Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/lsk_kokneses_novada_nodala/donoru_diena_ziedo_asinis_ugunsgreka_cietusajam_glabejam
Drukas datums: 18:43:38 05.12.2021

Donoru dienā ziedo asinis ugunsgrēkā cietušajam glābējam

09.07.2021

img_20210708_wa0012.jpgValsts asinsdonoru centra (VADC) organizētājā donoru dienā 7. jūlijā Kokneses kultūras namā ieradās daudz vairāk donoru nekā iepriekšējās reizes, atsaucoties aicinājumam ziedot asinis ugunsgrēkā Koknesē cietušajam ugunsdzēsējam glābējam. VADC un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas brīvprātīgie pateicas ikvienam ziedotājam par labo gribu palīdzēt, apzinoties - katrai asinslāsei ir vislielākā vērtība, glābjot cilvēka dzīvību.

Donoru diena noritēja, ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus. VADC darbinieki reģistrēja 87 cilvēkus, no kuriem asinis nodeva 76, deviņi donoru dienas dalībnieki pirmo reizi ziedoja asinis.

Ziedotāju vidū bija donori ar ilgu stāžu. Koknesietis Mihails Gorovojs asinis nodeva 121. reizi. Mazas dāvaniņas no VADC un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas saņēma tie, kuri asinis nodeva pirmo reizi. Visiem donoriem tika sarūpēts cienasts – saldējums un zefīri no "Aizkraukles saldumiem".

VADC pateicas par palīdzību donoru dienas organizēšanā LSK brīvprātīgajiem: Silvijai Vēzei, Daigai Andersonei, Ņinai Rušmanei, Lībai Zukulei, Ksenijai Vītoliņai. Paldies par atbalstu Kokneses kultūras nama kolektīvam un krodziņam "Rūdolfs" par piegādātajām garšīgām pusdienām. Paldies par ieguldīto darbu LSK Viduslatvijas komitejas izpilddirektorei Zandai Stārastniecei un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas vadītājai Līvai Skābarniecei.

Pateicoties projektam "Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai", kuru atbalsta sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, šajā dienā Kokneses kultūras namā LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļa organizēja arī bezmaksas holesterīna un cukura līmeņa noteikšanu asinīs. Rezultātus varēja saņemt uzreiz pēc to veikšanas.

Informāciju sagatavoja: 

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Lības Zukules foto