Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/lsk_kokneses_novada_nodala/paldies_par_svetku_prieku_riekstinciema_rukiem
Drukas datums: 04:21:50 19.01.2022

Paldies par svētku prieku „Riekstiņciema rūķiem”!

06.01.2018

20171222_105716.jpgLaikā no Ziemassvētkiem līdz Jaungadam, jau vienpadsmito gadu bebrēniete Daiga Andersone kopā ar savu ģimeni, draugiem un domubiedriem pārtop par rūķiem, kuri ar sarūpētām dāvanām iepriecina mazus un lielus. Aizvadītā gada nogalē "Riekstiņciema rūķi", kā sevi nodēvējuši dāvanu nesēji, jo daudziem no viņiem uzvārds ir Riekstiņi, sagatavoja 176 saldumu paciņas un 8 pārtikas pakas. Tāpat kā citus gadus, "Riekstiņciema rūķi" apciemoja Bebru pagastā deklarētos vientuļos pensionārus, kā arī tos vecļaudis, kuri dzīvo vieni.

Daiga stāsta, ka šoreiz viņas čaklo rūķu komanda bija izlēmusi iepriecināt arī iestāžu darbiniekus, kuri parasti svētkus sagādā citiem. Patīkami pārsteigti par dāvaniņām bija Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" darbinieki, Pērses sākumskolas un Ģimenes atbalsta centra "Dzeguzīte" kolektīvs, sociālās aprūpes centra "Kastaņas" un Ērgļu novada sociālās aprūpes centra darbinieki. Uz jautājumu – kāpēc izvēlētas tieši šīs iestādes, Daiga teic: „Varbūt laimīgā loze, jo ar tām sadarbojamies vairākus gadus, varbūt vienkārši Ziemassvētku brīnums!”

Lība Zukule, Latvijas Sarkanā Krusta Bebru pagasta nodaļas brīvprātīgā, teic lielu paldies par atsaucību un atbalstu "Riekstiņciema rūķiem": Daigai, Jurim, Valteram, Esterei, Mārtiņam, Lāsmai, Ivetai, Ģirtam, Iritai, Agrim, Inesei, Jānim, Olitai, Artūram, Inetai, Normundam, Jolantai, kā arī sirsnīgi pateicas par atbalstu saldumu paciņu sagatavošanā: SIA Vinnis, SIA Livonia (Lienei Nolbergai) un SIA Ziedi (Lailai Āriņai un Arvim Unguram). 

 4. janvārī Kokneses novada politiski represēto nodaļas rīkotajā Jaungada pasākumā "Riekstiņciema rūķi" sniedza skaistu koncertu un sirsnīgi apdāvināja pasākuma dalībniekus.

Sarmīte Rode

Foto no Daigas Andersones personiskā arhīva