Valentīndienas koncerts Iršos

14.02.2016

Iršos ik gadu notiek Valentīndienas koncerts. Šo koncertu organizēja Inta Balode kopā ar Iršu pagasta pārvaldi. Šajā gadā bija necerēti kuplā skaitā pašdarbnieku kolektīvi: Kokneses kultūras nama dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”, Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas jauniešu deju kolektīvs „Kāre”,Kokneses kultūras nama līnijdeju kolektīvs „Crystalline”, Kokneses kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Liepavots”, Iršu pagasta sieviešu vokālais ansamblis, Pērses sākumskolas deju kolektīvs un Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši”.

Pirmo reizi Iršos viesojās dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”. Paldies šim k

printēt Lasīt visu ziņu galerija (56)

Barikāžu atceres pasākums Iršos

13.01.2016

1991. gada 13. janvārī Latvijas Tautas frontes vadītāji D. Īvāns un R. Ražuks Latvijas Radio aicināja Latvijas iedzīvotājus doties uz Rīgu, lai protesta mītiņā atbalstītu lietuviešus un nosargātu savas valsts neatkarību. Uz Daugavmalu devās arī Iršu vīri, nemaz nenojausdami, ka pēc protesta manifestācijas sekos barikāžu laiks- pilns satraukuma un neskaidrības.

Iršu vīri sargāja dažādus, valstij stratēģiski svarīgus objektus, bet vairums atradās Zaķu salā pie Televīzijas torņa. Vīru uzdevums bija vērot Daugavu un ziņot par aizdomīgām aktivitātēm uz ūdens. Protams, ieroču jau nebija – bija pārliecība un ticība, ka kopā izdosies nosargāt Latvijas brīvību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Visnozīmīgākie svētki - Latvijas Republikas proklamēšanas diena!

13.11.2015

Sagaidot Latvijas Republikas 97. gadskārtu Iršos notika svētku koncerts. 13. novembra vakarā daudz laimes Latvijai vēlēja Iršu pagasta iedzīvotāji.

Visus klātesošos svētkos sveica Iršu pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte, vēlot visiem saticību, mieru un neaizmirst pašu vērtības – ģimeni.

Svētku koncertā visjaunākie dalībnieki – Pērses sākumskolas skolēni droši kāpa uz skatuves un priecēja klātesošos ar patriotisku dzeju, veltītu Latvijai, kā arī mūs priecēja gan dejā, gan dziesmā. Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” ar sev piemītošo degsmi aizrāva skatītājus, radot pārliecību, ka dejai tāpat kā tēvzemei vajadzīgs prieks, pārliecība, darbs. Koncertā piedalījās arī ciemiņi no Kokneses – sieviešu koris „Anima”, kas mūs visus priecēja ar skaistām dziesmām un skanīgām balsīm.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Svecītes iededz vairākas paaudzes

11.11.2015 kur : Pērses sākumskola

11. novembrī mazi un lieli Iršu pagasta iedzīvotāji kuplā skaitā pulcējās Pērses sākumskolas telpās, lai noskatītos dokumentālo filmu „Bermontiāde” un atsauktu atmiņā 1919. gada notikumus. Tā lika aizdomāties, ka šie vēsturiskie notikumi ir pamats mūsu šā brīža labklājībai.

Pēc filmas noskatīšanās visi devās aizdegt svecītes un godināt Latvijas valsts brīvības cīnītājus. Iršu centra zālienā klātesošie no svecītēm izveidoja jumīša zīmi, lai tas kalpo kā aizsardzības un auglības simbols ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Priecēja tas, ka šajā pasākumā bija sapulcējušās vairākas Iršu iedzīvotāju paaudzes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Radošās darbnīcas Iršos

03.07.2015

Kokneses novada svētku ietvaros 3. jūlijā Iršos pie vecās muižas klēts „Magazina” notika radošās darbnīcas lieliem un maziem ar moto – „Nāc un piedalies”.

Iršēnieši čakli rosījās un apguva radošās prasmes: ziedu veidošana no kreppapīra, čiekuru krāsošana, dekupāžas darbi, hennas tetovējumi uz ķermeņa, triku demonstrēšana „Zili brīnumi”, mandalu krāšona.

Visi radošo darbnīcu dalībnieki varēja priecāties par saviem izveidotiem darbiem, kurus varēja paturēt sev.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Līgo diena Iršos01.07.2015

Smaidīgu ļaužu, krāsainu tautastērpu, krāšņu vainagu, pozitīvu emociju piepildīts pasākums! Tā varētu raksturot šī gada ielīgošanu 20. jūnijā Iršos.

Līgotājus viesmīlīgi sagaidīja pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte. Visi ciemiņi tika laipni sagaidīti un cienāti ar sieru un pīrādziņiem. Ielīgot bija atnākuši gan aktīvie dejotāji, gan lustīgās dziedātājas. Svētkos piedalījās arī lielie un mazie Ģimenes krīzes centra iemītnieki no „Dzeguzītes”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top