Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3343/peldesanas_sacensibas
Drukas datums: 02:57:44 14.07.2020

Peldēšanas sacensības

16.04.2016 kur : Kokneses sporta centrs

16.aprīlī Kokneses sporta centrā norisinājās atklātās sacensības peldēšanā, kurās piedalījās 60 dalībnieki no Kokneses, Jēkabpils un Aizkraukles. Pavisam dalībnieki 5 disciplīnās sadalīja 22 medaļu komplektus.

Sacensības risinājās divās klasēs – sporta klasē, kur startēja dalībnieki, kas ar peldēšanu nodarbojas ļoti regulāri, un tautas klasē, kur piedalījās gan pavisam jauni dalībnieki, gan tādi, kuriem peldēšana ir hobijs.

Daudziem dalībniekiem šīs sacensības bija pirmās viņu dzīvē, par ko ļoti priecīga bija peldēšanas trenere Jolanta Grugule, kuras audzēkņi bija vairākums no visiem sacensību dalībniekiem. Savukārt pieredzējušākiem sportistiem šī bija iespēja uzlabot savus personīgos rekordus. Tā, piemēram, koknesietim Atim Ārem pietrūka vien divas simtdaļas līdz meistarkandidāta izpildīšanai 50 metru brīvā stila distancē.

Sacensības sākās ar 50 metru tauriņstila peldējumiem sporta klasē, kur labākie attiecīgi bija Kristaps Kalniņš un Jolanta Grugule. Tālāk sacensības turpinājās ar 50 metru brīvā stila peldējumiem, kur piedalījās arī tautas klases peldētāji, kas bija krietni vairāk nekā sporta klases dalībnieku. Sporta klasē pie uzvarām tika Atis Āre un Jolanta Grugule, bet tautas klasē sievietēm uzvaras ieguva Paula Užule vecākajā grupā un Emīlija Jaudzeme jaunākajā grupā, bet vīriešiem Mareks Kazakovs vecākajā grupā un Reinis Rutkis jaunākajā grupā. 50 metros uz muguras sporta klasē uzvaras Kristapam Kalniņam un Elzai Bojārei, bet tautas klasē pa vēl vienai uzvarai Marekam Kazakovam, Reinim Rutkim un Paulai Užulei, bet jaunākajā grupā uzvara Rēzijai Kurnosenko. Pirmspēdējā disciplīna bija 50 metru peldējumi brasā, kur sporta klasē nepārspēti palika Kristaps Kalniņš un Elza Bojāre, bet tautas klasē otro uzvaru sacensībās izcīnīja Emīlija Jaudzeme, bet pie pirmajām uzvarām savās grupās tika Karīna Kaminska, Kaspars Kalniņš un Dāvis Kalniņš.

Visbeidzot sacensības noslēdzās ar 100m kompleksajiem peldējumiem, kur piedalījās tikai sporta klases peldētāji. Vīriešiem labākais bija Atis Āre, bet sievietēm visātrākā kārtējo reizi Elza Bojāre.

Pēc sacensībām sekoja arī labāko godināšana. Uzvarētāji tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem no Kokneses sporta centra, bet paši mazākie saņēma veicināšanas balvas par drosmi un piedalīšanos. Kokneses sporta centrs saka lielu paldies visiem, kas palīdzēja sagatavoties sacensību veiksmīgai norisei – trenerei Jolantai Grugulei, starta tiesnesei Gunai, sekretāram Otto, laika tiesnešiem Armandam un Ralfam, organizatoriskajam palīgam Tomasam un visiem dalībniekiem par piedalīšanos. Kokneses sporta centrs nākotnē peldēšanu plāno kā ikgadējas sacensības, kur savus spēkus varēs izmēģināt gan sportisti gan peldēšanas iesācēji un amatieri. Tiksimies nākamajās sacensībās Koknesē!

Davis Kalniņš, KSC