Iršu deju kolektīvs svētkos Jelgavā izdejo maizes ceļu09.06.2015

No 6.-7.jūnijam Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notika VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētki „Dievs man deva maizes zemi”. Šajā pasākumā piedalījās vairāk kā 6500 dalībnieki no visas Latvijas. Vidējās paaudzes dejotāju svētku tradīcija aizsākās jau 1994. gadā, kad Sauleskalna estrādē tikās 720 dalībnieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Iršu pagasta dāmām Sieviešu dienā tiek pa saujiņai prieka un mīlestības

08.03.2015

Jau 105. gadu pasaulē atzīmē sieviešu dienu, arī mēs savām Iršu dāmām, sievietēm, sievām, māmiņām, vecmāmiņām dāvājām saujiņu prieka, riekšavu mīlestības, sniedzot mazu, jauku, bet mīļu koncertiņu. Iršu sieviešu vokālais ansamblis Valdas Kalniņas vadībā priecēja mūsu acis un ausis ar skanīgām dziesmām. Greznojušās košām šallēm, dziedošās meitenes uzplauka kā grezni ziedi pavasara saulē, sniegdamas sveicienu ikvienam atnācējam. Kopā ar iršēnieti Sarmīti Ošu izstaigājām pagātnes takas, pētot sievieti laikmeta griežos, ielūkojoties tā laika modes pasaulē, caur fotogrāfijām un interesantiem stāstiem. Un atkal skan skanīgās dziesmas, sievieti cildinošas, iedrošinošas dzejas rindas. Svētku izskaņā pie mums ciemojās floriste no Ērgļiem, kas ieveda mūs krāšņajā konfekšu pušķu darināšanas pasaulē. No gardām konfektēm tapa krāšņi pušķi!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Pār zemi mīlestība valda

14.02.2015

"Kad ziemas saule pār koku galotnēm slīd un sniegā iemītas pēdas pazūd, klāt 14. februāris - Valentīndiena. Jau daudzus gadus šajā laikā deju kolektīvs "Irši" aicina savus draugus un skatītājus uz koncertu, lai apliecinātu mīlestību vienam pret otru, mīlestību pret deju un dziesmu, mīlestību pret savu dzimto vietu," atklājot koncertu "Pār zemi mīlestība valda", sacīja tā vadītāji Kristīne un Valdis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (65)

Ar svētku sajūtu sirdīs……

16.12.2014

16. decembra pēcpusdienā Iršu pagastā tika svinīgi iedegta Ziemassvētku egle, kura iršēniešus priecēs līdz pat Jaunajam gadam.

Ne velti saka, ka Ziemassvētki, tas ir gaidīšanas un brīnumu laiks. Lai skatītu šo brīnumu, mazie iršēnieši ar lielo apbrīnu skandināja: „eglīte, iededzies, „eglīte, iededzies”. Un jau pēc īsa mirkļa visu klātesošo acīs iemirdzējās šis brīnums; kuplā egle iedegās viskrāšņākajās gaismiņās. Gan lielos, gan mazos priecēja Ziemassvētku vecīša ierašanās, taujāts, kāpēc ieradies bez kamanām un ziemeļbriežiem, vecītis atbildējis: „kamanas nodilušas zemes ceļus braukājot”.

Bez kamanām, nenozīmē bez dāvanām; pašiem mazākajiem tika izdalītas sarūpētās konfekšu tūtas, un pārējos cienāja ar SIA „Zemītes” gardajām piparkūkām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Lai svētku mirdzumā dzimst ticība, cerība un mīlestība uz jauniem darbiem!

14.11.2014

14.novembrī Iršos notika Latvijas valsts 96.gadadienai veltīts koncerts. Skatītāji baudīja gan lielo, gan mazo dalībnieku priekšnesumus.

Iršu pagasta pārvaldes vadītājas svētku runa tika papildināta ar attēliem no Iršu pagasta svarīgākajiem notikumiem, kuri tika veikti pateicoties Iršu pagasta ļaudīm, pagasta pārvaldes darbiniekiem, skolas, ģimenes krīzes centra darbiniekiem un ar Kokneses novada domes atbalstu pēdējo 5 gadu laikā (no 2009. gada, kad apvienojās Iršu, Bebru, Kokneses pagasts un izveidoja Kokneses novadu).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Radošās darbnīcas Iršos "Nāc un piedalies"

02.07.2014 kur : Pērses sākumskola

Kokneses novada svētku ietvaros 2. jūlijā Iršos notika radošās darbnīcas ar moto – „Nāc un piedalies”! Lieli un mazi iršēnieši pulcējās pagasta klubā, lai iemācītos izgatavot vējdzirnavas, veidot ģimenes jubilejas kalendāru, izgatavot rotaslietas no pogām un dzijas, un no auduma un papīra pagatavot pirātu cepuri un brilles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Jāņu ielīgošana Iršos

21.06.2014

Vasaras saulgriežu dienā, 21.jūnijā, kad sākās astronomiskā vasara, Iršu pagastā lieli un mazi ielīgoja Jāņu dienu.

Šajā gada īpašajā brīdī, kad nakts ir visīsākā un diena -visgarākā, daudzi uzskata, ka tieši Jāņi ir vislatviskākie no visiem svētkiem, kurus svinam. Par to liecina kuplie līgotāju pulki, kas pulcējas pie ugunskuriem, skandē līgo dziesmas, ceļ galdā Jāņu sieru, alu un citus gardumus. Tieši šie svētki sniedz vēl vienu iespēju uz mirkli apstādināt ikdienas straujo ritumu, pabūt kopā ar savu ģimeni, radiem, draugiem un kaimiņiem, kā arī apzināties sevi kā mūsu zemei piederīgu ne tikai Latvijā, bet ārpus tās.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top