faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Radošās darbnīcas Iršos

03.07.2015

Kokneses novada svētku ietvaros 3. jūlijā Iršos pie vecās muižas klēts „Magazina” notika radošās darbnīcas lieliem un maziem ar moto – „Nāc un piedalies”.

Iršēnieši čakli rosījās un apguva radošās prasmes: ziedu veidošana no kreppapīra, čiekuru krāsošana, dekupāžas darbi, hennas tetovējumi uz ķermeņa, triku demonstrēšana „Zili brīnumi”, mandalu krāšona.

Visi radošo darbnīcu dalībnieki varēja priecāties par saviem izveidotiem darbiem, kurus varēja paturēt sev.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Līgo diena Iršos01.07.2015

Smaidīgu ļaužu, krāsainu tautastērpu, krāšņu vainagu, pozitīvu emociju piepildīts pasākums! Tā varētu raksturot šī gada ielīgošanu 20. jūnijā Iršos.

Līgotājus viesmīlīgi sagaidīja pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte. Visi ciemiņi tika laipni sagaidīti un cienāti ar sieru un pīrādziņiem. Ielīgot bija atnākuši gan aktīvie dejotāji, gan lustīgās dziedātājas. Svētkos piedalījās arī lielie un mazie Ģimenes krīzes centra iemītnieki no „Dzeguzītes”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Iršu deju kolektīvs svētkos Jelgavā izdejo maizes ceļu09.06.2015

No 6.-7.jūnijam Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notika VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētki „Dievs man deva maizes zemi”. Šajā pasākumā piedalījās vairāk kā 6500 dalībnieki no visas Latvijas. Vidējās paaudzes dejotāju svētku tradīcija aizsākās jau 1994. gadā, kad Sauleskalna estrādē tikās 720 dalībnieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Iršu pagasta dāmām Sieviešu dienā tiek pa saujiņai prieka un mīlestības

08.03.2015

Jau 105. gadu pasaulē atzīmē sieviešu dienu, arī mēs savām Iršu dāmām, sievietēm, sievām, māmiņām, vecmāmiņām dāvājām saujiņu prieka, riekšavu mīlestības, sniedzot mazu, jauku, bet mīļu koncertiņu. Iršu sieviešu vokālais ansamblis Valdas Kalniņas vadībā priecēja mūsu acis un ausis ar skanīgām dziesmām. Greznojušās košām šallēm, dziedošās meitenes uzplauka kā grezni ziedi pavasara saulē, sniegdamas sveicienu ikvienam atnācējam. Kopā ar iršēnieti Sarmīti Ošu izstaigājām pagātnes takas, pētot sievieti laikmeta griežos, ielūkojoties tā laika modes pasaulē, caur fotogrāfijām un interesantiem stāstiem. Un atkal skan skanīgās dziesmas, sievieti cildinošas, iedrošinošas dzejas rindas. Svētku izskaņā pie mums ciemojās floriste no Ērgļiem, kas ieveda mūs krāšņajā konfekšu pušķu darināšanas pasaulē. No gardām konfektēm tapa krāšņi pušķi!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Pār zemi mīlestība valda

14.02.2015

"Kad ziemas saule pār koku galotnēm slīd un sniegā iemītas pēdas pazūd, klāt 14. februāris - Valentīndiena. Jau daudzus gadus šajā laikā deju kolektīvs "Irši" aicina savus draugus un skatītājus uz koncertu, lai apliecinātu mīlestību vienam pret otru, mīlestību pret deju un dziesmu, mīlestību pret savu dzimto vietu," atklājot koncertu "Pār zemi mīlestība valda", sacīja tā vadītāji Kristīne un Valdis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (65)

Ar svētku sajūtu sirdīs……

16.12.2014

16. decembra pēcpusdienā Iršu pagastā tika svinīgi iedegta Ziemassvētku egle, kura iršēniešus priecēs līdz pat Jaunajam gadam.

Ne velti saka, ka Ziemassvētki, tas ir gaidīšanas un brīnumu laiks. Lai skatītu šo brīnumu, mazie iršēnieši ar lielo apbrīnu skandināja: „eglīte, iededzies, „eglīte, iededzies”. Un jau pēc īsa mirkļa visu klātesošo acīs iemirdzējās šis brīnums; kuplā egle iedegās viskrāšņākajās gaismiņās. Gan lielos, gan mazos priecēja Ziemassvētku vecīša ierašanās, taujāts, kāpēc ieradies bez kamanām un ziemeļbriežiem, vecītis atbildējis: „kamanas nodilušas zemes ceļus braukājot”.

Bez kamanām, nenozīmē bez dāvanām; pašiem mazākajiem tika izdalītas sarūpētās konfekšu tūtas, un pārējos cienāja ar SIA „Zemītes” gardajām piparkūkām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top