Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemPiedalies uzņēmēju konkursāApmācībasKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Muzeju nakts "Galdiņos"

21.05.2012 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Ar stāstu par Pērses meiteni – tēlnieka Voldemāra Jākobsona skulptūru „Salst”, ar Rūdolfa Blaumaņa nerātno velniņu piedzīvojumiem, kurus mums no jauna atklāja Pērses pamatskolas lielie un mazie mākslinieki, ar Bebru pamatskolas vokālā ansambļa mūziklu „Sarkanbikses un vilks” un vokālā ansambļa „Bitītes” dziesmām par ūdeņiem un rotaļām pie ugunskura pagājusi vēl viena Muzeju nakts tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņos” . Sirsnīgs paldies Pērses pamatskolas kolektīvam un izrādes režisorei Ligitai Bērziņai par atsaucību! Ar savu iestudējumu viņi ciemojušies daudzviet, bet pirmo reizi izrāde notika uz simtgadīgas dēļu grīdas „Galdiņos” – vietā, kurai savulaik iespējams garām gājis „Velniņu” autors. Ar tikpat dedzīgiem aplausiem skatītāji pateicās mūzikla „Sarkanbikses un vilks” dziedātājiem, skolotājām Liānai Haritonovai un Lindai Šmitei. Šajā vakarā atklājām tēlnieces, ogrēnietes Diānas Verneras darbu izstādi, kurā skatītājus pārsteidza mākslinieces radītā akmens un gaismas saspēle, bet pie akmens strūklakas ikvienam gribējās pakavēties ilgāk.

Līdz vasaras saulgriežiem muzejā skatāma vēl viena izstāde - mūsu novada visjaunākās paaudzes – pirmsskolas izglītības iestāžu „Bitītes”, „Gundegas” un Bebru internātvidusskolas pirmsskolas grupas bērnu radošo darbiņi, kuri „Galdiņos” ienesuši saulainu noskaņu un krāsainību. Muzeju nakts īpašo burvību sajutām dižo koku paēnā „Galdiņu” dārzā pie ugunskura dziedot līdzi ansamblim „Bitītes”, ejot rotaļās un baudot „Voldiņa” tēju. Paldies par dziesmoto vakaru „Bitītēm” un vadītājai Velgai Feldmanei!

Prieks, ka Voldemāra Jākobsona mājvietu apmeklēja ne tikai Bebru pagasta iedzīvotāji, bet arī ceļotāji, kuri šajā vakarā centās apraudzīt pēc iespējas vairāk Latvijas muzeju. Vismaz reizi gadā, tieši Muzeju naktī, muzeju apmeklē mūsu pagasta jaunieši, kuriem vislielākais prieks ir ieejot darbnīcā, pārbaudīt savus spēkus, pievelkoties pie Voldemāra Jākobsona vingrošanas stieņa.

Paldies visiem Muzeju nakts apmeklētājiem! Bet, muzeja sezona ir tikko sākusies, līdz 1. oktobrim būsiet gaidīti ciemiņi „Galdiņos” – tēlnieka Voldemāra Jākobsona domu un darbu paradīzē!

Sarmīte Rode, muzeja vadītāja

Daigas Andersones, Madaras Vileres foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top