Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

"VIOLIN DIIVAS" koncerts Kokneses parkā

29.08.2020 18:00

Duets VIOLIN DIIVAS, kurā apvienojušās divas klasisko vijoļspēli apguvušas vijolnieces Lelde Zaržecka un Inese Fedorovska, ir sagatavojušas pārsteigumu – dzīvās improvizācijas koncertus. 

«Visas skaņas, ko dzirdēsiet koncerta laikā, ir uz vietas improvizēta performance, turklāt spēlējam ne tikai vijoli. Mēs arī dziedam, spēlējam blokflautu, kokli, bungas, citus sitaminstrumentus un pat glāzes!» par to, kas sagaida klausītājus, stāsta abas talantīgās mūziķes, piebilstot: «Mūziķu biežākās uzstāšanās saistītas ar sirsnīgiem apsveikumiem saviem tuviniekiem, jo – ko gan vēl var uzdāvināt cilvēkam, kam viss ir? Muzikālu baudījumu divu vijoļu sniegumā. Tāpēc neguļam uz lauriem, bet esam sagatavojušas šos pārsteigumu pilnos koncertus.»

Duets dibināts 2019.gada maijā, un gada laikā piedalījies jau vairāk nekā simt pasākumos.

Lelde Zaržecka ieguvusi profesionālo bakalaura un maģistra grādu solo izpildītājmākslā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildinājusi zināšanas Itālijā, Milānas konservatorijā, kā arī dažādos mūzikas projektos Latvijā un ārvalstīs. Kā viesmāksliniece spēlējusi gan kamerorķestra «Sinfonietta Rīga», gan Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvā, kā arī vairākus gadus strādājusi «The Ambersound Orchestra» kolektīvā. Lelde devusi savu ieguldījumu arī vairākās Latvijas mūzikas skolās, attīstot, izglītojot un iedvesmojot topošos vijolniekus.

Inese Fedorvoska studējusi vijoļspēli prestižajā Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pēc atgriešanās no studijām aicināta kā viesmāksliniece visos Latvijas profesionālajos orķestros, kā arī strādājusi izcilā vijolnieka Gidona Krēmera izveidotajā kamerorķestrī «Kremerata Baltica». Kā solomāksliniece kopā ar orķestri uzstājusies Rīgā, Cēsis, Berlīnē, spēlējusi solo koncertus Latvijā un Austrijā. Vijoļspēles prasmi aizrautīgi turpina nodot pedagoga darbā, mācot jaunos vijolniekus.

Mūziķu brīvā laika aktivitātes arī nebeidz pārsteigt, tāpēc Inese piepildījusi savu bērnības sapni un mēneša laikā apguvusi špagatu, savukārt Leldei patīk priecēt tuviniekus un kaimiņus ar ekskluzīvām kulinārijas delikatesēm, piemēram, diētiskajiem liķieriem, kas taisīti no pašmāju ogām un medus vai aromatizētājām salātu eļļām.

Dueta VIOLIN DIIVAS koncerti notiks:

26.jūlijā plkst.16 «Daugavas meditācijas» Staburaga piemiņas vieta Vīgantes parkā
7.augustā plkst.20 «Saulrieta koncerts» Kolkā pie tautas nama
9.augustā plkst.13 «Daugavas meditācijas´ Bārbeles parka estrādē (Vecumnieku nov.)
29.augustā plkst.18 «Daugavas meditācijas» Kokneses parkā (laukumā pie virzienu norāžu staba)

Biļetes cena – 4 EUR. Tās var iegādāties koncerta norises vietā.

Dueta video pieejams šeit:

Aktuālā informācija par koncertiem – VIOLIN DIIVAS Facebook lapā:
https://www.facebook.com/pg/vi...

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top