faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Donoru dienā Koknesē piedalās ilggadēji donori

16.08.2016 kur : Kokneses kultūras nams

16. augustā Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā asinis ziedoja 43 Kokneses novada iedzīvotāji. VADC informē, ka asinis ziedot bija ieradušies 49 iedzīvotāji, bet 6 cilvēkiem šī iespēja tika atteikta zemā hemoglobīna līmeņa un citu veselības problēmu dēļ. Donors nedrīkst ziedot asinis, ja ir zems hemoglobīna līmenis, jo pretējā gadījumā tas samazinātos vēl vairāk, kā arī sagatavotā eritrocītu masa cilvēka organismā nespētu pildīt savas funkcijas. Lai paaugstinātu hemoglobīna līmeni, uzturā jālieto produkti ar augstu dzelzs saturu: dzīvnieku izcelsmes produkti, pākšaugi, rieksti, riekstu sviests, saulespuķu, ķirbju sēklas, sojas un pilngraudu produkti, zaļie lapu dārzeņi, žāvēti un kaltēti augļi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Asins ziedošanai var pieteikties VADC mājaslapā19.05.2016

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) jau ar 18. martu visiem mājaslapas www.donors.lv apmeklētājiem piedāvā iespēju internetā pieteikties asins ziedošanai visos asins ziedošanas punktos Latvijā. Divu mēnešu laikā šo iespēju izmantojuši un vizīti VADC Rīgā, Sēlpils pieteikuši 249 mājaslapas apmeklētāji. Rīgas Austrumu KUS klīnikā “Gaiļezers” – 44, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā- 25, Daugavpils reģionālajā slimnīcā- 22, Liepājas reģionālajā slimnīcā - 20, Jelgavas pilsētas slimnīcā- 19, Vidzemes slimnīcā -15 un VADC Latgales filiālē Rēzeknē- 10. Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, izmantojot pieteikšanos mājaslapā, asinis ziedošanai pieteikušies četri donori, tikmēr Jēkabpils reģionālajā slimnīcā- pagaidām neviens donors.

printēt Lasīt visu ziņu

Saņem Pārtikas bankas palīdzību!09.05.2016

Latvijas Sarkanā krusta Kokneses nodaļas brīvprātīgie piedalījās Madonas Rimi “Glābējpaku” akcijā. Tika saziedotas 306 pārtikas pakas no kurām sakomplektētas 160 palīdzības pakas Kokneses novada ļaudīm.

Ja esi:

• maznodrošināta ģimene ar bērniem;

• maznodrošināts seniors;

• cilvēks ar invaliditāti;

• represētais; • bārenis;

• grūtībās nonācis un nevari saņemt Sociālā dienesta palīdzību;

Nāc uz LSK Kokneses nodaļām – Koknesē- Vērenes ielā 1, Bebros - “Sociālās palīdzības istabā” un Iršos pie Sociālā darbinieka – aizpildi anketu un saņem Pārtikas bankas palīdzību.

printēt

Rimi Madonā piepilda pārtikas pakas20.04.2016

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar "Samariešu apvienības Latvijā" projekta "Paēdušai Latvijai" vadītāju Agitu Kraukli, 15. aprīlī Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses novada nodaļas biedri un Bebru pagasta brīvprātīgie tirdzniecības centrā "Rimi Madonā" vāca ziedojumus pārtikas pakām.

Lība Zukule, ziedojumu akcijas organizētāja, ir gandarīta par paveikto: "Liels paldies par atsaucību visiem ziedotājiem - tirdzniecības centra apmeklētājiem! Ļoti daudzas ģimenes ar bērniem piepildīja pārtikas pakas, izsakot vēlējumu, - lai tās iepriecinātu mūsu novada ģimenes, kurās aug bērni! Paldies atsaucīgajam "Rimi Madonā" kolektīvam un tā vadītājai! Kopumā ar dažādiem pārtikas produktiem tika piepildītas 306 pakas."

Pārtikas pakas varēs saņemt trūkumā nonākušās ģimenes ar bērniem, pensionāri, cilvēki ar invaliditāti LSK Kokneses nodaļā, Vērenes ielā 1 Koknesē, Bebru pagasta "Papardēs" sociālās palīdzības istabā un Iršu pagastā pie sociālā darbinieka, iepriekš aizpildot anketu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Koknesē atklāj LSK telpas „Atbalsta roka”

13.04.2016 kur : Kokneses novada domes Sociālais dienests

13.aprīlī Koknesē, Sociālā dienesta ēkā Vērenes ielā 1, sirsnīgā gaisotnē atklāja Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas darbam piešķirtās telpas ar nosaukumu „Atbalsta roka”. Gaidītajā notikumā piedalījās LSK Kokneses nodaļas biedri un šīs organizācijas atbalstītāji, Sociālā dienesta un Kokneses novada domes pārstāvji. Jaunās un mājīgās telpas iekārtotas ēkas 2. stāvā, kuras vēl nesen tika izmantotas kā dzīvoklis.

