Lapas karte
AA+A++
A AAA

"Aizezeres muzikanti" dosies uz Dziesmu svētkiem!

21.02.2018

img_20180218_wa0005.jpg17.februārī Viļānu kultūras namā skanēja un dimdēja, jo notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Tautas mūzikas ansambļu un kapelu skate un Ziņģētāju, stāstnieku vakars. Skati organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību. Skates mērķis - izvērtēt tautas mūzikas ansambļu un kapelu māksliniecisko un stilistisko sniegumu. Dalībnieki skatē atskaņoja brīvi izvēlētu programmu, kas veidota no tautas mūzikas apdarēm, tradicionālo melodiju un dziesmu interpretācijām, atbilstoši stilizētām oriģinālkompozīcijām. Dalībniekus vērtēja žūrija trīs cilvēku sastāvā: LNKC folkloras eksperte Gita Lancere, tautas muzikantu eksperts Ilmārs Pumpurs un folkloras vācēja Iveta Dukaļska. No Kokneses novada skatē startējām mēs -  kapela "Aizezeres muzikanti". Uz skatuves kāpa arī mūsu kapelas seniors, muzikants - vecmeistars, kurš spēlēja pašgatavotu mūzikas instrumentu.

Izpildījām četras dziesmas – latviešu tautas dziesmu "Maza biju ganos gāju", kā arī instrumentālu priekšnesumu, kurā katrs kapelas muzikants parādīja savu prasmi. Skatē vēlējamies izdziedāt arī sava novada skaistumu,tāpēc izpildījām Z.Putniņa "Upe Pērse", bet sakarā ar E.Rozenštrauha 100 gadu jubileju, izpildījām "Vecās likteņdzirnas". Par sniegumu skatē ieguvām iespēju piedalīties 2018.gada Dziesmu un deju svētkos,  gandarījumu un skatītāju skaļus aplausus.

Pēc skates jau 16.reizi Viļānu Kultūras namā notika Ziņģētāju un stāstnieku vakars, uz kuru ziņģēt un stāstīt ieradās ap 200 dalībnieku. Šī gada tēma bija "Redz, kā dzīvo...", Arī mēs piedalījāmies šajā pasākumā un izpildījām dziesmu no Brāļu Laivinieku repertuāra un senu ziņģi par Daugavas laivinieku.

Pēc koncerta daļas sekoja danči. Uz lustīgu kopā spēlēšanu "Aizezeres muzikanti" apvienojās ar "Kokneses zēniem". Šāds pozitīvām emocijām sākās ceļš uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem un uz gadskārtējo pasākumu "Kokneses Ziņģe".

Inese Skuja,

Kapelas "Aizezeres muzikanti" vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top