Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/lsk_kokneses_novada_nodala/piedalas_izstades_latvijas_sarkanajam_krustam_100_atklasana
Drukas datums: 00:53:59 27.01.2022

Piedalās izstādes "Latvijas Sarkanajam Krustam 100" atklāšanā

07.03.2018

20180301_154543.jpg1.marta pēcpusdienā LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļas brīvprātīgie un pensionāri devās ekskursijā uz Ogri, kur pilsētas Centrālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde ''Latvijas Sarkanajam Krustam 100''. Šogad biedrība ''Latvijas Sarkanais Krusts'' (LSK) atzīmē savu 100.dzimšanas dienu. Izstādes, kas veltīta LSK un valsts simtgadei, tapšanā aktīvi iesaistījušies P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālisti. Izstāde atspoguļo LSK darbību laika posmā no 1918.gada līdz mūsdienām. Tajā apskatāmi vairāki informatīvie materiāli: priekšmeti, plakāti, fotogrāfijas, apliecības u.c. Ogre ir jau 31. izstādes pieturvieta. Izstādi atklāja LSK Viduslatvijas komitejas izpilddirektors Atis Stārastnieks, kurš pastāstīja, ka 2017. gada novembrī biedrības Ogres un Aizkraukles komitejas pieņēma lēmumu apvienoties, izveidojot Viduslatvijas komiteju. Tajā šobrīd ir 200 biedru un 50 brīvprātīgo, tā darbojas Ogres, Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes, Skrīveru, Jaunjelgavas, Aizkraukles un Kokneses novadā.   

Izstādes atklāšanā piedalījās arī Latvijas Sarkanā Krusta prezidents Viktors Jaksons.  Izstādes apmeklētājus ar muzikāliem sveicieniem sveica ogrēnietis, LSK biedrs Atis Ieviņš. Atis Stārastnieks atklāja, ka mūziķis šobrīd piedalās TV3 šovā "Izklausies redzēts" un uzvaras gadījumā balvu, 5000 eiro, ir nolēmis ziedot LSK Viduslatvijas komitejai. Pēc izstādes atklāšanas un cienasta baudīšanas, ceļš mūs veda uz muzeju ''Tehnika no pagātnes''. Tur varējām  apskatīt padomju laiku auto kolekciju. Muzejā izstādīti savulaik tik populārie "žiguļi",  "moskviči". Ar laiku muzeja krājumus papildinājuši arī citi padomju laika eksponāti: rotaļu automašīnas, transportlīdzekļu numurzīmju kolekcija un pat benzīntanka iekārtas. Laiks paskrēja nemanot! Paldies ekskursijas organizētājai Lībai Zukulei un šoferim Aigaram Romanovskim! 

 Daiga Andersone,

LSK brīvprātīgā