Vasaras saulgrieži Iršos27.06.2019

22. jūnijā, Iršos norisinājās ielīgošanas pasākums "Īsa pamācība mīlēšanā". Neskatoties uz darba pilnajām rokām, Iršu pašdarbnieki vienojās kopējā uzvedumā, kurā piedalījās pašdarbnieku teātris, Iršu vokālais ansamblis, VPDK "Irši" un brīvmākslinieces dejotājas. Vietējie aktieri izspēlēja 1982. gadā uzņemto latviešu spēlfilmu -muzikālo komēdiju "Īsa pamācība mīlēšanā". 

Filmas sižets: Viļņu Jānim pienācis laiks ņemt sievu, bet kā lai atrod vislabāko? Jānis izliekas, ka palicis kurls, klausīdamies zvanu baznīcas tornī, un apbraukā apkārtnes mājas, dzirdēdams arī to, kas viņam nemaz nebūtu jādzird. Tikai kalēja māsa Ilze uztraucas, kā nabaga slimnieku varētu izārstēt.

Mūsu teātra izrādē "Īsa pamācība mīlēšanā" piedalījās aktieri: Guntars Igaunis, Ilona Ūdre, Dzintars Meijers, Līga Purkalne, Kristīne Jirgena, Ilona Petrovska, Ritvars Jirgens,  Marija Vilcāne, Olita Ruža,  Kristaps Savickis, Juris Savickis, Monta Bergmane (Režisore: Ilze Kaša).

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad zeme ir pilnziedā un nakts nu īsāka par dienu. Mēs varam būt patiesi lepni, ka vēl līdz šodienai turam godā tēvu, tēvu tradīcijas. Jo tradīciju sargāts cilvēks var droši spert soli pasaulē. Pēc teātra izrādes Iršu pagasta pārvaldes vadītāja Lāsma Ruža-Riekstiņa godināja Līgas un Jāņus, kas ieradušies pasākumā.

 Pēc izsludinātā konkursa "Mīlestības gardā liesma" pasākuma laikā noskaidrojām arī prasmīgākās saimnieces. Saimnieču konkursu vadīja atraktīvā Iršu pagasta bibliotekāre Dace Grele. Saimnieču uzdevums bija izcept pīrāgus.  Tautas izvēlēta žūrija noteica, ka prasmīgākā saimniece ir Ilze Bergmane. Ilze jau izsenis ir priecējusi ciemata garšas kārpiņas, strādājot par prasmīgu saimnieci ĢKC Dzeguzīte. Konkursā piedalījās: Ilze Bergmane, Kristīne Jirgena, Līga Purkalne, Kristīne Babre.

Pasākuma laikā norisinājās vainagu pīšana Daigas Igaunes pavadībā, kur varēja uzzināt maģisko zālīšu nozīmi cilvēka dzīvē un pīt goda kroni. Kopīgi tika aizdegta burvestības un attīrīšanās liesma. Ar maģisku rituālu brīvmākslinieces atbrīvoja garu un dvēseli, izpildot deju pie dziesmas "Tautu meitas - raganu nakts".

Pasākuma laikā norisinājās kafejnīcas "Zemītes" bufete ar izlejamo miestiņu un kvasu un citiem gardumiem, kā arī bija pieejamas gardas pašmāju kūpinātas vistiņas un Jāņu siers.

Galu galā šī bija tā diena, kad varējām uz brīdi apstāties šajā straujajā dzīves ritumā, atvilkt elpu, priecāties, ieklausīties, paraudzīties uz saviem mīļajiem un vienkārši būt kopā. Vēlreiz milzīgs paldies visiem darba rūķiem, kuru dēļ pasākums varēja norisināties. Paldies Iršu iedzīvotājiem, viņu draugiem, radiem un kaimiņiem. Tikai patiesi esot kopā, mēs apjaušam, cik gan stipri esam! 

Ilze Kaša,

Iršu pagasta pasākumu organizatore  

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top