Līva Skābarniece, LSK Aizkraukles Komitejas Kokneses novada nodaļas vadītāja sacīja: „Pateicoties Kokneses novada domes atbalstam mums tagad ir sava mājvieta, lai varētu cilvēkiem daudz ērtāk un vairāk palīdzēt. Līdz šim mūsu aktivitātes notika ēkas 1.stāvā pasākumu zālē. Liels prieks, ka mūsu novadā arvien vairāk attīstās organizācijas Latvijas Sarkanais Krusts darbība. Līdzīga telpa 2009. gadā tika atklāta Bebru pagastā. Pašreiz Kokneses nodaļā ir reģistrēti 50 biedri, bet aktīvi darbojas 10 cilvēki". Sadarbībā ar Nodarbinātības dienesta projektu, no pirmdienas līdz ceturtdienai šajās telpās apmeklētājus sagaidīs divas jaunas un uzņēmīgas meitenes Jolanta un Inga. Telpu atklāšanas brīdī lentu svinīgi pārgrieza Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, vēlot nodaļas biedriem tikpat aktīvi darboties nākotnē, kā arī Natālija Ivanova, LSK Aizkraukles komitejas priekšsēdētāja, Līva Skābarniece un citi nodaļas aktīvisti.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Donoru dienā Koknesē liela atsaucība

03.02.2016 kur : Kokneses kultūras nams

3. februārī Kokneses kultūras namā Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkoto donoru dienu apmeklēja 60 Kokneses novada iedzīvotāji, bet asinis nodeva 52 donori, jo 8 cilvēkiem šī iespēja tika liegta zemā hemoglobīna vai citu veselības problēmu dēļ. Īpašs paldies par atsaucību 11 novada jauniešiem, kuri asinis ziedoja pirmo reizi, kā arī brašajiem zemessargiem, kuri donoru dienā ieradās uzreiz pēc savas nostrādātās darba maiņas. VADC kolektīvs pateicas LSK brīvprātīgajiem par viesmīlību un palīdzību donoru dienas organizēšanā!

Nākamā donoru diena 6. aprīlī Kokneses kultūras namā.

Lība Zukule,

LSK brīvprātīgā

Mums ir katram ir iespēja darīt pasauli labāku20.01.2016

14. janvārī, kad puteņoja visā Latvijā, LSK Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas Bebru pagasta brīvprātīgie un citi interesenti kopā ar Lību Zukuli devās ekskursijā uz Rīgu. Galvaspilsētā pirmā apskates vieta bija Latvijas Nacionālā bibliotēka, kur gidu pavadībā aplūkojām vareno celtni no iekšpuses. Vienu no trijām grupām izglītoja Iršu pagasta iedzīvotāja Ieva Kraukle. Paldies viņai par izsmeļošo informāciju!

Tālāk mūsu ceļš veda uz Valsts asinsdonoru centru, kur bija iespēja doties ekskursijā pa iestādi un redzēt savām acīm, kā notiek asins ziedošanas process, kā nodotās asinis tiek sadalītas komponentos un uzglabātas, kā arī uzzināt par to, kā šie komponenti nonāk līdz pacientiem. Pusdienās devāmies uz atpūtas centru "Lido". Daži no ekskursantiem šeit bija pirmo reizi. Vēlāk jau devāmies uz sociālās aprūpes centru "Pārdaugava", kur savu uzvedumu "Īsa pamācība mīlēšanā" rādīja Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 4.un 8.klases audzēkņi. Pēc priekšnesuma dziedājām dziesmas par ziemu, sniegu un, protams, svētkiem, kā arī mielojāmies ar konfektēm un piparkūkām. Šeit viesojāmies jau otro reizi. Daži iemītnieki mums izrādīja savas istabiņas, kur viņi dzīvo divatā. Pansionātā mājvietu sev raduši ap 60,diemžēl tikai 19 no viņiem ir staigājoši. Ciemošanās reizē sastapām arī Ainu Nastaju, kundzi, kura reiz mācījusies Vecbebros un dzīvojusi Koknesē. Viņa izteica vēlēšanos, ka labprāt saņemtu kādu vēstuli no saviem paziņām, lai laiks šeit paietu ātrāk.

printēt Lasīt visu ziņu

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” izsaka pateicību brīvprātīgajiem11.01.2016

2015. gada 28. decembrī Rīgā norisinājās LSK brīvprātīgo godināšanas pasākums. Tā laikā tika godināti biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” komiteju un struktūrvienību brīvprātīgie un darbinieki.

Par LSK ideju popularizēšanu un pašaizliedzīgu brīvprātīgo darbu sabiedrības labā, apsveikumu saņēma arī LSK Aizkraukles komitejas Kokneses nodaļas brīvprātīgā Lība Zukule.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Asins donoru diena Vecbebros

02.12.2015 10:00 - 13:00

Šī gada 2. decembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu Vecbebru profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā, Vecbebros, Kokneses novadā. Aicinām ziedot asinis visu asins grupu donorus.

Iestājoties aukstākam laikam, palielinājies to cilvēku skaits, kuri dažādu vīrusu saslimšanu dēļ nevar ziedot asinis. Pirms asins ziedošanas aicinām rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli, jo asinis var ziedot tikai vesels cilvēks. Visus tos, kuri jūtas veseli, aicinām ziedot asinis, jo VADC šobrīd vairāku grupu asinis nav pietiekamā daudzumā.

printēt Lasīt visu ziņu

Vecbebros aizvadīta donoru diena

02.12.2015 kur : Vecbebru tehnikums

2. decembrī Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (VPIV) telpās Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajā donoru dienā ieradās 42 donori, bet asinis nodeva 31 donors, jo 11 cilvēkiem šī iespēja tika liegta zemā hemoglobīna vai citu veselības problēmu dēļ. VADC pateicas VPIV kolektīvam par viesmīlību un atsaucību donoru dienas organizēšanā! Atvainojamies tiem donoriem, kuri nesaņēma papildus maksu, jo Kokneses novada dome par asins nodošanu maksā Kokneses novadā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Lība Zukule,

LSK brīvprātīgā

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top