Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3407/1991_gada_barikazu_pieminas_pasakums_irsos
Drukas datums: 23:44:53 02.06.2020

1991. gada barikāžu piemiņas pasākums Iršos

25.01.2013 kur : Iršu pagasta bibliotēka

25. janvāra vakarā Iršu pagasta centrā dega ugunskurs, aicinot iedzīvotājus piedalīties barikāžu atceres pasākumā.

Pie ugunskura pārvaldes vadītāja Raina Līcīte pateicās tiem pagasta ļaudīm, kuri 1991. gada janvārī devās uz Rīgu, lai bez ieročiem, bet ar stingru pārliecību aizstāvētu Latvijas neatkarību.

12 barikāžu dalībnieki saņēma kopbildi par piedalīšanos pasākumā 2012. gadā.

Iršu sieviešu ansambļa dziedātās patriotiskās dziesmas uzjundīja vīros atmiņas par notikumiem Rīgā pirms 22 gadiem. Kluba vadītāja Rudīte Vaivode un bibliotēkas vadītāja Dace Grele lasīja Pērses pamatskolas skolēnu pierakstītās vecāku atmiņas par trauksmainajām janvāra dienām.

Pasākums turpinājās bibliotēkā- visiem kopīgi skatot nelielu filmu par barikāžu laiku Rīgā. Noslēgumā iršēnieši – barikāžu dalībnieki, sēžot pie atmiņu galda, dalījās pieredzētajā un personīgajās izjūtās par janvāra notikumiem. Šķiet, ka ir tik daudz runāts un stāstīts par barikādēm, bet arvien paliek lietas, par ko parunāt. Šoferis Māris Vitte atcerējās, ka viņš Iršu vīrus uz barikādēm veda ar pavisam jaunu autobusu. Iebraucot Rīgā atklājās draudoša aina – visapkārt bija daudz sadegušas tehnikas. Mārim palika neomulīgi, jo šinī situācijā viņam bija jāatbild gan par cilvēkiem, gan jārūpējas, lai ar autobusu viss būtu kārtībā, jo pretējā gadījumā, kā tad Iršu vīri tiks uz mājām un kā atbrauks nākošajā dienā citi?

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele