Lapas karte
AA+A++
A AAA

Daiga Andersone – "Gada brīvprātīgais 2018"

26.11.2018

20181124_125130.jpg24. novembrī Rīgā, kultūras pilī Ziemeļblāzma, svinīgā pasākumā "Gada brīvprātīgais 2018" tika  godināti gada aktīvākie brīvprātīgā darba darītāji un organizētāji, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt gan dažāda vecuma cilvēku, gan organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā. Goda nozīmi un titulu "Gada brīvprātīgais 2018" saņēma septiņi brīvprātīgā darba veicēji, viņu vidū arī Pērses sākumskolas un pirmsskolas grupas skolotāja, Latvijas Sarkanā Krusta  (LSK) Kokneses nodaļas brīvprātīgā Daiga Andersone. Sirsnīgi sveicam mūsu novadnieci ar augsto viņas brīvprātīgā darba novērtējumu! Šo apbalvojumu piešķīra arī Jelgavas pilsētas domei,  Liepājas pilsētas pašvaldībai un Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrībai "VIGOR".

Izvirzīt godināšanai "Gada brīvprātīgais 2018" labākos brīvprātīgā darba veicējus vai organizatorus līdz 26. oktobrim varēja jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāžu pārstāvis. Visus pieteikumus izvērtēja organizatoru izveidota žūrija, kurā bija pārstāvētas vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas, pašvaldības un valsts institūcijas. Kā pateicību Daigai Andersonei par pašaizliedzīgu darbošanos, ieteikumu viņas domubiedru un atbalstītāju vārdā no LSK Kokneses nodaļas  iesniedza Lība Zukule.

Svinīgo pasākumu kultūras pilī Ziemeļblāzma vadīja diriģents un NVA brīvprātīgo projekta vadītājs Ints Teterovskis un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa. Atklājot pasākumu, Ints Teterovskis uzsvēra: "Brīvprātīgo godināšana norisinās jau piekto reizi, kas pierāda to, ka brīvprātīgo loma mūsu ikdienā ieņem arvien nozīmīgāku vietu. Šogad Latvijas simtgadē to var izjust jo īpaši – gan lielos notikumos galvaspilsētā, gan ikkatrā svētku reizē novados. Šī ir lieliska iespēja pateikt lielu paldies ikvienam, kurš nesavtīgi darījis mūsu ikdienu labāku." Savukārt Dita Lūriņa atklāja, ka šogad žūrija saņēma 175 pieteikumus un katrā no tiem izteikta pateicība sava novada vai pilsētas brīvprātīgā darba veicējiem.

Apbalvojumu pasniegšanai pasākuma organizētāji bija uzaicinājuši gan valsts amatpersonas, gan Latvijā pazīstamus cilvēkus – izcilas personības, kuras ar savu piemēru iedvesmo darboties sabiedrības labā.

Sirsnīgu pateicību brīvprātīgā darba veicējiem veltīja Labklājības ministrs un brīvprātīgā darba patrons Jānis Reirs, Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, tautā iemīļotais aktieris Gundars Āboliņš, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme un citi.

Katram  nominantam kāds no apbalvojuma pasniedzējiem dāvāja savus ceļa vārdus turpmākajam darbam, kā arī video sižetos varēja vērot, kā ikdienā norit brīvprātīgo darbs un kā to vērtē viņu līdzcilvēki. Muzikālus sveicienus dāvāja populārais mūziķis Jānis Aišpurs ar grupu "Svētku trio".

