Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/10354/dziesmu_diena_koknese
Drukas datums: 05:25:58 16.10.2021

Dziesmu diena Koknesē

22.08.2020 11:00 kur : Kokneses estrāde

mcb_0904.jpgSkanīgs un dziesmām bagāts aizvadīts 22. augusts Koknesē. II Vislatvijas senioru sadziedāšanās svētki, kurus ar Kokneses novada pašvaldības un Labklājības ministrijas atbalstu rīkoja Latvijas Pensionāru federācija, parka estrādē izvērtās par varenu dziesmu virteni visas dienas garumā. Vērienīgais pasākums iesākās ar sadziedāšanās dalībnieku gājienu -  košu un krāsainu kā melodijas no mūsu tautas dziesmu pūra.

 "Paldies, ka izvēlējāties Koknesi sadziedāšanās svētku norisei!" – svētku atklāšanas brīdī sacīja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, sveicot kuplo dziedātāju saimi un vēlot brīnišķīgu dienu, atrodot laiku apskatīt arī Kokneses skaistākās vietas.

Uz II Vislatvijas senioru sadziedāšanās svētku atklāšanu bija ieradusies un dziesmu dienai Koknesē laba vēlējumus veltīja Labklājības ministre Ramona Petraviča. Svētku uzrunā ministres kundze izteica gandarījumu, ka tieši Koknesē, kas ir gleznaina un iedvesmojoša vieta un jau izsenis apvīta ar teiksmām un leģendām, no visas Latvijas ceļu mērojuši senioru vokālie ansambļi, atvedot sev līdzi visskanīgākās dziesmas. "Lai šodien tālu pār Kokneses pakalniem skan jūsu spēcīgās dziesmas! Ar jūsu dziesmām, ar jūsu gribas spēku, ar to, kā jūs ejiet uz mēģinājumiem, dziediet, uzstājieties, jūs tikai vēlreiz aplieciniet to, ka Latvijā ir apbrīnojami un talantīgi cilvēki!" – sveicot visus dziesmas draugus, sacīja Ramona Petraviča.

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājas Aijas Barčas vietniece Dzintra Žilde visu svētku organizētāju vārdā pateicās Kokneses novada pašvaldībai par iespēju svētkus rīkot Koknesē, par skaisti saposto estrādi un izrādīto viesmīlību.

Vairāk nekā 40 vokālo ansambļu sniegtais koncerts bija kā varens dziesmu maratons, kuru lieliski vadīja šarmants kungs no Latgales – Dainis Platacis. Visvairāk dziedošie kolektīvi bija ieradušies no Zemgales un Latgales reģioniem, kā ar savus dziesmotos sveicienus bija atveduši vokālie ansambļi no Rīgas un Kurzemes.

Sadziedāšanās svētku koncertu atklāja mājinieki – folkloras kopa "Urgas" un ansamblis "Kokneses zēni". "Ja sākums labs, tad visa diena būs labi pavadīta!"  - tā var raksturot koknesiešu uzstāšanos. Ar folkloras kopas "Urgas" vadītājas Ingunas Žogotas aicinājumu dziedāt līdzi un smelt enerģiju dziesmas spēkā,  piepildītā estrāde kļuva par vienu lielu kopkori, kas liek bēdu zem akmens un iet tai pāri dziedādami. Skatītāju aplausu pavadījumā dziesmu "Katram savs" izpildīja mūžam jaunie un atraktīvie "Kokneses zēni", kuru vadītājs ir Andris Balodis. "Kokneses zēniem" piebiedrojusies arī akordeona spēlētāja Ināra Mačuļska.

Skanīgajā dziesmu virtenē ievijās arī dziesmas par Daugavu, kuras tuvumā šajā dienā gavilēja tie, kuriem dziesma dod spēku dzīvot un dāvāt arī citiem nerimstošu dzīves prieku.

Ar Labklājības ministrijas atbalstu svētku dalībniekiem tika sarūpētas gardas pusdienas.

Latvijas Pensionāru federācija pateicas pasākuma atbalstītājiem: Labklājības ministrijai, Kokneses novada domei, Mēness aptiekai, mācību centram MG ALFA un uzņēmumam SENI.

Pasākuma noslēgumā skanēja vairākas kopdziesmas un aicinājums atkal kādā vasaras nogalē satikties Koknesē.

 Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Mārča Briškas foto