Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/10189/kas_mekle_tas_atrod
Drukas datums: 06:49:37 30.11.2020

Kas meklē, tas atrod!

01.06.2020 14:00 - 16:00 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Bebru pagasta Mežaparkā bērnus un jauniešus gaidīja aktīva darbošanās - orientēšanās un jautājumu/uzdevumu trase. Vējainajā, bet siltajā 1. jūnija dienā pasākumu apmeklēja 20 dalībnieki. Takās bija izvietoti 25 punkti, kas bija numurēti ar cipariem, katrs no tiem bija jāatrod. Ikvienā vietā bija uzzīmēts kāds vienkāršs simbols un uzrakstīts vienkāršs jautājums vai mīkla - piemēram, JUMIS un "kas ir Latvijas galvaspilsēta?", simbols bija jāpārzīmē un atminējums jāuzraksta dalībnieka uzdevuma lapā. 

Lai mazinātu drūzmēšanos, dalībnieki tika laisti trasē ar 1 minūtes starplaikiem. Pirmie 3 punkti bija izvietoti estrādes pļavā, bet visi nākamie bija jāatrod pašā Mežaparkā. Kad tiesnese Justīne aizgāja palūkot, kā dalībniekiem veicas ar atrašanu, viņa sastapa daudzus dalībniekus, kas bija priecīgi atrast un iepazīt tik daudzās takas un palauzīt savu galvu katra maršruta jaunā punkta jautājumā.

Kad neatlaidīgie taku izzinātāji bija visu paveikuši, uzzinājām, ka trases ātrākais laiks ir 32 minūtes, ilgākais - 1 stunda 5 minūtes.

Par finišēšanu orientēšanās dalībnieki saņēma “Čupa Čup” konfekti, savukārt šokolādes tāfelīti, ja tika pārsniegta 20 pareizu atbilžu robeža, vai šokolādes batoniņu, ja punktu bija mazāk par 20.

Paldies Bebru pamatskolai un Bebru pagasta pārvaldei par ieguldīto lielo darbu Mežaparka taku atzāģēšanas, grābšanas un citos sakopšanas darbos. Taku tīkls šobrīd ir vismaz 2 kilometri.

Mežaparka zeme pieder Bebru pagasta pārvaldei un Uldim Krievāram. Paldies īpašniekiem par iespēju to izmantot sabiedrības veselīga dzīves veida interesēm!

Paldies Bebru pagasta pārvaldes darbiniekiem par zāles izpļaušanu estrādes pļavā un šosejas laucē.

Nākamais sporta pasākums ir plānots 16. jūnijā -  Mežaparka kross pa 1 km apli ar intervālu startu (30 sek). Trase būs marķēta vismaz divas nedēļas pirms skrējiena.

 Justīne Kosmačevska,

Kultūras darba organizatore 

Artis Zvejnieks,

Sporta pasākumu organizators