Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Spēka vītnē iepin saules enerģiju

19.06.2020 16:00 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

19.jūnija pēcpusdienā ar Jāņu rituāliem Vecbebru Mežaparku ieskandināja Bezgalīgie sajūtu stāsti. Vārds "līgo" ir ne tikai visbiežāk lietotais Jāņu dziesmu piedziedājums, bet arī Jāņu būtības atslēga. Pasākuma sākumā mūs sagaidīja ūdens vārti, rasas ūdens un upes siera pērle, kas bija īpašs  maģisks rituāls, kurā veldzējāmies ar rasas ūdeni un baudījām sieru no upes pērles. Jāņu plūktām zālēm piemīt dziednieciskas un pat maģiskas īpašības, ar tām pušķo sētas, ēkas, bet mēs veidojām kopīgas un individuālas spēka vītnes ar daudzveidīgiem augiem. Katrs savā vītnē iepina saules enerģiju. Zāles, kas sapītas aplī ir dabas skaistuma un mūžības simbols. 

Nākošais rituāls bija uguns, tā iekuršana un līgo dziesmu dziedāšana. Aizdedzinātajā ugunskurā ielikām mūsu labās domas vasarai. Saules vārtu rotājām ar Vecbebru spēka viju, kuru uzvijām no dažādām pļavu zālēm. Lai svētki izdotos, nedrīkst stāvēt maliņā - ir jāiet cauri saules vārtiem, lai saulē vairojas labie spēki. Līgo danči zem dižā ozola pieskandināja Mežaparku, jo, ielīgojot Jāņus, devāmies rotaļās, veldzējāmies zem ozoliem. Tautas Dainu aplī katrs pasākuma dalībnieks lasīja dainu no bagātā tautasdziesmu pūra.

Pacel krēslu Jāņu māte,

Lai sēž Jāņu bērni.

Jāņu bērni piekusuši

Jāņu zāles lasīdami.

Mežaparka estrāde ir ieskandināta un piedancota. Paldies Bezgalīgajiem sajūtu stāstiem par izbaudīto mirkļu skaistumu!

Justīne Kosmačevska,

 kultūras darba organizatore

 

 

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top