Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Cik sver mūsu mazo lasītāju somas ???

25.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

dsc_1321.jpgCik sver mūsu mazo lasītāju somas? Un ko stāsta mūsu somas par mums? To noskaidrojām Kokneses bibliotēkā 25.oktobrī, kad visi bibliotēkas mazie apmeklētāji varēja uzzināt, vai viņu somas svars atbilst viņu vecumam! Bieži izskatās, ka mazo lasītāju uz bibliotēku ir atnesusi soma, nevis otrādi!

Jāatzīst, ka lielākajai daļai bērnu somas nav par smagām, bet papildus gan vēl jāpierēķina sporta somu un mūzikas skolas somu svars! Bērni saka, ka ceturtdiena ir tāda „vieglā” diena, bet citas dienas somas ir daudz smagākas! Visi gan apgalvo, ka viņi esot stipri un trenēti un neko lieku līdzi nenēsājot!

Mēs bērnus informējām par Latvijā izstrādātajiem standartiem par to, kādam ir jābūt skolnieku somas svaram, lai tas atbilstu normām attiecīgās vecuma grupās!

Te nu tās ir:

  • Bērniem vecumā līdz 9 gadu vecumam no 2,5kg - 3,5kg;
  • Bērniem vecumā no 9 līdz 11 gadiem no 3,5kg - 4kg;
  • Bērniem vecumā no 12 līdz 13 gadiem no 4kg - 4.5kg;
  • Bērniem vecumā no 14 līdz 15 gadi no 4.5kg - 5kg;
  • Bērniem no 16 gadu vecuma skolas soma nedrīkstētu būt smagāka par 5kg.

Bērniem par prieku nosvērām arī savas- bibliotekāru somas, un , protams, tās izrādījās visvieglākās-vidēji 2kg!

Ingrīda Višķere, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top