Lapas karte
AA+A++
A AAA

12. maijā donoru diena Koknesē

08.04.2020

vadc_social_2_02.jpg 12. maijā no pulksten 10 līdz 14 Koknesē, tirgus laukumā, donorus pieņems VADC specializētajā autobusā. Pirms donoru dienas obligāta pieteikšanās, zvanot uz Valsts asinsdonoru centra (VADC) tālruni: 29475216.

Donoru dienā tiks ievēroti visi drošības noteikumi. Reizē tiks apkalpoti  2 asins donori, tādēļ uz asins nodošanu lūdzam ierasties norādītājā laikā, kurš tiks pateikts, piesakoties pa norādīto tālruni. Būs arī silta tēja.

Svarīga informācija donoriem un donoru dienu rīkotājiem

 Vēlamies vērst uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts, pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies. VADC darbs turpinās un asins krājuma uzturēšana jau ir sarežģīts uzdevums.

VADC lūdz sekot asins krājumam un gaida visus veselus donorus, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli  un var ziedot asinis.

Pēc starptautiskajām rekomendācijām, ievērojot visus drošības pasākumus, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma.

Asinis var ziedot, ja:

 • donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli; 
 • pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums  (skatīt https://www.vadc.lv/donoriem/endemisko-valstu-karte ); 
 • pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid – 19; *atbilst pārējiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā.

VADC aicina donorus: 

 • aktīvāk izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas VADC mājaslapā: https://www.vadc.lv/donoriem/donora-pieteikums;
 • pirms ierašanās donora anketu aizpildīt elektroniskā formātā: https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk, kā dienu pirms asins ziedošanas;
 • godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu; *uz asins ziedošanas vietām ierasties ar privāto transportu (izvērtējot savu līdzšinējo pieredzi un ķermeņa reakciju pēc asins ziedošanas); 
 • ja ir šaubas par veselības stāvokļa atbilstību, vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003.

 VADC galvenā prioritāte ir nodrošināt drošu vidi gan donoriem, gan VADC darbiniekiem, līdz ar tiek ievēroti visi rekomendētie piesardzības pasākumi.

 Ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi:

 • katram VADC  ziedošanas vietu apmeklētājam un VADC darbiniekam ar parakstu jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav ceļojis vai bijis kontaktā ar personu, kas atgriezusies no vīrusa COVID -19 skartajām teritorijām un, ka nav elpceļu saslimšanas simptomu;
 • ierodoties tiek mērīta temperatūra;
 • tiek regulēta donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo  2m distanci;
 • ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi.

 Informācija par izbraukumiem, ziedošanas vietu darba laikiem atrodama VADC mājaslapā www.vadc.lv. Jautājumu gadījumā, droši sazinieties ar mums VADC soc. tīklu kontos, mājaslapas jautājumu sadaļā vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8000 0003.

Mēs lūdzam Jūs visus būt vienotiem un koncentrēties kopīgam mērķim. Šis ir laiks, kad Jūsu palīdzība ir ļoti vajadzīga! #MumsIrVienaAsinsrite

Informāciju sagatavoja:

Ilze Bergmane

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālrunis +371 25443236

E-pasts: ilze.bergmane@vadc.gov.lv

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top