Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Kokneses novada svētki 2013

01.06.2013 - 07.06.2013

Sākot ar 1.jūniju, nedēļas garumā svinējām Kokneses novada svētkus. Rīkotie pasākumi - sporta sacensības, teātra izrādes, mākslas darbu izstādes, koncerti u.c. aktivitātes priecēja novada iedzīvotājus un ciemiņus.

Svētku noslēguma svinības 8.jūnijā Koknesē, no luterāņu baznīcas, sākās ar krāšņu svētku dalībnieku gājienu, kurā piedalījās Kokneses novada domes, Bebru un Iršu pagasta pārvaldes un novada iestāžu darbinieki, pašdarbības kolektīvi. Katra iestāde un kolektīvs bija padomājis par svētku ietērpu, kas raksturo viņu darbību. Skaisti, krāsaini, karogiem plīvojot un ar smaidu uz sevi palūkojoties, pirmo reizi šajos svētkos devāmies kopīgā gājienā, sajūtot sevi kā daļiņu no vienota veseluma. Kokneses pūtēju orķestra melodiju pavadībā, gājiens vijās cauri Kokneses ielām, pulcējot svētku dalībniekus un apmeklētājus uz pašdarbības kolektīvu koncertu Blaumaņa pagalmā.

Koncerts Blaumaņa pagalmā – mazie deju svētki

Koncertu atklāja folkloras kopa „Urgas” (vadītāja Inguna Žogota). Pēc dziesmotā priekšnesuma Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris visiem svētku dalībniekiem novēlēja izbaudīt šo īpašo dienu Koknesē, smelties prieku un iedvesmu no daudzveidīgajiem svētku pasākumiem. Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” un „Liepavots” (vadītāja Inta Balode), un Kokneses jauniešu deju kolektīvs (vadītāja Kornēlija Reisnere) skatītājus priecēja arī ar dejām no Dziesmu un deju svētku repertuāra. Koknesē līnijdeju grupā (vadītāja Inga Ozoliņa) dejo gan dāmas, gan pavisam mazas jaunkundzes, viņu priekšnesumā redzējām citu tautu deju temperamentīgos ritmus. Ar kāju, plaukstu un kastaņetes piesitieniem vērojām spāņu dejas (vadītāja Gundega Lojāne), kā arī pagājušā gadsimta 30.-40.gados populāro deju „Lambetvoks” dāmu deju kolektīva „Tik un tā” izpildījumā (vadītāja Kornēlija Reisnere).

Koncerta apmeklētāji, vienlaikus baudot kolektīvu uzstāšanos, iepazinās ar vietējo amatnieku, mākslinieku un uzņēmēju veikumu tirdziņā – izstādē. Zandas Grigānes keramika, mākslinieka Alda Dobenberga un viņa audzēkņu darbi, senlaicīgas un mūsdienīgas rotas, svaigi cepta maize, zāļu tējas un našķu smarža – katrs pēc savas izvēles un gaumes varēja iegādāties sev ko tīkamu par atmiņu no šiem svētkiem.

Tuvojoties koncerta noslēgumam, Kokneses pagasta bibliotēkas darbinieces pateicās visiem 11 bibliotēkas logo konkursa dalībniekiem, kuri kopā iesniedza 18 darbus. Par konkursa uzvarētāju ir kļuvis Guntis Priekulis, pārsteiguma veltes saņēma arī Māra Bitāne, Imants Ungurs, Elvijs Strazds, Sintija Šleme, Laura Vasiļevska, Beāte Brūvere, Estere Vingre, Krista Arbeitere, Lelde Sproģe un Sabīne Neilande. Kokneses novada dome ar sarūpētām pateicības balvām sveica pašdarbības kolektīvu vadītājus.

