AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Annas - Saimnieču diena “Galdiņos”

24.07.2020 12:00 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

20200724_124712.jpg24.jūlijā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā “Galdiņos” katru gadu tiekamies Annas - Saimnieču dienā. Šogad pasākumu atklājām ar izstādes “Vasaras smarža” darbu autorēm Ritu Ginaiti un Moniku Bērziņu, kuras bija ieradušās, lai pastāstītu par savu hobiju -  gleznu veidošanu no kristāliņiem.

Kā vēsta tautas ticējums - Annas dienā pirmoreiz ēda jaunos kartupeļus un burkānus, bet Jēkaba dienā no jaunās ražas cepa pirmo maizes kukulīti, un, kāds būs maizes kukulītis, tāda būs arī iztika nākamajā gadā. Mūsu vidū bija Bebru pagasta pensionāru padomes ”Mārtiņroze” saimnieces un Kokneses senioru klubiņa “Pīlādzītis” saimnieces, kuras bija sagatavojušas gardos cienastus.

Baudot cienastus, ar dziesmām un dejām, par ko rūpējās kapela “Aizezeres muzikanti”, suminājām un sveicām skaistā vārda nesējas: Annu Pilienu, Annu Romanovsku un Annu Pērkoni. Svētku pasākumā bija ieradies arī Jēkabs, kurš pagājušo gadu nevarējis sievu nolūkot. Jēkabs sievu meklēja tādu, kura vecumdienās būšot skaista un gudra. Viņš bija sagatavojis vecumdienu horoskopu, kā katra horoskopa zīme izskatīsies vecumdienās. Ar smiekliem un dejām pavadījām Jēkabu, kurš arī šogad sievu nenolūkoja, visas esot skaistas un gudras!

Paldies par sirsnīgo kopā būšanu, par skaistajiem stāstiem un gardajiem cienastiem!

 Tēlnieka V. Jākobsona muzeja vadītāja Justīne Kosmačevska

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top