faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Iršēnieši lepojas ar savu unikālo vēsturi29.06.2016

Iršu pagastā 23.jūnijā svinēja ne tikai vasaras saulgriežus, vislatviskākajos svētkos seni vēstures notikumi sasauca kopā tuvus un tālus ciemiņus, kuru dzimtas saistītas ar Baltijā lielāko vācbaltu koloniju – Hirschenfoh. Vairāk kā 20 cilvēki no Vācijas, tepat Latvijā dzīvojošie kolonistu pēcteči un Iršu pagasta ļaudis šajā dienā bija kopā vācbaltu kolonijas Hirschenfof izveidošanas 250.gadadienas atceres pasākumā.

Iršēnieši vienmēr lepojušies ar savu unikālo vēsturi un visos laikos bijuši cilvēki, kuri centušies saglabāt šo kultūrvēsturisko mantojumu. Pirmajos Atmodas gados kolonistu dzimtu sakņu apzināšanu uzsāka bijusī skolotāja Iveta Hveckoviča, viņas iesākto ar lielu entuziasmu turpina vēstures pētniece un skolotāja Valda Kalniņa, kuras centienus vienmēr atbalsta Iršu pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte. Milzīgs nopelns kolonijas vēstures izzināšanā un šī pasākuma sagatavošanā pieder profesoram Gustavam Gangnusam no Vācijas, vienam no kolonistu dzimtas pēctecim. Gangnusa kunga dāvana, sagaidot šo atceres pasākumu ir jaunie informācijas stendi pie Iršu muižas klēts, kuros lasāma viņa un iršēniešu sagatavotā informācija.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (35)

Iršu deju kolektīvam 25

21.05.2016 18:00

21. maijā pl.18.00 Iršos laukumā pie muižas klēts jeb Magazina vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” izdejos savas 25 gadu jubilejas koncertu „Mums patīk dejot!”. Kolektīvs dibināts 1991. gadā un tajā darbojās dejotāji ne tikai no Iršiem, bet arī no apkārtējiem pagastiem– Bebriem, Vietalvas, Kokneses. Mēs ļoti gaidām uz koncertu bijušos dejotājus, kuri kādu laiku pavadījuši kopā ar mums gan mēģinājumos, gan koncertos. Šī būs iespēja atcerēties kopā pavadīto laiku un pēc koncerta visi kolektīva atbalstītāji, bijušie dejotāji un „Iršu” draugu kolektīvi aicināti uz lustīgu ballēšanos un svētku kliņģeri Iršu skolas zālē.

Deju kolektīvs „Irši” un vadītāja Inta Balode

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” nosvinējis 25. dzimšanas dienu

21.05.2016

21. maijā vakarā Iršos, muižas klēts (Magazina) laukumā, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” 25 gadu jubilejas koncertā draugiem, atbalstītājiem un sirsnīgajiem Iršu pagasta ļaudīm dāvāja brīnišķīgus svētkus. Zīmīgi, ka šajā dzimšanas dienas koncertā piedalījās 25 dejotāji! Kolektīva vadītājai Intai Balodei pieder pats skaistākais – 25 gados iemantotā dejotāju cieņa un mīlestība.

printēt Lasīt visu ziņu

Valentīndienas koncerts Iršos

14.02.2016

Iršos ik gadu notiek Valentīndienas koncerts. Šo koncertu organizēja Inta Balode kopā ar Iršu pagasta pārvaldi. Šajā gadā bija necerēti kuplā skaitā pašdarbnieku kolektīvi: Kokneses kultūras nama dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”, Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas jauniešu deju kolektīvs „Kāre”,Kokneses kultūras nama līnijdeju kolektīvs „Crystalline”, Kokneses kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Liepavots”, Iršu pagasta sieviešu vokālais ansamblis, Pērses sākumskolas deju kolektīvs un Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši”.

Pirmo reizi Iršos viesojās dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”. Paldies šim k

printēt Lasīt visu ziņu galerija (56)

Barikāžu atceres pasākums Iršos

13.01.2016

1991. gada 13. janvārī Latvijas Tautas frontes vadītāji D. Īvāns un R. Ražuks Latvijas Radio aicināja Latvijas iedzīvotājus doties uz Rīgu, lai protesta mītiņā atbalstītu lietuviešus un nosargātu savas valsts neatkarību. Uz Daugavmalu devās arī Iršu vīri, nemaz nenojausdami, ka pēc protesta manifestācijas sekos barikāžu laiks- pilns satraukuma un neskaidrības.

Iršu vīri sargāja dažādus, valstij stratēģiski svarīgus objektus, bet vairums atradās Zaķu salā pie Televīzijas torņa. Vīru uzdevums bija vērot Daugavu un ziņot par aizdomīgām aktivitātēm uz ūdens. Protams, ieroču jau nebija – bija pārliecība un ticība, ka kopā izdosies nosargāt Latvijas brīvību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Visnozīmīgākie svētki - Latvijas Republikas proklamēšanas diena!

13.11.2015

Sagaidot Latvijas Republikas 97. gadskārtu Iršos notika svētku koncerts. 13. novembra vakarā daudz laimes Latvijai vēlēja Iršu pagasta iedzīvotāji.

Visus klātesošos svētkos sveica Iršu pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte, vēlot visiem saticību, mieru un neaizmirst pašu vērtības – ģimeni.

Svētku koncertā visjaunākie dalībnieki – Pērses sākumskolas skolēni droši kāpa uz skatuves un priecēja klātesošos ar patriotisku dzeju, veltītu Latvijai, kā arī mūs priecēja gan dejā, gan dziesmā. Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” ar sev piemītošo degsmi aizrāva skatītājus, radot pārliecību, ka dejai tāpat kā tēvzemei vajadzīgs prieks, pārliecība, darbs. Koncertā piedalījās arī ciemiņi no Kokneses – sieviešu koris „Anima”, kas mūs visus priecēja ar skaistām dziesmām un skanīgām balsīm.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Svecītes iededz vairākas paaudzes

11.11.2015 kur : Pērses sākumskola

11. novembrī mazi un lieli Iršu pagasta iedzīvotāji kuplā skaitā pulcējās Pērses sākumskolas telpās, lai noskatītos dokumentālo filmu „Bermontiāde” un atsauktu atmiņā 1919. gada notikumus. Tā lika aizdomāties, ka šie vēsturiskie notikumi ir pamats mūsu šā brīža labklājībai.

Pēc filmas noskatīšanās visi devās aizdegt svecītes un godināt Latvijas valsts brīvības cīnītājus. Iršu centra zālienā klātesošie no svecītēm izveidoja jumīša zīmi, lai tas kalpo kā aizsardzības un auglības simbols ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Priecēja tas, ka šajā pasākumā bija sapulcējušās vairākas Iršu iedzīvotāju paaudzes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top