Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Kokneses Zandarts 2015

06.05.2015 kur : Daugavas radzes, kempings

6. jūnijā Daugavas ūdenskrātuvē Koknesē notika spiningošanas sacensības "Kokneses Zandarts 2015". Dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija sākās 5. jūnijā no plkst. 19.00 atpūtas bāzē “Daugavas radzes”. Sacensības organizēja P/A “Kokneses Sporta centrs” un SIA “Daugavas radzes”.

Sacensībās varēja piedalīties visi makšķerēšanas sporta entuziasti, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un dzīves vietas. Spiningošanas sacensības bija individuālas. Makšķernieki drīkstēja izmantot tikai mākslīgos mānekļus un velcēt izmantojot vienu kātu.

Šogad sacensībām savu dalību bija pieteikuši 92 dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Prieks, ka koknesieši sava pagasta godu centās aizstāvēt plašā pulkā - 30 dalībnieki. Sacensībās startēja arī 9 daiļa dzimuma pārstāves, no kurām četras bija koknesietes. Izrādās, “Kokneses Zandarts” ir izpelnījies popularitāti Lietuvas makšķernieku vidū, šovasar sacensībās piedalījās 6 lietuvieši.

Sacensību starts tika dots 6.jūnijā plkst 6.00, pēc galvenā tiesneša Andra Veikšāna komandas. Lielākas un mazākas laivas ieslīdēja miglas lokiem klātajos Daugavas ūdeņos. Dalībnieku rīcībā bija astoņas stundas, lai krastā atgrieztos ar veiksmīgu lomu.

Svēršanai tika pieņemtas tikai noteikumiem atbilstoša izmēra un skaita zivis. Uz lomu svēršanu ieradās 49 makšķernieki, kuri varēja lepoties ar karaliskiem zandartiem, milzīgām līdakām un ūsainiem samiem. Šīs bija zivīm bagātākas sacensības pēdējo gadu laikā. Kopējais noķerto zivju svars 195,78 kg.

Sacensību uzvarētājs tika noteikts pēc visu noķerto zivju kopējā svara. Pirmo trīs vietu ieguvēji tika apbalvoti ar piemiņas balvām, kausiem un diplomiem, bet 4-6 vietas ieguvēji – ar diplomiem un piemiņas balvām.

1. vieta Edgars Tone no Rīgas – 11.900 kg

2. vieta Aleksandrs Zikovs no Jūrmalas – 11.400 kg

3. vieta Konstantīns Krafčenko no Rīgas – 9.820 kg

4. vieta Dmitrijs Samoilovs no Rīgas – 9.100 kg

5. vieta Mareks Cišs no Kokneses – 7.800 kg

6. vieta Oskars Ribkinskis no Ļaudonas – 7.580 kg

Atsevišķi tika vērtēts viens lielākais zandarts, un dalībnieks, kurš to bija noķēris, tika kronēts par “Zandartu karali”. Pēc vairākām sezonām “Zandartu karaļa” kroni nenosargāja Gints Niedrītis (2013.g. - 2.7 kg un 2014.g. – 2.4 kg). Šogad karaļa godā tika celts Oskars Ribkinskis ar 2.420 kg smagu zandartu. Lielākā zandarta īpašnieks balvā saņēma televizoru, kausu un diplomu.

Pārsteiguma balvas tika piešķirtas: labākajam Lietuvas pārstāvim Nerinam Gružauskim – 10. vieta, 6.360 kg,

trīs sievietēm - lielāko lomu ieguvējām Silvijai Strodei (3.18 kg), Ilvai Vingrei (3.04 kg), Solvitai Kārkliņai 2.34 kg),

sacensību vecākajam dalībniekam 1944. gadā dzimušajam Bruno Kokaram no Madonas.

Vienpadsmitās “Kokneses Zandarta” sacensības ir veiksmīgi noslēgušās. Prieks par saulaino pasākumu, lielajiem lomiem, meistarīgajiem makšķerniekiem un izturīgajiem līdzjutējiem.

Ne asakas!

Dalībnieku sarakstu un lomus skatīt: ŠEIT!

Sacensību nolikums

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top