Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Vasaras saulgriežos smeļ spēku turpmākajam darbam

20.06.2020 19:00

Iršu pagastā skaisti nosvinēti vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki. Līgo un Jāņu diena neapšaubāmi ir svētki, kurus mēs baudām patīkamā gaisotnē savā ģimenē, kopā ar draugiem. Tie ir kopā sanākšanas svētki, kurus svin kā liels, tā mazs.

Jau izsenis katras nama mātes un saimnieka gods ir celt galdā vislabāko, kā arī līdz Līgo dienai paspēt padarīt visus lauku darbus, lai kaimiņi neaplīgotu. Iršu pagasta ļaudis ir godam tikuši galā ar saviem darbiem, jo, tikai pateicoties iedzīvotāju rūpēm, vērīgajam skatienam un mīlestībai pret savu pagastu, tas ir tāds, kādu to mēs redzam šodien – sakopts, ziedošs un skaists.

20. jūnijā Iršos pie Magazīnas notika Jāņu dienas ielīgošanas pasākums, kurā svētku svinētājus priecēja VPDK "Irši" un kolektīva vadītāja Ilona Ūdre, Iršu sieviešu vokālais ansamblis un tā vadītāja Valda Kalniņa. Vietējie pašdarbnieki uzjautrināja ar nelieliem skečiem (režisore Ligita Bērziņa) par aktuālām tēmām mūsdienās. Montas Bergmanes izpildījumā skanēja vairāki vijoles skaņdarbi.

Pasākuma laikā suminājām Iršu pagasta septiņas Līgas un divdesmit Jāņus, par godu gaviļniekiem tika nodziedāta latviešu tautasdziesma "Trin, Jānīt…".

Paldies visiem, kuri piedalījās Jāņu ielīgošanas pasākuma rīkošanā un gatavošanā, paldies dziedātājiem, dejotājiem un visiem pārējiem dalībniekiem.

Iršu pagastā vasaras saulgriežu laikā notiek dažādas aktivitātes - viena no tām bija fotokonkurss, kurš norisinājās no 15. maija līdz 1. jūnijam ar  nosaukumu "Mani pavasara mirkļi". Piedalīties tika aicināti Iršu pagasta iedzīvotāji un ikviens interesents. Konkursa mērķis bija iemūžināt Iršu pagastu raksturojošas fotogrāfijas un piedāvāt iespēju pagasta iedzīvotājiem, kā arī dabas pētniekiem parādīt savus talantus fotomākslas jomā. Atsaucība bija diezgan liela. 13 dalībnieki iesūtīja 99 fotogrāfijas. Visi darbu autori tika godināti ar pateicības rakstiem. Konkursā piedalījās un pateicības rakstus saņēma: Marika Maslovska, Gunta Svilpe, Irita Riekstiņa, Beāte Liepiņa, Elīza Ruža-Riekstiņa, Iveta Rutkovska, Daiga Andersone, Justīne Riekstiņa, Iveta Hveckoviča, Estere un Valters Riekstiņi, Monta Bergmane, Viesturs Vīksne, Adrians Sogomonjans. Iesūtītos darbus vērtēja kompetenta žūrija – pieredzējuši fotogrāfi Arvis Voicehovičš, Mārcis Briška un Ainārs Briedis.

Vasaras saulgrieži ir īstais brīdis, lai smeltos spēku turpmākajam darbam, jo gada visīsākajā naktī dabas spēks izpaužas visspilgtāk. Tāpēc domāsim labas domas, teiksim viens otram labus vārdus un būsim kopā ar saviem mīļajiem!

Paldies Iršu iedzīvotājiem un viesiem, kuri bija kopā ar mums svētkos!

Pēc pasākuma bija arī pieejama bufete, kā arī gardas pašmāju kūpinātas vistiņas un Jāņu siers.

Ineta Riekstiņa,

Iršu pagasta kultūras pasākumu organizatore

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top