Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/ogres_tehnikuma_izglitibas_programmu_istenosanas_vieta_vecbebros/celojam_joprojam
Drukas datums: 23:48:50 20.09.2020

Ceļojam joprojām15.10.2012

Vecāku sponsorētas un citādi atbalstītas, Bebru pamatskolā aizvien notiek skolēnu mācību ekskursijas, kuru rezultātā bērni iepazīst Latviju, vairo patriotisma jūtas, paplašina savu redzesloku, gūst pozitīvas emocijas.

Un tā sākumskolas skolēni, izvēlējušies ekskursijas maršrutu uz Madonas apkaimi, uzzināja par Kalsnavas aborētumu, kur izpriecājās par visdažādākajiem kokiem. Īpaši atmiņā ir palicis smaržīgais koks no Japānas, kura aroms atgādināja cepumu smaržu. Neaizmirstams bija kāpiens 25 metrus augstajā skatu tornī, no kura pavērās vienreizējs skats uz mūsu zemes daiļumu. Madonā skolēnus gaidīja keramiķis J. Seiksts un parādīja cepli, kurā tobrīd tika apdedzināti podi. Zemnieku saimniecībā „Pakalni” mazie tika pie zirgu izjādēm un zināšanām par to, kas ir sirmis, bēris dūkans. Ekskursijas noslēgumā tika iepazīta Cesvaine ar tās vareno pili.

5. un 7. klase par sava rudens ceļojuma mērķi izraudzījās Valmieru un Valmieras drāmas teātri. Pa ceļam tika aplūkotas Ērgļu klintis un Sietiņiezis. Skolēni šīs varenās un skaistās Gaujas krastu klintis redzēja pirmo reizi mūžā. Valmieras teātrī ekskursantus sagaidīja aktieris Arnolds Osis, kuru bērni uzreiz pazina kā Georgu no TV seriāla „Ugunsgrēks”. Teātra darba iepazīšana bija teicama karjeras izglītības apgūšana, jo aktieris aizraujoši stāstīja un, šķiet, arī ieinteresēja par tādām profesijām kā ģērbējs, grimētājs, rekvizitors, režisors, skatuves strādnieks u.c. 5. un 7. klases skolēni iegriezās arī no Cēsīm netālu esošajos „Rakšos”, kur uzzināja par kamieļiem, lamām un alpakām. Ekskursijas noslēgumā tika izbaudīts rodeļu brauciens „Rāmkalnos”.

Skolotāju dienas tradicionālajā ekskursijā devās arī skolotāji. Tāpat kā skolēni arī pedagogi izzina Latvijas dabu un cilvēku paveikto. Esam pabijuši tik daudz kur, ka grūti atrast jaunu maršrutu. Šogad tas saistījās ar Lubānas pusi, kur „Vaidavās” dzīvo kāds vīrs- akmeņu mīlis. Viņš ir savācis vienreizēju akmeņu kolekciju, kuru braucām aplūkot. Tie bija kultakmeņi, bedrīšakmeņi, dziednieciskie akmeņi, akmens tēli, pat meteorīta atlūza, ko redzējām, saņēmām pozitīvu enerģiju. Uzzinājām par dabas veidojumiem, kas nes negatīvu enerģiju, no kā vajadzētu izvairīties, neturēt istabā. „Vaidavu” saimnieks Strautiņa kungs rosināja dzīvot saskaņā ar dabu un dabas likumiem, atgādināja par sadzīves ķīmiju un visu citu, ar ko cilvēks pats sev nodara ļaunu. Praulienas pagastā atrodas Vidzemē lielākais laukakmens Velna Skroderis, kas ir otrais akmens milzis pēc Nīcgales laukakmens. Skolotāja Dz. Karlsone, atrodoties uz milzīgā pelēča muguras, izstāstīja teiku par Velna Skroderi. Skolotāji pabija Visagala kapos pie Oskara Kalpaka kapa pieminekļa. Atceļā uz mājām Vestienas gleznainie pakalni mūs ienesa brīvdienu mājā „Ielāpi”, kur jaunā saimniece nodarbojas ar ziepju ražošanu un to mācīja arī Bebru pamatskolas skolotājiem.

Citām klasēm izplānotās rudens ekskursijas vēl tikai notiks. Lai vairojas ceļotprieks, kas bagātina zināšanas un emocijas!

Linda Šmite