Pilnos apcirkņus pārlūkojot10.07.2019

Kaut arī aizvadītā sezona mums -  sieviešu korim "Anima" vēl arvien kā labi noturēta vīna spēcīgo pēcgaršu dāsni dāvāja Latvijas simtgades Dziesmusvētku noskaņas, drosmīgi pieņēmām jaunu izaicinājumu – apgūt Kurzemes Dziesmusvētku repertuāru. Jāteic gan, viegli nebija, bet - bija to vērts!

Tas ļāva kļūt par vienu no 75 koriem, kas kopā ar 15 deju kolektīviem un sešiem pūtēju orķestriem no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem 29. jūnijā Liepājas Olimpiskā centra Arēnā vienojās koncertā "Es esmu dzīvība".

Ar šo pasākumu noslēdzās Latvijas simtgades pasākumu kopums "Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā – 100". Svētku mērķis – ar mūzikas un dejas palīdzību pavēstīt par tautas gara spēku un mīlestību, kas ļāvusi Latvijai būt dzīvai. Koncerts tika sadalīts četrās daļās: "Dievzemīte", "Latvija", "Lūgšana", "Mīlestība", kas secīgi stāstīja par laiku no pirmo cilvēku ierašanās mūsu zemē līdz pat Latvijas valsts neatkarības atgūšanai.

Kopā Kurzemes Dziesmu svētki pulcēja ap 2000 dalībnieku. Esam gandarītas, ka varējām būt šī vēsturiskā mirkļa liecinieces un dalībnieces.

 Ir vēl tikai vasaras vidus, bet, mūsu Dziesmu klēts durvīs stāvot, ar gandarījumu varam teikt: visi dziesmotie apcirkņi pilni un krājumu pietiks vēl ilgam laikam!

 Kopš septembra ar savu skanējumu esam priecējušas klausītājus 11 koncertos, piedāvājot līdzpārdzīvot un iejusties kādas no šīs sezonas piecdesmit divu dziesmu noskaņās.

 Ikreiz, gatavojot koncerta programmu, repertuārs tika rūpīgi atlasīts un piemērots tieši kādam konkrētam notikumam. Tas diriģentes Leldes neatsveramais veikums. Nav jau tā, ka pilnīgi viss būtu līdz šim nedzirdēts, tomēr līdzās 37 jau zināmajām esam apguvušas arī 15 pilnīgi jaunas dziesmas.

Lai arī koru dzīvē vērojams tāds ieradums - laikā pēc Vislatvijas Dziesmusvētkiem nedaudz "atslābt" un arī mēģinājumus apmeklēt kūtrāk, mūsu sieviešu koris pie šīs tradīcijas nepieturējās: esam kļuvušas par divām jaunām dalībniecēm bagātākas. Atgriežas arī kādu laiku nedziedājušās meitenes. Un vēl pāris mūsu koristes šosezon ir apciemojis stārķis. Tā ka – augam! Kopā ar diriģenti Leldi Kamzoli-Gagaini šajā sezonā esam tieši 30 dziedošas novadnieces.

"Animas" balsis skanīgi sadziedājušās arī ar citiem koriem Staburagā, Daudzevā, Aizkrauklē, Lendžos, Iršos, Liepājā un, protams, pašu mājās – Koknesē.

Ļoti neparasti un neaizmirstami bija dziedāt Daugavas vidū – vēsturiskajā Oliņkalna estrādē, kurp mūs laipni aizvizināja ar Vikingu liellaivu. Dziesma pār rietā iekrāsotajiem Daugavas viļņiem vēl ilgi atbalsojās mūsu sirdīs.

Vēl tik daudziem neaizmirstamiem mirkļiem piepildīti mūsu apcirkņi! Un, pārlaidušas tiem īsu skatienu, it kā tos vēl gara acīm noglāstot, lēni pieveram mūsu Dziesmu klēts durvis.

 Līdz rudenim.

 Nē, atslēgas tām priekšā nebūs – ikviens var nākt un bagātināties: ierakstos, fotogrāfijās, kopīgu pārdzīvojumu stāstos.

 Tiksimies atkal nākamajā sezonā!

Anita Liepiņa,

kora "Anima" dalībniece

Foto: Rolands Gagainis

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top