faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Baltā krusta iesvētīšana pie Ērgļu novada Liepkalnes baznīcas25.08.2016

23. augustā pie Liepkalnes baznīcas tika iesvētīts baltais krusts. Baltā krusta zīme ir atgādinājums cilvēkiem par netaisnību, varmācību un pārestību. Iesvētīšanas ceremonija notika zīmīgā datumā. 1939. gada 23. augustā tika parakstīts Molotova – Ribentropa slepenais pakts – nežēlīga vienošanās, kas ietekmēja daudzu cilvēku un tautu likteņus.

Neliela interesentu grupa no Iršiem devās uz kaimiņu pagastu, lai piedalītos baltā krusta iesvētīšanā. Liepkalni ar Iršiem vieno ne tikai kopīga robeža, bet arī vēsture – saistīta ar vācu koloniju. Vācu kolonisti un liepkalnieši veidoja vienotu draudzi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Deju kolektīvs „Irši” starptautiskajā apkārtceļojošā festivālā Ungārijā25.07.2016

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” maija beigās nosvinēja 25 gadu jubileju. Kā dāvanu sev, dejotāji izvēlējās doties no 13.-18. jūlijam uz starptautisko festivālu Ungārijā. Festivālu organizēja Mako pilsēta, bet dažādi pasākumi notika vairākās vietās - Szegedā, Cserkeszolo, Kiralyhegyes. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar Ungāriju - tās skaisto dabu, vēsturi, kultūru. Festivālā piedalījās kolektīvi no Francijas, Slovākijas, Čehijas, Igaunijas un Latvijas. Latviju pārstāvējām mēs - deju kolektīvs „Irši” un Ogres kultūras centra deju kolektīvs „Aija”, ar kuru kopā sagatavojām koncerta programmu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Iršēnieši lepojas ar savu unikālo vēsturi29.06.2016

Iršu pagastā 23.jūnijā svinēja ne tikai vasaras saulgriežus, vislatviskākajos svētkos seni vēstures notikumi sasauca kopā tuvus un tālus ciemiņus, kuru dzimtas saistītas ar Baltijā lielāko vācbaltu koloniju – Hirschenfoh. Vairāk kā 20 cilvēki no Vācijas, tepat Latvijā dzīvojošie kolonistu pēcteči un Iršu pagasta ļaudis šajā dienā bija kopā vācbaltu kolonijas Hirschenfof izveidošanas 250.gadadienas atceres pasākumā.

Iršēnieši vienmēr lepojušies ar savu unikālo vēsturi un visos laikos bijuši cilvēki, kuri centušies saglabāt šo kultūrvēsturisko mantojumu. Pirmajos Atmodas gados kolonistu dzimtu sakņu apzināšanu uzsāka bijusī skolotāja Iveta Hveckoviča, viņas iesākto ar lielu entuziasmu turpina vēstures pētniece un skolotāja Valda Kalniņa, kuras centienus vienmēr atbalsta Iršu pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte. Milzīgs nopelns kolonijas vēstures izzināšanā un šī pasākuma sagatavošanā pieder profesoram Gustavam Gangnusam no Vācijas, vienam no kolonistu dzimtas pēctecim. Gangnusa kunga dāvana, sagaidot šo atceres pasākumu ir jaunie informācijas stendi pie Iršu muižas klēts, kuros lasāma viņa un iršēniešu sagatavotā informācija.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (35)

Iršu deju kolektīvam 25

21.05.2016 18:00

21. maijā pl.18.00 Iršos laukumā pie muižas klēts jeb Magazina vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” izdejos savas 25 gadu jubilejas koncertu „Mums patīk dejot!”. Kolektīvs dibināts 1991. gadā un tajā darbojās dejotāji ne tikai no Iršiem, bet arī no apkārtējiem pagastiem– Bebriem, Vietalvas, Kokneses. Mēs ļoti gaidām uz koncertu bijušos dejotājus, kuri kādu laiku pavadījuši kopā ar mums gan mēģinājumos, gan koncertos. Šī būs iespēja atcerēties kopā pavadīto laiku un pēc koncerta visi kolektīva atbalstītāji, bijušie dejotāji un „Iršu” draugu kolektīvi aicināti uz lustīgu ballēšanos un svētku kliņģeri Iršu skolas zālē.

Deju kolektīvs „Irši” un vadītāja Inta Balode

Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” nosvinējis 25. dzimšanas dienu

21.05.2016

21. maijā vakarā Iršos, muižas klēts (Magazina) laukumā, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” 25 gadu jubilejas koncertā draugiem, atbalstītājiem un sirsnīgajiem Iršu pagasta ļaudīm dāvāja brīnišķīgus svētkus. Zīmīgi, ka šajā dzimšanas dienas koncertā piedalījās 25 dejotāji! Kolektīva vadītājai Intai Balodei pieder pats skaistākais – 25 gados iemantotā dejotāju cieņa un mīlestība.

printēt Lasīt visu ziņu

Valentīndienas koncerts Iršos

14.02.2016

Iršos ik gadu notiek Valentīndienas koncerts. Šo koncertu organizēja Inta Balode kopā ar Iršu pagasta pārvaldi. Šajā gadā bija necerēti kuplā skaitā pašdarbnieku kolektīvi: Kokneses kultūras nama dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”, Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas jauniešu deju kolektīvs „Kāre”,Kokneses kultūras nama līnijdeju kolektīvs „Crystalline”, Kokneses kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Liepavots”, Iršu pagasta sieviešu vokālais ansamblis, Pērses sākumskolas deju kolektīvs un Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši”.

Pirmo reizi Iršos viesojās dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”. Paldies šim k

printēt Lasīt visu ziņu galerija (56)

Barikāžu atceres pasākums Iršos

13.01.2016

1991. gada 13. janvārī Latvijas Tautas frontes vadītāji D. Īvāns un R. Ražuks Latvijas Radio aicināja Latvijas iedzīvotājus doties uz Rīgu, lai protesta mītiņā atbalstītu lietuviešus un nosargātu savas valsts neatkarību. Uz Daugavmalu devās arī Iršu vīri, nemaz nenojausdami, ka pēc protesta manifestācijas sekos barikāžu laiks- pilns satraukuma un neskaidrības.

Iršu vīri sargāja dažādus, valstij stratēģiski svarīgus objektus, bet vairums atradās Zaķu salā pie Televīzijas torņa. Vīru uzdevums bija vērot Daugavu un ziņot par aizdomīgām aktivitātēm uz ūdens. Protams, ieroču jau nebija – bija pārliecība un ticība, ka kopā izdosies nosargāt Latvijas brīvību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top