim galvaspilsētā mūzikas cienītāji bauda Starptautisko Rīgas Saksofonu dienu daudzveidīgos pasākumus. 16. oktobrī arī pie mums, Koknesē, skatītājus priecēja brīnišķīgs Starptautisko Rīgas Saksofonu dienu koncerts, kurā piedalījās viesprofesori - trīs izcili mūziķi - Johaness Torels no Dānijas, Jorgens Petersons no Zviedrijas, Rolfs-Eriks Nīstroms no Norvēģijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Orhūsas Karaliskās Mūzikas akadēmijas, Sibēliusa Mūzikas akadēmijas studenti. Pirms koncerta norisinājās pedagogu meistarklases.

Koncertu Koknesē palīdzēja organizēt Kokneses Mūzikas skolas pūšaminstrumentu spēles pedagogs Ziedonis Puķītis. Viņš uzsver: „Šajos pasākumos vienmēr gaidīti ir Latvijas mūzikas skolu pasniedzēji ar saviem audzēkņiem un visu profesionālo orķestru mūziķi. Priecājamies, ka arī mūsu skolas audzēkņi, vecāki, pedagogi un ikviens mūzikas mīļotājs varēja klātienē izjust Saksofonu dienu noskaņu.”

Atklājot koncertu, Kokneses Mūzikas skolas direktore Silvija Cīrule sacīja: "Saksofons ir brīnišķīgs instruments un šodien mēs piedzīvojām brīnumu - ar mūsu bērniem strādāja pasaulē pazīstami mākslinieki." Ziedonis Puķītis kopā ar šī projekta iniciatoru Latvijā - Arvīdu Kazlausku, vairāku starptautisku konkursu laureātu, saksofona spēles pasniedzējs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pasniedza apliecinājumus mūzikas skolu pedagogiem, kuru audzēkņi piedalījās meistarklasēs.

Saksofona spēli Kokneses kultūras namā koknesieši bija dzirdējuši daudzkārt, bet šī bija vienreizēja iespēja baudīt augstas klases profesionāļu sniegumu, kā arī pārliecināties, viņiem būs sekotāji - jaunā mākslinieku paaudze.

Klasiski skaņdarbi un mūsdienu zviedru, vācu, norvēģu komponistu radītās melodijas tika pavadītas ar skatītāju aplausiem un ovācijām. Noslēgumā studentu apvienotais ansamblis Arvīda Kazlauska vadībā atskaņoja Jēkaba Nīmaņa jaundarba "Jūras ceļš" fragmentu.

Kokneses Mūzikas skolas un skatītāju sirsnīgie apsveikumi bija cieņas apliecinājums mūziķiem, kas atklāja saksofona dvēseli.

Kokneses Novada Vēstis

Anitas Šmites foto