Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Donoru diena Vecbebros

24.01.2013 10:00 - 13:00

Ceturtdien, 24.janvārī, no 10.00 līdz 13.00 Vecbebru Profesionālajā vidusskolā būs donoru diena. Aicinām visu grupu asins donorus!

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) izsaka sirsnīgu pateicību visiem Vecbebru donoriem par viņu ieguldījumu asins donoru kustībā, tādējādi sniedzot iespēju daudziem saglabāt veselību un dzīvību! 2012. gada laikā uz Vecbebriem VADC organizēja vienu izbraukumus. To laikā donori ziedojuši asinis 51 reizi. Īpašs prieks par Vecbebru 18 jaunajiem donoru kustības biedriem, kuri 2012. gadā asinis ziedojuši pirmo reizi mūžā!

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Donora svaram jābūt virs 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins ziedošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas un iepriekšējā dienā. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

Pēc asins ziedošanas donors saņem naudas kompensāciju 3 LVL pusdienām. Tāpat saskaņā ar Darba likuma 74.pantu, iepriekš paziņojot darba devējam, donors saņem atlīdzību par attaisnotu darba kavējumu, un nākamajā dienā pēc asins ziedošanas viņam ir tiesības uz atpūtas dienu, par ko tiek saglabāta noteiktā darba alga. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā.

Valsts asinsdonoru centra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 67408878; 28663415

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top