Video sižetā Daigas Andersones aktīvo un mērķtiecīgo darbošanos brīvprātīgajā darbā raksturoja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. "Apbrīnojama ir Daigas neizsīkstošā enerģija palīdzēt ar padomu, ar savu radošo izdomu vai materiālo ziedojumu,. Viņa vienmēr nonāk pie gaidītā rezultāta," video stāstā atzina bērnudārza "Bitīte" darbiniece Inese Skuja, bet Kokneses Mūzikas skolotāja Iveta Bērziņa novēlēja, lai top jauni un interesanti pasākumi, kuros Daiga prot aizraut un iesaistīt arī citus. Mīļus vārdus savai māmiņai veltīja dēlēns Valters un meita Estere. Video sižetā Daiga pastāstīja, ka pirms vairākiem gadiem, kad viņas draudzene ar mazulīti nonākusi slimnīcā Ziemassvētku laikā, radusies ideja sameklēt Ziemassvētku vecīti, lai kopā ar viņu aizvestu dāvaniņas un sagādātu svētku prieku. Tā no šī notikuma Daiga ik gadu kopā ar savu draugu un radinieku komandu pārtop par Ziemassvētku rūķiem, sarūpē dāvanas un dodas iepriecinot vientuļos pensionārus un ģimenes ar bērniem, līdzi ņemot arī svētku dziesmas un labus vēlējumus. Arī ikdienā Daiga atrod laiku darboties LSK aktivitātēs, kā arī saviem mazajiem pirmsskolas grupas bērniem mācot šo visskaistāko no prasmēm – palīdzēt tiem, kuri tas ir visvairāk vajadzīgs.

Gundars Āboliņš, sveicot Daigu un visus klātesošos, brīvprātīgā darba veicējus salīdzināja ar brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, jo arī viņi ir kādas problēmas glābēji, tie, kuriem ir brīvs prāts un laba sirds. "Mums līdzās ir tik daudz cilvēku, kuri ziedo savu laiku, zināšanas un prasmes citu labā, bet ir arī liela daļa sabiedrības, kuri sūkstās un nevar atrast savai dzīvei jēgu," teica aktieris, kurš no sirds priecājas par tiem, kas dzīves jēgu redz palīdzēt priekā. Svētku brīdī Daiga Andersone saņēma arī Kokneses novada domes apsveikumu.

Pasākumā starp apbalvojumu saņēmējiem bija vairāki jauni cilvēki, jaunākais no viņiem – Toms Veiss, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēknis. Daiga Andersone, pēc apbalvojuma saņemšanas, sacīja: "Priecājos, ka mūsu vidū ir tik daudz jauniešu. Arī manā komandā ir pavisam mazi ķipari un skolas bērni, kuri izaugs lieli un iesākto turpinās. Mēs mācāmies dalīties. Ja pusotra gada vecs bērniņš ziedo savu uzlīmīti Ziemassvētku apsveikumam senioram, esmu par viņu lepna! Paldies manai ģimenei un atbalstītājiem!" Bet Gundars Āboliņš vēl piebilda: "Mēs, pieaugušie, zinām, ka Ziemassvētku vecītis ir! Taču viņš ir viens pats, tāpēc aktieri reizēm dodas viņam palīgā, bet ne vienmēr to dara brīvprātīgi. Es no savas puses apņemos to darīt brīvprātīgi!"

Vita Jaunzeme, sveicot titulus saņēmējus par viņu sirds darbu, atklāja: "Es šo brīvprātīgo darbu daru priekš sevis. Jo ātrāk mēs to apjautīsim, ka to darām priekš sevis, jo laimīgāka būs mūsu valsts."

Kopīgi dziedātā Jāņa Aišpura dziesma "Kalniem pāri" bija kā apsolījums nekad neapstāties pie sasniegtā, jo katra jauna diena ir sākums jaunam darbam.

Pēc oficiālās daļas pasākuma dalībniekus gaidīja siltas pusdienas un izcili garda torte.

Mājupceļā Daiga ar saviem sveicējiem vēl paguva izdarīt vienu labu darbu – iebraucot ciemos Lielvārdē pie ģimenes, kura cietusi ugunsnelaimē un kurai jau koknesieši ir snieguši savu palīdzību, bet šajā reizē ģimenes jaunākās atvasītes bija priecīgas par saldumu paciņām.

Šobrīd, gaidot gada visbaltākos svētkus, Daiga Andersone kopā ar savu komandu jau domā par Ziemassvētku dāvaniņām, kas svētku laikā aizceļos pie Bebru pagasta vecļaudīm, pie senioriem pansionātos un mazajiem svētku gaidītājiem.

Daiga teic: "Dāvināšanas brīdī apjaušam, ka vissvarīgākā ir mūsu klātbūtne. Pabūt kopā, ieklausīties un radīt prieka sajūtu."

Sarmīte Rode

Foto no Daigas Andersones personiskā arhīva

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top