Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Ar Sama modināšanas svētkiem atklāta tūrisma sezona Koknesē

19.05.2012 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

19. maijā visas dienas garumā Koknesē notika "Sama modināšanas svētki". Jau otro gadu ar lielā Sama modināšanu ir uzsākta tradīcija simboliski atzīmēt tūrisma sezonas atklāšanu Koknesē.

Rīts sākās ar tirgus aktivitātēm, kur iepirkšanās prieki bija visiem - gan lieliem, gan maziem. Stādi, amatnieku darinājumi, gardumi un atrakcijas bērniem, kā arī dažādas saimniecībā noderīgas lietas pieaugušajiem. Zaļā tirgus laukumā ieradās daiļā "Pērses meitene" ar palīgiem, kuri dienas gaitai sekoja līdzi un bija klāt visās pasākuma norises vietās.

Aktīvās atpūtas cienītāji tikās pie luterāņu baznīcas, kur tika atklāta pastaigu taka gar Daugavas krastu no baznīcas līdz Likteņdārzam. Šī taka noteikti kļūs par daudzu koknesiešu iemīļotu pastaigu vietu. Par skaisto ainavu vieni no pirmajiem pārliecinājās nūjotāji, kuri devās nūjošanas pārgājienā sertificēta instruktora pavadībā. Uz pārgājienu aicināja brīvdienu piestātne "Pērsejas".

Par kultūras pasākumu programmu rūpējās Kokneses pašdarbības kolektīvi, kuri arī šoreiz pierādīja, ka varam lepoties ar koknesiešu darbošanos dziedot, dejojot un muzicējot. Blaumaņa pagalmā ar savu sniegumu priecēja Kokneses jauniešu deju kolektīvs, dāmu deju kolektīvs "Tik un tā", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Liepavots", flamenko deju grupa "El Camino", Kokneses līnijdeju dejotājas, pūtēju orķestris un Kokneses jaunie mūziķi, Druvja Andriksona vadībā. Kokneses Jauniešu biedrība aicināja visus atbalstīt arī festivālu "Infinitus", kurš notiks 2. jūnijā Kokneses estrādē.

Luterāņu baznīcā šajā dienā skanēja koru mūzika. Koknesē ieradās senioru kora "Labākie gadi" draugu kolektīvi, kur jaukā, sirsnīgā koncertā tika izdziedātas daudzas melodijas.

Paralēli kultūras pasākumiem, tirgus laukumā Kokneses Sporta centrs aicināja visus, kuri savus spēkus vēlējās izmēģināt svaru bumbu celšanā un virves vilkšanas sacensībās "Nerausti samu aiz ūsām"!

Aizrautīgi, skrejoši jaunieši ar uzdevumu lapām rokās tika manīti daudzviet Koknesē. Ko viņi meklēja? Šīs jauniešu komandas piedalījās brīvdienu piestātnes "Pērsejas" tūrisma piedāvājuma "Misija Koknese Izaicinājums" testēšanā, kas ir aizraujoša sacensība ar laivošanu, meklēšanu un atrašanu, savu spēku pārbaudīšanu un uzvaras prieku.

Kokneses parkā koktēlniecības radošajā darbnīcā ikviens varēja vērot, kā no koka top pūces skulptūra, kuru veidoja brāļi Ivars un Aigars Rūrāni.

Pēcpusdienā Kokneses estrādē ieradās koknesiešu komandas, lai piedalītos viduslaiku spēļu turnīrā. Šeit tika izspēlētas mūku futbola, rata ripināšanas un virves vilkšanas krustā sacensības. Papildus tika vērtēti arī komandas rezultāti šaušanā ar loku, arbaletu un cirvja mešanā.

Kamēr norisinājās komandu cīņa viduslaiku turnīrā, citi svētku apmeklētāji pilsdrupās apskatīja ieroču kolekciju, piedalījās loku un arbaletu šaušanā, kā arī cirvju mešanā, darbojās radošajās darbnīcās, devās laivu braucienos un vēroja Sama svētku "ugunszupas" tapšanas procesu. Gan lieli, gan mazi mielojās ar Pils bufetes piedāvātajiem gardumiem.

Daudzu pasākuma apmeklētāju gaidītākais brīdis bija lielās Sama loterijas izloze, kas notika noslēguma pasākumā pilsdrupās. Aktīvākie pasākuma dalībnieki, sakrājot zīmodziņus dažādās pasākuma norises vietās un aizpildot Lielā sama loterijas talonu, cīnījās par jaukām un vērtīgām pārsteiguma balvām un galveno balvu no kompānijas „Tallink” - kruīza biļeti braucienam uz Stokholmu 4 personām. Bet, pirms lielās loterijas izlozes, tika apbalvoti viduslaiku turnīra uzvarētāji. 10 komandu konkurencē trešo vietu ieguva Kokneses jauniešu biedrības komanda, otrā vieta dalīta - komandai "Koknesis" un Vecbebri, bet par turnīra uzvarētājiem kļuva komanda Dome 2.

Pārsteigums visiem noslēguma pasākuma dalībniekiem bija bruņinieka un pils dāmas titula izcīņa, kura norisinājās starp uzvarētāju komandas dalībniekiem. Kokneses pils bruņinieka titulu ieguva Niklāvs Vingris un Kokneses pils dāmas titulu ieguva Monta Peciņa.

Klāt bija arī ilgi gaidītais brīdis - loterijas izloze. Prieks par laimīgo loterijas lozi bija ikvienam, gan saņemot ielūgumus uz dažādiem kultūras pasākumiem un festivālu "Infinitus" Koknesē, gan iegūstot Kokneses novada domes, tās iestāžu un arī uzņēmēju sarūpētas dāvanas. Loterijas galveno balvu no AS "Tallink" ieguva Aija Austruma no Rīgas.

Pasākuma noslēgumā visi vienojās lielā Sama modināšanā: "Lielais sams lai augšā ceļas, nu tad trīcēs kalni, lejas". Paziņojot par tūrisma sezonas atklāšanu, Koknesē skanēja lielgabala zalves!

Vēlam koknesiešiem veiksmīgu un darbīgu tūrisma sezonu!

Anita Šmite

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top