Kokneša kausu izcīna Didzis Zariņš

Novada svētkos Kokneses estrādē pulcējās vairāki simti skatītāju, lai vērotu Latvijas spēkavīru čempionāta otro posmu. Lai arī spēkavīru čempionāts ir tikko sācies, pirmās traumas liedza diviem atlētiem cīnīties par stiprākā vīra titulu. No turpmākās cīņas traumu dēļ pēc pirmā posma ir atvadījušies 2 dalībnieki - perspektīvais Jānis Ilgaviža un pieredzējušais Ildars Sviķis. Kokneses novada svētkos Kokneses estrādē vienpadsmit spēkavīri tikās čempionāta otrajā posmā un cīnījās par Kokneša kausu, veicot baļķa celšanas vingrinājumu.  Spēkavīri turēja Fiskars krucifiksu, bija Keraterm stafete, Olainfarm/Meldonium nēši, Siltums Jums atlanta akmeņi un Latvijas Dzelzceļa automašīnas vilkšana no zemes.

Biedrība „ SB Koknesis” šogad trīs labākajiem spēkavīriem bija sarupējusi arī naudas balvas - pirmajai vietai Ls 100,00; otrajai vietai Ls 70,00, bet trešās vietas ieguvējam Ls 50,00. Kokneša kausu izcīnīja spēkavīrs Didzis Zariņš, paceļot 180 kg smagu baļķi. Otrā vieta Agrim Kazeļņikam, bet trešajā vietā Artis Plivda.

„Siltums Jums Latvijas spēkavīru čempionāta 2013” nākamie posmi notiks Smiltenē, Mērsragā, Ilūkstē, Limbažos, Ventspilī, Valmierā (Pāru sacensības), Mārcienā (Pāru sacensības).

Dāvanā Kokneses novada uzņēmju sarūpētas dāvanas

Sagaidot novada svētkus, Kokneses novada uzņēmēji un dome aicināja iesaistīties akcijā – savā mājas logā ielikt svētku plakātu ar zaļo sirdi uz ielas pusi, kas simbolizēja atbalstu novada svētkiem. Ieliekot plakātu mājas logā, ikvienam bija iespēja kļūt par balvu izlozes dalībnieku. Desmit balvu komplektus izlozei bija sarūpējuši novada vietējā produkta ražotāji – „Vecsiljāņi”, „Bormaņi”, „Zemitāni”, „Janavas”, „Zemītes”, „Kāpiņa”, „Miki V”, „Sidrabi” un „Dravas”. Akcijas izloze notika pēc spēkavīru apbalvošanas. Par galvenās balvas ieguvēju kļuva Līga Ancāne no Bormaņu ciema, dāvanā iegūstot 5kg siera, 5l rapšu eļļas, 1l medus, briežu gaļas salami, cepumus, štriceli, zivju tīrāmo dēlīti, kurmju slazdu, krēmu "Beāte" un grāmatiņu ādas vākos. Sveicam arī pārējo balvu ieguvējus!

Atklāj pludmales volejbola laukumus Koknesē

Ar Kokneses novada domes atbalstu, blakus Kokneses skeitparkam un stadionam iekārtoti divi pludmales volejbola laukumi. Kokneses novada svētku dienā jaunajos laukumos norisinājās pirmās pludmales volejbola sacensības, kurās sacentās sportisti gan no Kokneses, gan Iršiem un Bebriem.

