Koknesē atklāj LSK telpas „Atbalsta roka”

13.04.2016 kur : Kokneses novada domes Sociālais dienests

13.aprīlī Koknesē, Sociālā dienesta ēkā Vērenes ielā 1, sirsnīgā gaisotnē atklāja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas darbam piešķirtās telpas ar nosaukumu „Atbalsta roka”. Gaidītajā notikumā piedalījās LSK Kokneses nodaļas biedri un šīs organizācijas atbalstītāji, Sociālā dienesta un Kokneses novada domes pārstāvji. Jaunās un mājīgās telpas iekārtotas ēkas 2. stāvā, kuras vēl nesen tika izmantotas kā dzīvoklis.

Līva Skābarniece, LSK Aizkraukles Komitejas Kokneses novada nodaļas vadītāja sacīja: „Pateicoties Kokneses novada domes atbalstam mums tagad ir sava mājvieta, lai varētu cilvēkiem daudz ērtāk un vairāk palīdzēt. Līdz šim mūsu aktivitātes notika ēkas 1.stāvā pasākumu zālē. Liels prieks, ka mūsu novadā arvien vairāk attīstās organizācijas Latvijas Sarkanais Krusts darbība. Līdzīga telpa 2009. gadā tika atklāta Bebru pagastā. Pašreiz Kokneses nodaļā ir reģistrēti 50 biedri, bet aktīvi darbojas 10 cilvēki". Sadarbībā ar Nodarbinātības dienesta projektu, no pirmdienas līdz ceturtdienai šajās telpās apmeklētājus sagaidīs divas jaunas un uzņēmīgas meitenes Jolanta un Inga. Telpu atklāšanas brīdī lentu svinīgi pārgrieza Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, vēlot nodaļas biedriem tikpat aktīvi darboties nākotnē, kā arī Natālija Ivanova, LSK Aizkraukles komitejas priekšsēdētāja, Līva Skābarniece un citi nodaļas aktīvisti.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Donoru dienā Koknesē liela atsaucība

03.02.2016 kur : Kokneses kultūras nams

3. februārī Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkoto donoru dienu apmeklēja 60 Kokneses novada iedzīvotāji, bet asinis nodeva 52 donori, jo 8 cilvēkiem šī iespēja tika liegta zemā hemoglobīna vai citu veselības problēmu dēļ. Īpašs paldies par atsaucību 11 novada jauniešiem, kuri asinis ziedoja pirmo reizi, kā arī brašajiem zemessargiem, kuri donoru dienā ieradās uzreiz pēc savas nostrādātās darba maiņas. VADC kolektīvs pateicas LSK brīvprātīgajiem par viesmīlību un palīdzību donoru dienas organizēšanā!

Nākamā donoru diena 6. aprīlī Kokneses kultūras namā.

Lība Zukule,

LSK brīvprātīgā

Mums ir katram ir iespēja darīt pasauli labāku20.01.2016

14. janvārī, kad puteņoja visā Latvijā, LSK Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas Bebru pagasta brīvprātīgie un citi interesenti kopā ar Lību Zukuli devās ekskursijā uz Rīgu. Galvaspilsētā pirmā apskates vieta bija Latvijas Nacionālā bibliotēka, kur gidu pavadībā aplūkojām vareno celtni no iekšpuses. Vienu no trijām grupām izglītoja Iršu pagasta iedzīvotāja Ieva Kraukle. Paldies viņai par izsmeļošo informāciju!

Tālāk mūsu ceļš veda uz Valsts asinsdonoru centru, kur bija iespēja doties ekskursijā pa iestādi un redzēt savām acīm, kā notiek asins ziedošanas process, kā nodotās asinis tiek sadalītas komponentos un uzglabātas, kā arī uzzināt par to, kā šie komponenti nonāk līdz pacientiem. Pusdienās devāmies uz atpūtas centru "Lido". Daži no ekskursantiem šeit bija pirmo reizi. Vēlāk jau devāmies uz sociālās aprūpes centru "Pārdaugava", kur savu uzvedumu "Īsa pamācība mīlēšanā" rādīja Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 4.un 8.klases audzēkņi. Pēc priekšnesuma dziedājām dziesmas par ziemu, sniegu un, protams, svētkiem, kā arī mielojāmies ar konfektēm un piparkūkām. Šeit viesojāmies jau otro reizi. Daži iemītnieki mums izrādīja savas istabiņas, kur viņi dzīvo divatā. Pansionātā mājvietu sev raduši ap 60,diemžēl tikai 19 no viņiem ir staigājoši. Ciemošanās reizē sastapām arī Ainu Nastaju, kundzi, kura reiz mācījusies Vecbebros un dzīvojusi Koknesē. Viņa izteica vēlēšanos, ka labprāt saņemtu kādu vēstuli no saviem paziņām, lai laiks šeit paietu ātrāk.

printēt Lasīt visu ziņu

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” izsaka pateicību brīvprātīgajiem11.01.2016

2015. gada 28. decembrī Rīgā norisinājās LSK brīvprātīgo godināšanas pasākums. Tā laikā tika godināti biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” komiteju un struktūrvienību brīvprātīgie un darbinieki.

