Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kulturas_dzive_kokneses_pagasta/dziesmai_liela_diena__visas_malas_skanet_skan
Drukas datums: 17:23:58 14.08.2020

Dziesmai liela diena – visas malas skanēt skan!11.04.2019

Līdzās visiem darbīgajiem Kokneses novada kolektīviem arī sieviešu koris "Anima" arvien aktīvi iesaistās novada kultūras dzīvē. 23. martā skaistā pasākumā, veltītā 1949. gada 25. marta deportāciju un Komunistiskā genocīda upuru piemiņai, izdzīvojām sirsnīgu dziesmu skanējumu Daudzevas pusē kopā ar viesmīlīgajām kora "Daudzeva" meitenēm un Latvijas Mežu darbinieku vīru kori "Silvikola". Tiešām negaidīti skaista izvērtās tikšanās – pēc koncerta sadziedāšanās ļāva kolektīviem iepazīt vienam otru tuvāk, dzirdēt vēl daudzas, tiešām dzirkstošas un spēkpilnas repertuāra dziesmas, kas koncerta programmā nebija iekļautas.

Arī otrs pasākums, kas nupat 6. aprīlī notika Aizkraukles kultūras namā – komponista Pētera Barisona 115. dzimšanas diena, bija ļoti rūpīgi sagatavots un pulcēja kopā dziesmotos kolektīvus vienā skaistā koncertā. Šoreiz par viesmīlību gādāja Aizkraukles novada dome un jauktais koris "Aizkraukle". Te visiem dalībniekiem bija iespēja izdziedāt skatei gatavoto repertuāru un dzirdēt klausītāju vērtējumu savam veikumam. Aizkrauklē dziedājām kopā ar jauktajiem koriem:  Baložu kultūras nama jaukto kori "Zemdega", Bauskas kultūras nama "Dzīli", Jaunjelgavas "Vīganti", Skrīveru "Dīvaju", mājiniekiem – "Aizkraukli". Labi saskanēja kopkorī ar Pļaviņus "Loreleju" un Daudzeses "Daudzevu" un, protams, arī ar mūsu draugiem – vīru kori "Staburagu" no Aizkraukles.

Šoreiz vakars izvērtās vēl krāsaināks, jo tas turpinājās kopīgā ballē, kur skanēja Marikas un Druvja Andriksonu deju repertuārs. Bija atrakcijas, priekšnesumi un balvas!

Ir labi apzināties, ka dziesma Latvijā tiešām svētkus svin ne tikai reizi četros gados, kad tā atskan no Lielās Dziesmusvētku estrādes.  Arī ikdienā dziesmai liela diena – visas malas skanēt skan! Paldies par ieguldīto darbu mūsu diriģentei Leldei Kamzolei-Gagainei!

Tagad jauns cēliens – gatavosimies Kurzemes Dziesmusvētkiem Liepājā.

 Nāc dziedāt arī Tu!

Anita Liepiņa,

kora "Anima" dalībniece

Foto: Rolands Gagainis