Dzīvoju, dzīvoju Daugavas krastā …

Nekur tik dzidri neatbalsojas dziedātāju balsis kā dievnama sienās. Pēcpusdienā no saules svelmes spirdzinājumu un pacilātu svētku sajūtu baudījām Kokneses evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Kokneses kultūras nama senioru kora „Labākie gadi” (vadītāja Silvija Cīrule) un kora „Anima” (vadītāja Aija Liepiņa, koncertmeistare Ilona Makareni) koncertā. „Labāko gadu” sniegumā Ludviga van Bēthovena un citu pasaules klasiķu radītās kristīgās melodijas mijās ar mūsdienu komponistu skaņdarbiem. Ik dziesma kā ar vieglu roku noņēma no pleciem kādu grūtuma nastu un domās lika pacelt skatienu pret debesīm, lai pateiktos par katru dienu, ko mūs mīlot, ir dāvājis Dievs. Skatītāju aplausi nebeidza rimties izskanot Raimonda Paula „Zied ievas Siguldā” – tik izjusti un gaiši šī dziesma izskanēja baltajā dievnamā Koncertā brīnišķīgi iederējās latviešu tautas dziesmās un tautā iemīļotās melodijās atklātais Dzimtenes skaistums un Daugavas tuvums sieviešu kora „Anima” dziedājumā. Var aiztecēt gadi, bet vienmēr saviļņojoši, kā pirmoreiz, sirds pamostas priekā un saulainās atmiņās, dzirdot Valtera Kaminska dziesmu ar Ārijas Elksnes vārdiem „Pie Daugavas”. „Dzīvoju, dzīvoju Daugavas malā, aizbrāza pali un atkal man šķiet: vasaras vakars un vīgriežu vāli smaržo pēc laimes pie Daugavas” – šī dziesma patiesi ir par mums, kas dzīvojam te, Daugavas krastā.

Paldies „Animas” koristēm, „Labāko gadu” dziedātājiem, koru vadītājām Silvijai Cīrulei un Aijai Liepiņai par spēju atklāt dziesmas dvēseli!

Koncerta noslēgumā kori un skatītāji vienojās Jāņa Lazdas veltījumā Koknesei, kas kļuvis par Kokneses himnu. Kā solījums un pateicība skanēja vārdi: „..Koknese, es zinu tu gaidīsi mani.”

Atdzimst teika par Kokneses pili

„Tev tikai liekas, senie mūri klusē, bet ir tādi vakari pie Daugavas, kad ik akmenī dzīvība pulsē. Tu nokļūsti teikā pirms simtām vasarām...”

Kad vakara krēsla ieskāva Kokneses pilsdrupas, iedegtās ugunis uz simtgadīgajiem akmeņiem un Daugavas viļņu mierīgais plūdums radīja noslēpumainu noskaņu. Ieskanoties spēlmaņu kopas „Skutelnieki” vijolei un dūdām, mēs atgriezāmies tālā pagātnē – teikā par Kokneses pili, ko mums uzbūra Kokneses amatieru teātris Sandijas Kalniņas jaunās lugas „Tornis. Teika par Kokneses pili” pirmizrādē. Kokneses pilskunga meitas Kaijas (Liene Dareiko-Sinkēviča) un pils dārznieka Artūra (Sandis Migla) mīlas stāsts lika noticēt, ka vienīgi mīlestība var darīt cilvēku laimīgu. Īpaši gribas izcelt Lienes Doreiko-Sinkēvičas spilgto un izjusto aktierspēli. Aktieru pārliecinošais tēlojums, „Skutelnieku” mūzika, režisores Ingunas Strazdiņas izcilais veikums un visu pārējo atbalstītāju ieguldījums izrādes tapšanā apliecināja, ka kopīgā darbā piedzimst kaut kas liels un skaists.

Pēc izrādes aktieri uz skatuves aicināja un sirsnīgi sveica lugas autori Sandiju Kalniņu. Pateicības vārdi par finansiālu atbalstu izrādes tapšanā tika veltīti Zemgales plānošanas reģionam un Kokneses novada domei. Inguna Strazdiņa visa kolektīva vārdā pateicās arī māksliniecei Inesei Dembovskai, „Svētku modei”, spēlmaņu kopai „Skutelnieki”, gaismotājam Vilnim Gravam, skaņu operatoram Edgaram Hamiduļinam.

Lai jaunajai izrādei ilgs mūžs, lai no jauna atdzimst teika par Kokneses pili!

Kokneses Novada Vēstis

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top