Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3364/zemnieku_saeima_aicina_uz_lauku_dienu_vecsiljanos
Drukas datums: 11:07:27 02.12.2020

Zemnieku saeima aicina uz lauku dienu „Vecsiljāņos”

21.09.2016

Biedrība „Zemnieku saeima” 21.septembrī Kokneses novada Bebru pagastā aicina apmeklēt Lauku dienu: „Efektīva organiskā mēslojuma apsaimniekošana” saimniecībā „Vecsiljāņi”. Lauku dienas atklāšana plkst. 10:30. Lauku dienas pirmajā daļā biedrības „Zemnieku saeima” pārstāvji informēs par projekta „GreenAgri” pētījumu, kurā Igauņu un Latvijas eksperti apkopojuši informāciju par dažādām mēslu izkliedes tehnoloģijām un to efektivitāti. Latvijas Lauku izglītības un konsultāciju centra speciālists Jānis Kažotnieks prezentēs kūtsmēslu izkliedes tehnoloģijas efektīvākai augu barības elementu izmantošanai. Par šķidrmēslu tehnoloģijām un to ekonomiskajiem rādītājiem informēs Armands Midegs no SIA Pakavs. Savukārt kukurūzas šķirņu salīdzinājuma rezultātus prezentēs SIA „Latvijas šķirnes sēklas” pārstāvji.

Lauku dienas otrajā daļā notiks demonstrējumi uz lauka: šķidrmēslu izkliede ar Mastek cauruļu tehnoloģiju; šķidrmēslu iestrāde augsnē ar šķidrmēslu mucu un inžektora kultivatoru; kūtsmēslu izkliede ar kūtsmēslu ārdītāju-izkliedētāju un precīzās braukšanas tehnoloģija.

Biedrības „Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietnieks un z/s „Mežacīruļi” saimnieks Juris Cīrulis: “Ir ļoti būtiski mūsu - zemnieku rīcībā esošos resursus izmantot pēc iespējas efektīvāk. Konkrētajā gadījumā – pareizi apsaimniekojot kūtsmēslus, mēs varam gan ietaupīt līdzekļus, ko citā gadījumā izdotu minerālmēslu pirkšanai, gan varam iegūt labākas ražas, gan arī saudzēt vidi, kurā dzīvojam un saimniekojam. Saimniecība „Vecsiljāņi” saimnieko ar skatu nākotnē – gan draudzīgi videi, gan dzīvniekiem un neuzskata to par nastu, bet dara ar prieku. Aicinām visus 21.septembrī uz lauku dienu, kurā uzzināsim jaunākos pieejamos pētījumu rezultātus un iepazīsim speciālo mēslu izkliedes tehniku. Ja vēlaties redzēt, kā būs jāsaimnieko pēc 2020.gada, tad brauciet uz Lauku dienu „Vecsiljāņos”!

Šovasar ir īpaši aktualizējies jautājums par darba drošību lauku saimniecībās. Par īpašajiem riska faktoriem lopkopības saimniecībās lauku dienas dalībniekus informēs Zemgales Reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītājs – galvenais inspektors Valdis Dūms.

Reģistrēšanās plkst. 10:00, lauku dienas atklāšana plkst. 10:30.

Pieteikšanās līdz š.g. 20.septembrim, tālrunis 67027044, e-pasts: birojs@zemniekusaeima.lv

Lauku dienu atbalsta: Pakavs, Ievas siers, biedrība „Zemnieku saeima”,Ag Leader Technology, Western, Metal-Fach, BMF, Pilkemaster, EYS, Star, Trioliet, Nissan Norde, Mastek, Eesti Pollumajandus – Kaubanduskoda. Lauku diena tiek organizēta projekta “GreenAgri” CB272 ietvaros, kuru līdzfinansē Centrālās Baltijas jūras reģiona programma 2014-2020 un biedrība „Zemnieku saeima”.

Par biedrību „Zemnieku saeima” Biedrība „Zemnieku saeima” ir ietekmīgākā lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. Mūsu biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Valdi veido 9 kongresā vēlēti zemnieki, kuri pārstāv visus reģionus un lauksaimniecības nozares. Biedri kopā apsaimnieko vairāk kā 500 tūkst. ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

Informāciju sagatavoja

ZSA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Norkārkle

liva@zemniekusaeima.lv

+371 29237221 www.zemniekusaeima.lv