Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Folkloras kopa "Tīne" 27. bērnu un jauniešu folkloras svētkos Lēdurgā un Turaidas muzejrezervātā

21.05.2011

Folkloras svētki Lēdurgā sākās sestdien, 21. maijā. Pēc svētku atklāšanas, kad uz Lēdurgas estrādes parādījās katra lielā Latvijas kultūrvēsturiskā novada pārstāvji, dejojām kopīgas dejas un tad sākās radošās darbnīcas. Vislabāk mums patika kukaiņu ēdināšanas darbnīca, gudrības par graudiem, kur varēja gan malt, gan kult, sviesta kulšana un krējuma malšana, kukaiņu ķeramā darināšana, izmēģinājām arī cept cepumus, pankūkas un mielojāmies ar gardu rupjmaizi.

Vakarā skatījāmies folkloras konkursu uzvarētāju koncertu. Bet pēc tam pats interesantākais - dancojām un pie ugunskura stāstījām pasakas, atgadījumus, anekdotes.

Nākamjā rītā, 22. maijā, viesojāmies Turaidas muzejrezervātā. Sarīkojumi sākās ar rotaļām, kurās "Tīnes" meitenes bija gan dziesmu sācējas, gan rotaļu vadītājas.

Bet plkst.13.00 notika Novadu koncerts Cepu,cepu kukuli, ko braukt ciemā.

Tajā piedalījās katrs mazais novads. Koknese jau izsenis ir Piedaugavas novadā, kur kopā ar allažniekiem un Zaķumuižas bērniem rādījām savu priekšnesumu. Šoreiz kopā ar mums bija arī Vidzemes augstienes folkloras kopas.

Svētki bija izdevušies! Saulīte sildīja, pasākumi bija dažādi un domāti visdažādākām gaumēm. Pēc svētkiem iegriezāmies apskatīt arī Gūtmaņu alu.

Paldies visiem atbalstītājiem, kas gādāja un palīdzēja "Tīnei" piedalīties šajos lielajos folkloras kopu svētkos, kuros piedalījās 1100 bērnu un jauniešu no visas Latvijas!

Folkloras kopas vadītāja, Inguna Žogota

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top