Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/lsk_kokneses_novada_nodala/jo_vairak_mes_dodam_jo_vairak_mums_pieder
Drukas datums: 02:53:34 19.01.2022

Jo vairāk mēs dodam, jo vairāk mums pieder

05.11.2019

do1.jpg"Dalies dzīvībā!" – tā ir donoru kustības devīze. "Jo vairāk mēs dodam, jo vairāk mums pieder," teic tie, kuri ar savu nesavtīgo rīcību dod cerību dzīvot citiem. 1. novembrī Aizkraukles novada kultūras namā svinīgā pateicības pasākumā "Paldies, ka esi!" Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Viduslatvijas komiteja un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) sumināja donorus un brīvprātīgā darba veicējus. Svinīgajā sarīkojumā piedalījās un apbalvojumus saņēma arī Kokneses novada iedzīvotāji.

Pasākuma vadītāju lomās iejutās un ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja muzikālā ģimene no Kokneses: Inese, Monta un Normunds Skujas. "Ir patīkami apzināties, ka blakus dzīvo labi, iejūtīgi cilvēki, kuri nekad neatstās tevi nelaimē. Daudzi cilvēki tā arī dzīvo – negaida, kad aicinās palīdzēt, viņi paši redz un jūt, kam vajadzīgs viņu atbalsts. Priecājamies, ka neesam kļuvuši vienaldzīgi. Ziedojot asinis, var palīdzēt ne tikai kādam, kurš nokļuvis nelaimē, tas uzlabo arī paša donora veselību. Sirsnīgs paldies jums visiem!" – atklājot pasākumu, sacīja Monta Skuja.

LSK Viduslatvijas nodaļas izpilddirektore Zanda Tereško sirsnīgi sveica klātesošos un pastāstīja, ka LSK Viduslatvijas komiteja tika izveidota 2017. gadā, un šis ir pirmais lielākais pasākums, kurā satiekas brīvprātīgā darba veicēji un donoru kustības atbalstītāji. Šobrīd LSK Viduslatvijas komiteja apvieno piecas nodaļas, tajā skaitā Aizkraukles un Kokneses novada nodaļas. Kokneses novadā šādi pateicības pasākumi jau ir kļuvuši par tradīciju, bet šoreiz pateicības pasākums tika rīkots plašākā mērogā. Brīvprātīgā darba veicēja Lība Zukule ar lielu entuziasmu ir bijusi viena no galvenajām donoru dienu un pateicības pasākumu organizētājām mūsu novadā, un arī šajā reizē Lība ar savu neizsīkstošo enerģiju bija ieguldījusi pamatīgu darbu pasākuma norisē.

Liela nozīme donoru kustības veicināšanā ir pašvaldību atbalstam. Arī šajā pasākumā donoru kustību atzinīgi  novērtēja un sirsnīgus pateicības vārdus teica Aizkraukles novada un Kokneses novada pašvaldību vadītāji.  "Donori ir cilvēki ar īpašu misijas apziņu," vēlot stipru veselību un pleca sajūtu ikdienā, sacīja Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs.

Kokneses novads var lepoties ar aktīviem brīvprātīgā darba veicējiem un atbalstītājiem, kurus arī sumināja šajā vakarā. Īpašu paldies Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris izteica Līvai Skābarniecei un Lībai Zukulei par aktīvu darbošanos ikdienā un pateicības pasākuma organizēšanu.

 "Ikviens donors ir nozīmīgs Valsts asinsdonoru centram," – uzsvēra Valsts asins donoru centra (VADC) vadītāja Tamāra Kļaveniece. "Pasaulē ir izgudrotas smalkas tehnoloģijas un iekārtas, tiek veiktas sarežģītas operācijas, pārstādītas sirdis, aknas un plaušas, bet asinis vēl neviens nav izgudrojis, tāpēc donori ir ļoti svarīgi," atzina Tamāra Kļaveniece.

"Sirds cilvēkus atšķir mirdzums acīs, mirdzums dvēselē un vēlme palīdzēt, neprasot pretī neko. Paldies, ka esat vienā asinsritē ar Valsts asinsdonoru centru!" – šie vārdi ir ierakstīti VADC pateicības rakstā. Vairāk nekā 50 cilvēku svētku pasākumā saņēma VADC pateicības un Latvijas Sarkanā Krusta diplomus.

Donoriem, kuri asinis ir ziedojuši vairāk kā 25 reizes, tika piešķirta Goda donora 3. pakāpe, bet tie, kuru donoru stāžs mērojams vairāk kā 50 reizes, tika sveikti ar Goda donora 2 pakāpi, savukārt cilvēki, kas ir ziedojuši 100 un vairāk reizes ir ieguvuši Goda donora 1. pakāpi.

Veiksmīga sadarbība Kokneses novada LSK nodaļai ir izveidojusies ar Likteņdārza īstenotāju – nodibinājumu "Kokneses fonds". Likteņdārza administratīvā direktore Linda Galino uz pasākumu bija ieradusies ar priecīgu vēsti vairākiem brīvprātīgā darba veicējiem Kokneses novadā. "Pateicībā par nesavtīgu darbošanos, "Kokneses fonda" padomes priekšsēdētāja un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete ir uzaicinājusi desmit brīvprātīgā darba veicējus uz Eiropas Parlamenta apmeklējumu Briselē!" – negaidīto pārsteigumu atklāja Linda Galino. Ceļazīmi uz Briseli saņēma Daiga Andersone, Gunta Andersone, Mārīte Andersone, Gunta Krievāre, Lība Zukule, Iveta Riekstiņa, Zenta Bērziņa, Monta Skuja, Normunds Skuja un Madara Luste. Jāteic, ka Madara būs pati jaunākā brauciena dalībniece – viņa mācās Bebru pamatskolā un kopā ar vairākiem saviem skolas biedriem pēc Lības Zukules ierosmes ir iesaistījusies brīvprātīgo kustībā. Arī šajā pasākumā Madara bija ieradusies kopā ar citiem Bebru pamatskolas vecāko klašu skolēniem, un viņi visiem tika  veltīti pateicības vārdi par čaklu darbošanos.

Pateicības pasākumā netrūka arī citu jauku pārsteigumu, kurus sarūpēja Aizkraukles Bērnu un jauniešu centra popgrupa "Unikumi" un čigānu deju improvizācijas grupa "Javen" no Iršiem.

Lai spēks un veselība tikpat nenogurstoši darboties un vēlme palīdzēt arī nākamajā gadā mūsu novada brīvprātīgā darba veicējiem un visiem, kurus vieno devīze: "Dalies dzīvībā!"

Sarmīte Rode

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa