Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Miķeļdienu sagaida „Galdiņu” muzejā

26.09.2012 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Es nezinu, kas par vīru
Iet pa ceļu dancodams:
Miežu svārki, rudzu kreklis
Apenīšu cepurīte.

/Latv.t.dz./

Bebru internātvidusskolas 1. – 4. klašu skolēniem atbilde uz tautasdziesmu labi zināma – tas ir Miķelis! 26. septembra pēcpusdienā viņi tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņos” ieskandināja Miķeļdienu. Pēc ekskursijas pa muzeju, krāsaino kļavlapu nosētajā „Galdiņu” dārzā bērni ar tautasdziesmām un ticējumiem daudzināja Miķeli, kuru izsenis mūsu senči godājuši par labu un bagātu vīru, maizes tēvu. Silta un apaļa rudens saule raudzījās kā mazie svētku svinētāji priecājas par skaisto atvasaras dienu.

Ābeļu zaros bija paslēpušās Miķeļa rakstītās vēstules, kuras bērniem bija jāatrod un jāpaveic tajās uzdotie darbiņi. No kļavu lapām zālītē tapa jumīša zīme, veikli saskaitītas dārzā augošās ābeles, nodziedāta dziesmiņa par rudeni. Uz ugunskura katlā izvārītā zāļu tēja vēl vairāk sasildīja Miķeļdienas gaidītājus, lai ar jaunu sparu viņi dotos skolotāju sagatavotajās rotaļās un izšūpotos „Galdiņu” šūpolēs!

Bebru internātvidusskolas skolēni novēl mums visiem saulainu un līksmu Miķeļdienu!

Kokneses Novada Vēstis

Sanitas Šiballo foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top