Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/3192/amatnieks_2012
Drukas datums: 08:27:17 29.05.2020

Amatnieks 2012

26.04.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Cilvēka mūžs bez darba nav iedomājams. Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā 2012.gada 26. aprīlī ar skaistu, amatniekiem veltītu pasākumu „AMATNIEKS 2012” noslēdzās metodiskās komisijas „Cilvēks un sabiedrība” aktivitāšu mēnesis.

Aprīļa sākumā darbnīcā „Pie Lieldienu zaķa” sociālo zinību skolotāja Daina Logina skolēniem mācīja, kā pagatavot skaistus un gaumīgus Lieldienu dekorus. Skolēniem bija iespēja piedalīties a/s Balticovo rīkotajā Lieldienu zīmējumu konkursā.

Filcēšanas darbnīcā, mājturības un tehnoloģiju skolotāju Sandras Riekstiņas un Veltas Verkēvičas vadībā, 1.-3.klašu un „C” klašu skolēni no kārstas vilnas filcēšanas tehnikā izgatavoja puķes un tauriņus, kuri galarezultātā „nokļuva” pavasarīgā sienas dekorā. Pēc skolēnu vēlmes sienas dekors tagad rotās skolas internāta telpas.

Galdnieku darbnīcā mājturības un tehnoloģiju skolotāji Ivars Hermanis un Ilmārs Aizupietis skolēniem mācīja kā izgatavot rotaļlietas –spēļu mašīnītes no koka. Skolēni ar lielu aizrautību pulēja un skrūvēja koka detaļas, līdz rotaļlietas bija gatavas.

Topošie pavāra palīgi - arodklases audzēkņi skolotājas Elīnas Ivanānes vadībā demonstrēja savas amata prasmes, cepot kēksus.

Noslēguma pasākumā „Amatnieks 2012” skolēniem bija iespēja darboties amatnieku darbnīcās: podnieka, klūdziņu pinēja un sveču lējēja. Darbojoties ar mālu, bišu vasku un klūdziņām nemaz nemanījām, cik ātri paskrien laiks. Taču rezultāts priecēja bērnus: no māla darināti dekoratīvi trauciņi un ķipīši, no bišu vaska rullētas un dažādās formās – zaķa, egles, čiekura, eņģeļa, izlietas sveces, no klūdziņām pīti dekoriņi!

Lielu paldies sakām mūsu amatnieku meistariem: podniekam Andrim Džigunam, pinējai Ilgai Zvirgzdiņai un biteniekam Alvim Možeikam, par mūsu bērniem ierādītajām amata prasmēm un interesanto stāstījumu par savu amatu!

 

Darba māte, Laimes māte –

Abas vienu ceļu iet:

Darba māte darbu dala,

Laimes māte samaksāja.

 

Māra Miķelsone

direktores vietniece audzināšanas darbā