faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Pār zemi mīlestība valda

14.02.2015

"Kad ziemas saule pār koku galotnēm slīd un sniegā iemītas pēdas pazūd, klāt 14. februāris - Valentīndiena. Jau daudzus gadus šajā laikā deju kolektīvs "Irši" aicina savus draugus un skatītājus uz koncertu, lai apliecinātu mīlestību vienam pret otru, mīlestību pret deju un dziesmu, mīlestību pret savu dzimto vietu," atklājot koncertu "Pār zemi mīlestība valda", sacīja tā vadītāji Kristīne un Valdis.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (65)

Ar svētku sajūtu sirdīs……

16.12.2014

16. decembra pēcpusdienā Iršu pagastā tika svinīgi iedegta Ziemassvētku egle, kura iršēniešus priecēs līdz pat Jaunajam gadam.

Ne velti saka, ka Ziemassvētki, tas ir gaidīšanas un brīnumu laiks. Lai skatītu šo brīnumu, mazie iršēnieši ar lielo apbrīnu skandināja: „eglīte, iededzies, „eglīte, iededzies”. Un jau pēc īsa mirkļa visu klātesošo acīs iemirdzējās šis brīnums; kuplā egle iedegās viskrāšņākajās gaismiņās. Gan lielos, gan mazos priecēja Ziemassvētku vecīša ierašanās, taujāts, kāpēc ieradies bez kamanām un ziemeļbriežiem, vecītis atbildējis: „kamanas nodilušas zemes ceļus braukājot”.

Bez kamanām, nenozīmē bez dāvanām; pašiem mazākajiem tika izdalītas sarūpētās konfekšu tūtas, un pārējos cienāja ar SIA „Zemītes” gardajām piparkūkām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Lai svētku mirdzumā dzimst ticība, cerība un mīlestība uz jauniem darbiem!

14.11.2014

14.novembrī Iršos notika Latvijas valsts 96.gadadienai veltīts koncerts. Skatītāji baudīja gan lielo, gan mazo dalībnieku priekšnesumus.

Iršu pagasta pārvaldes vadītājas svētku runa tika papildināta ar attēliem no Iršu pagasta svarīgākajiem notikumiem, kuri tika veikti pateicoties Iršu pagasta ļaudīm, pagasta pārvaldes darbiniekiem, skolas, ģimenes krīzes centra darbiniekiem un ar Kokneses novada domes atbalstu pēdējo 5 gadu laikā (no 2009. gada, kad apvienojās Iršu, Bebru, Kokneses pagasts un izveidoja Kokneses novadu).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Radošās darbnīcas Iršos "Nāc un piedalies"

02.07.2014 kur : Pērses sākumskola

Kokneses novada svētku ietvaros 2. jūlijā Iršos notika radošās darbnīcas ar moto – „Nāc un piedalies”! Lieli un mazi iršēnieši pulcējās pagasta klubā, lai iemācītos izgatavot vējdzirnavas, veidot ģimenes jubilejas kalendāru, izgatavot rotaslietas no pogām un dzijas, un no auduma un papīra pagatavot pirātu cepuri un brilles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Jāņu ielīgošana Iršos

21.06.2014

Vasaras saulgriežu dienā, 21.jūnijā, kad sākās astronomiskā vasara, Iršu pagastā lieli un mazi ielīgoja Jāņu dienu.

Šajā gada īpašajā brīdī, kad nakts ir visīsākā un diena -visgarākā, daudzi uzskata, ka tieši Jāņi ir vislatviskākie no visiem svētkiem, kurus svinam. Par to liecina kuplie līgotāju pulki, kas pulcējas pie ugunskuriem, skandē līgo dziesmas, ceļ galdā Jāņu sieru, alu un citus gardumus. Tieši šie svētki sniedz vēl vienu iespēju uz mirkli apstādināt ikdienas straujo ritumu, pabūt kopā ar savu ģimeni, radiem, draugiem un kaimiņiem, kā arī apzināties sevi kā mūsu zemei piederīgu ne tikai Latvijā, bet ārpus tās.

printēt Lasīt visu ziņu

Kopā nākotnes mežam

07.06.2014 kur : Pērses sākumskola

Iršu pagasta pārvaldes, Pērses pamatskolas darbinieki un skolēni, Ģimenes krīzes centra “Dzeguzīte” bērni un pagasta iedzīvotāji 7. jūnija rītā labā noskaņojumā pulcējās nogāzē pie Pērses pamatskolas, lai stādītu eglītes un košumkrūmus Latvijas Pašvaldību Savienības projekta “Interesantais pašvaldībā daudzveidīgajā Latvijā un Eiropā” ietvaros. Projekta finansētājs “Meža attīstības fonds”.

Lai nākotnē stādījums izskatītos skaists un krāšņs, Edgars Bite pārdomāti izvēlējās stādu materiālu un radoši izveidoja stādījumu kompozīciju, un pamācīja, kā pareizi jāstāda kociņi. Ar skanīgām dziesmām par mežu, Iršu pagasta sieviešu vokālais ansamblis, visos pasākuma dalībniekos radīja īpašu svētku noskaņojumu.

Pasākums guva atbalstu un šķiroties neviens vien jautāja: Vai nākamgad turpināsim stādīt kokus, tā padarot Iršus skaistākus, sakoptākus un pievilcīgākus?

Paldies visiem, kas atbalstīja kociņu stādīšanu un piedalījās pasākumā “Kopā nākotnes mežam”.

Pārvaldes vadītāja Raina Līcīte

Iršu pagasta ļaudis un viesi kuplā skaitā ieskandināja pirmās Lieldienas

25.04.2014

Gan lieli, gan mazi pulcējās pagalmā, kurā notika dažādas Lieldienu izdarības – olu ripināšana, mīklu minēšana. Lieldienu ticējumiem un tradīcijām tradīcijām vajadzēja atminēt nobeigumu. Gājām arī lieldienu rotaļu „vistiņas ķeršana” un neiztikām arī bez jautrajām stafetēm. Dziedājām arī tautasdziesmas par Lieldienām. Par katru izpildītu darbiņu tika pasniegtas garšīgas balviņas.

Jaukās zaķenītes ar zaķu bērniem eleganti priecēja ar savu klātbūtni, radot patīkamu svētku sajūtu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top