Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Tikšanās Dzejas dienu pieturās

11.09.2012

11. septembrī – Raiņa dzimšanas dienā, Bebru pamatskolas skolēni devās Dzejas dienu gājienā pa pagasta centru, apstājoties vairākās vietās – dzejas pieturās, kur skandēja savus izvēlētos Raiņa dzejoļus. Latviešu valodas skolotājas Lindas Šmites rosināti, skolas bērni bija vērīgāk ielūkojušies lielā latviešu dzejnieka daiļradē un centušies atrast sev tuvu dzejoli. Dzejas dienu gājiens no Bebru pamatskolas veda uz dzejas dienu pieturām. PII „Bitīte” pagalmā skolēni atsauca atmiņā Raiņa dzejoļus bērniem, bet ceļa malā augošo ābeli viņi sveicināja ar dzejoli „Vecītis un ābele”. Dzejas pieturā pie Vecās skolas skolotāja Linda Šmite pastāstīja par dzejnieka bērnības un skolas gaitām, bet skolēnu dzejoļos Rainis atklājās kā saules dziesminieks. Vecbebru muižas parkā pie ceriņiem atskanēja tiem veltīts dzejolis. Pēdējā pieturā „Galdiņu” muzejā pie skulptūras „Vecā kaķene” jauki iederējās dzejolis „Kaķenīte”.

No Raiņa dzejas pasaules pasākuma turpinājumā dzejas draugi iepazinās ar piecpadsmitgadīgo Baibu Zamarinu no Iršiem un viņas pirmo dzejas grāmatu „Zvaigžņu pietura”. Skolēniem bija pārsteigums, ka viņu vienaudze jau ir grāmatas autore. Baiba Zamarina mācās Pērses pamatskolas 9. klasē. Savu pirmo dzejoli viņa sacerējusi, kad mācījusies Aizkraukles sākumskolas 4. klasē. Baiba ar pateicību pieminēja savu toreizējo skolotāju Rudīti Ratņiku, kura atklājusi viņā dzejas dzirksti. „Zvaigžņu pieturā” apkopoti pēdējā pusotra gada laikā radušies darbi. Lasot savu dzeju, meitene atzina, ka dzejoļi top dvēseles skumjos brīžos, bet savas jūtas izsakot dzejas valodā, pie viņas atgriežas dzīvesprieks. Viņa labprāt atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem. Par grāmatiņas izdošanu Baiba ir ļoti pateicīga ĢKC „Dzeguzīte”, jo īpaši direktorei Ingai Ķieģelei. Baiba ir liela un skaista ceļa sākumā. Vēlam viņai veiksmi!

Kokneses Novada Vēstis

Dzintras Sniedzes foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top