Par LSK ideju popularizēšanu un pašaizliedzīgu brīvprātīgo darbu sabiedrības labā, apsveikumu saņēma arī LSK Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas brīvprātīgā Lība Zukule.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Asins donoru diena Vecbebros

02.12.2015 10:00 - 13:00

Šī gada 2. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Vecbebru profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā, Vecbebros, Kokneses novadā. Aicinām ziedot asinis visu asins grupu donorus.

Iestājoties aukstākam laikam, palielinājies to cilvēku skaits, kuri dažādu vīrusu saslimšanu dēļ nevar ziedot asinis. Pirms asins ziedošanas aicinām rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli, jo asinis var ziedot tikai vesels cilvēks. Visus tos, kuri jūtas veseli, aicinām ziedot asinis, jo VADC šobrīd vairāku grupu asinis nav pietiekamā daudzumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Vecbebros aizvadīta donoru diena

02.12.2015 kur : Vecbebru tehnikums

2. decembrī Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (VPIV) telpās Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā ieradās 42 donori, bet asinis nodeva 31 donors, jo 11 cilvēkiem šī iespēja tika liegta zemā hemoglobīna vai citu veselības problēmu dēļ. VADC pateicas VPIV kolektīvam par viesmīlību un atsaucību donoru dienas organizēšanā! Atvainojamies tiem donoriem, kuri nesaņēma papildus maksu, jo Kokneses novada dome par asins nodošanu maksā Kokneses novadā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Lība Zukule,

LSK brīvprātīgā

Pateicība par visdārgāko

30.10.2015 kur : Vecbebru tehnikums

30 oktobrī sirsnīgā pateicības pasākumā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas zālē godināja Kokneses novada donorus – cilvēkus, kuri nesavtīgi ziedo asinis, un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) brīvprātīgos Koknesē un Bebros. Iepriekšējos gados donoriem un LSK brīvprātīgajiem veltīti pasākumi notika Koknesē, šoreiz koknesieši mēroja ceļu uz Bebriem.

Līva Skābarniece, LSK Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļas vadītāja, atklājot pasākumu, teica: „Ir svarīgi pasacīt jums katram paldies par jūsu izvēli būt donoram vai atbalstīt donoru kustību kā brīvprātīgajam.” Par LSK Kokneses novada brīvprātīgo darbu šajā gadā un aizvadītajām donoru dienām vēstīja Anitas Liepiņas sagatavotā foto prezentācija.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (33)

Skolas soma - 201524.08.2015

No 10.augusta līdz 1.septembrim - nāc un piedalies akcijā

„Skolas soma – 2015”

Ziedo Kokneses novada maznodrošināto ģimeņu bērniem:

naudu mācību līdzekļu iegādei, ziedojumu kaste - veikalā „Ataudze” (Koknesē, 1905.gada ielā 4);
skolas mācību piederumus (pildspalvas, zīmuļus, burtnīcas, klades, nošu burtnīcas, burtnīcu / grāmatu vāciņus utt.), somas. Nest uz Kokneses Dienas centru vai Sociālās palīdzības istabu Bebros.
Par saziedoto naudu tiks sagādātas kancelejas preces un mācību piederumi, kas tiks dāvināti Kokneses novada pirmklasniekiem.

Informācija LSK Kokneses novada nodaļās, vai pa tālr. 26127981 (Koknesē) 26423431 (Bebros).

printēt

LSK Kokneses novada nodaļas maija un jūnija aktivitātes15.07.2015

22.maijā notika LSK Kokneses pagasta biedru sapulce, kuru apmeklēja aktīvākie 13 biedri, bet 5.jūnijā bija LSK Kokneses novada biedru Pilnsapulce, kuru apmeklēja 28 aktīvākie Kokneses un Bebru pagasta biedri (Iršu pagastā šī kustība ir apsīkusi – kopējo nodaļas mērķi esam uzstādījuši: aktivizēt LSK nodaļu arī Iršu pagastā). Pilnsapulces ietvaros biedri varēja pārbaudīt savu holesterīna līmeni.

Abās sapulcēs tika sniegta informācija par 2014.g. un 2015.g.aprīlim nodaļās paveikto darbu un tālākajām aktivitātēm. Īsumā atskaite – 2014.gadā: Koknesē 3 „Drēbju dienas” un Bebros aktīva Sociālās palīdzības istaba, Donordienas abās pašvaldībās, dalītas EK pakas (janvārī, februārī), dalība ziedot.lv „Paēdušai Latvijai” pārtikas paku akcijās, bezmaksas zāļu dalīšana LSK biedriem, maizes dalīšana novada iedzīvotājiem (sadarbība ar mācītāju Valdi Baltruku). 2015.gadā:Donordienas, februārī abās nodaļās darbu uzsāk 3 brīvprātīgās caur NVA projektu, Koknesē 2 „Drēbju dienas” (martā palīdzēts 106 ģimenēm, jūnijā – 60 ģimenēm) un Bebros aktīva darbība Sociālās palīdzības istabā, aprīlī – liels darbs pie EK projekta dokumentu sagatavošanas, un sabiedrības informēšanas, maijā visās nodaļās tiek uzsākta EK pārtikas paku dalīšana, jūnijā klāt nāk EK higiēnas paku atbalsts un jūlijā būs skolas somu/ lietu atbalsts. Šogad EK projekta atbalsts ir tikai trūcīgajām personām/ ģimenēm. Bezmaksas zāļu dalīšana LSK biedriem, maizes dalīšana novada iedzīvotājiem (sadarbība ar mācītāju Valdi Baltruku).

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top