Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3428/tena_dienas_danci
Drukas datums: 10:37:36 04.06.2020

Teņa dienas danči

17.01.2014 kur : Kokneses kultūras nams

Janvārī ir liela dancošana! Kā nu nē - Teņa diena! Pašā ziemas viducī, 17.janvārī ir Teņa diena, kurā daudz jādanco. Par godu saimniecēm, saimniekiem un pašām cūciņām! Un Tenis ir cūku patrons.

Arī Kokneses kultūras namā organizējām danču vakaru. Mācījāmies jaunas dejas un atkārtojām labi zināmas vecās. No vecajām allaž dejojam latviešu "Mugurdanci", "Pērkonīti", "Lāci"... Bet vai tu esi dejojis Grečeņiku? Un Klumpakoji? Tie ir leišu danči. Ragana nāk no igauņu zemes. Krakovjaks - no poļiem, bet Pankūkdancis - no amerikāņiem, caur Lietuvu ienācis arī Latvijā. Dančiem nav tautības. Itin draudzīgi tos danco visās zemēs.

To piedzīvojām arī tad, kad daži koknesieši 18.janvārī bija devušies uz Starptautisko danču nakti Ģikšos, Amatas novadā, kur vienuviet bija sapulcējušies vairāk kā 500 dancotāju!!! Izdzerts tika 250 l ūdens un izdancots vairāk kā 80 danču. Dancotāji bija gan no Latvijas (315 dancotāji un 52 muzikanti), gan no Lietuvas (110 dancotāji un 9 muzikanti), no Igaunijas (35 dancotāji un 11 muzikanti), arī no Baltkrievijas, un viesi no Vācijas, Spānijas, Itālijas, Francijas, Portugāles... Vakars sākās plkst.20.00 ar polonēzi, bet pēdējais dancis izskanēja plkst.7,15 no rīta. Tas tik bija maratons!!!

Un vienuviet dancoja gan jauni, gan ne tik jauni, gan ģimenes. Lai arī tev nākamreiz prieks un patikšana atnākt uzdancot un gūt prieku no tā!

Inguna Žogota