Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses novada domes priekšsēdētājs DAINIS VINGRIS

ipf_vingrisd_3.jpgKokneses novada domes priekšsēdētājs: Dainis Vingris ("Latvijas attīstībai")

Adrese Melioratoru iela 1, Kokneses pagasts, Kokneses novads
Tālrunis 65161555; 29363381
Fakss 65133631
e-pasts dainis.vingris@koknese.lv

Dainis Vingris dzimis Koknesē 1967. gada 6. septembrī. Koknesietis jau trešajā paaudzē. 1985. gadā absolvējis Kokneses vidusskolu, tagadējo Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu. Rīgas Tehniskajā universitātē 1992. gadā beidzis Aparātu būves un automatizācijas fakultāti. Strādājis dažādos privātuzņēmumos. Bijis SIA „Kokapstrāde DN” valdes priekšsēdētājs. 2010. gadā izveidojis jaunu uzņēmumu SIA „Kokneses Wood House”, tajā pašā gadā uzņēmums ir uzņemts Aizkraukles Biznesa inkubatorā. Aktīvi iesaistījies Jelgavas inovāciju centra biznesa inkubatora darbā.

Pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās kandidējis 2005. gadā. Kokneses pagasta padomē deputāta pienākumus sācis veikt 2007. gadā, kad no šī amata atteicās deputāts Aigars Kalniņš. 2009. gadā pašvaldību vēlēšanās par deputātu ievēlēts no „Tautas partijas” un „Pilsoniskās savienības” saraksta. Darbojies Attīstības un tautsaimniecības komitejā, vadījis Kultūras, izglītības, sporta un sabiedrisko lietu komiteju. Aizejot mūžībā ilggadējam Kokneses novada domes priekšsēdētājam Viesturam Cīrulim, 2011. gada 27. jūlijā ievēlēts par Kokneses novada domes priekšsēdētāju. Šī sasaukuma laikā vadījis Finanšu komiteju. 2013. gadā atkārtoti ievēlēts par Kokneses novada domes priekšsēdētāju.

2015.gada septembrī Dainis Vingris tika uzņemts Latvijas Zaļajā partijā (LZP). 2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās ievēlēts par deputātu Kokneses novada domē un 15. jūnija jaunā sasaukuma pirmajā sēdē atkārtoti ievēlēts par Kokneses novada domes priekšsēdētāju. 2020. gada jūlijā Partiju apvienībā "JAUNĀ VIENOTĪBA" ietilpstošās partijas "VIENOTĪBA" valde vienbalsīgi lēma uzņemt partijas rindās ilggadīgo Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri. 2021. gada janvārī Dainis Vingris pievienojas partijai "Latvijas attīstībai". "Esmu pragmatisks ideālists - Latviju stipru var padarīt tikai uzņēmēji un jaunas darba vietas - tā ir mana pārliecība un motivācija, iestājoties “Latvijas attīstībai”," uzsver Kokneses novada domes priekšsēdētājs, partijas biedrs Dainis Vingris.

Esošais Kokneses novada domes priekšsēdētājs uzskata, ka mūsu šīs dienas darbi ir mūsu rītdienas vēsture. "Domāju, ka ar šādu apziņu jādzīvo katram un jādod savs ieguldījums vietai, ko saucam par savām mājām.

Dižiem kultūras un vēstures notikumiem bagāts ir Kokneses mūžs, bet jaunu un izaugsmes stipru to redzam šodien.

Kokneses novada lielākā bagātība ir Kokneses, Bebru un Iršu iedzīvotāji, kuri ar savu darbu, radošo potenciālu un sasniegumiem veido novada šodienu. Pateicoties izdevīgajam ģeogrāfiskajam izvietojumam, daudzveidīgajiem dabas resursiem, infrastruktūras pieejamībai un kultūrvēsturiskajam mantojumam, Kokneses novadā par attīstības stūrakmeņiem ir kļuvusi lauksaimniecība, mežsaimniecība, tūrisma nozare un radošo industriju attīstība. Lepojamies ar mūsu novada lauksaimniekiem, kuri savā darbībā ir sasnieguši Eiropas līmeni. Veiksmīgi attīstās arī bioloģiskās saimniecības. Un kur gan citur, ja ne no Kokneses novada nāk visgardākais medus un siers - Latvijas tirgū labi pazīstami ir mūsu uzņēmēju radītie veselīgie un ekoloģiskie produkti.

Jau vairākus gadus Kokneses novada domes izsludinātajā biznesa ideju konkursā „Esi uzņēmējs!” sniegts finansiāls atbalsts labāko biznesa ideju autoriem uzsākot pirmos soļus uzņēmējdarbībā. Arvien vairāk jaunieši pēc studijām augstskolās izvēlas atgriezties savā novadā, lai tieši šeit uzrakstītu savu veiksmes stāstu. Kokneses vārds Latvijā atpazīstams ar Kokneses viduslaiku pilsdrupām, kas glabā mūsu senču varoņstāstus un Likteņdārzu, kas top kā mūsu kopīga dāvana Latvijas valsts simtgadē. Likteņdārza īstenotājs ir nodibinājums “Kokneses fonds” - bezpeļņas sabiedriska organizācija, bet Kokneses novada pašvaldība ir viens no fonda dibinātājiem un aktīvi iesaistās tā darbībā. Kopš novada izveides, realizējot Eiropas Savienības struktūrfondu piešķirto finansējumu, veikta novada izglītības iestāžu renovācija, infrastruktūras sakārtošana, daudzdzīvokļu ēku siltināšana, kultūrvēsturisko objektu atjaunošana, uzsākta rūpnieciskās zonas izveide. Kokneses novada dome ir strādājusi pie Eiropas Savienības fondu projektu īstenošanas uzsākšanas. 

Par vienu no galvenajiem uzdevumiem novada izaugsmē uzskatu infrastruktūras uzlabošanu, kas ir pamats uzņēmējdarbības veicināšanai un jaunu darbavietu radīšanai. Ja spēsim to paveikt, arī ģimenēs valdīs labklājība, dzims bērni, kuriem varēsim nodrošināt laimīgu nākotni. Mums ir jādarbojas tā, lai ikviens gribētu dzīvot Kokneses novadā!"

Dainis Vingris kopā ar dzīvesbiedri Ligitu audzina dēlu Niklāvu un meitu Esteri. Domes priekšsēdētāja pārliecība: „Darboties tā, lai ikviens gribētu dzīvot Kokneses novadā!”

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top