Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kulturas_dzive_irsu_pagasta/pie_magazinas_augs_mazo_irseniesu_staditie_kocini
Drukas datums: 21:29:08 20.08.2019

Pie Magazīnas augs mazo iršēniešu stādītie kociņi12.09.2016

Iršos pirmās Meža dienas notika 2014. gadā, kad iestādījām kokus un košumkrūmus Sporta svētku pasākuma laikā pretī Pērses sākumskolai uzkalniņā. Pagājušajā gadā pagasta iedzīvotāji, palīdzot Sarkangalvītei un Vilkam, stādīja dekoratīvās ābelītes ceļmalā pretī Ģimenes krīzes centram “Dzeguzīte”, lai tās ik gadus priecē acis iršeniešiem, ĢKC iemītniekiem un iebraucējiem. Šogad Iršu pagastā Meža dienu 2016. pasākums notika 9. septembrī, iekļaujoties Latvijas Pašvaldību savienības projektā “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei”.

Iršu pagastā nesen izveidota atpūtas vieta pie Magazīna, tur jau iepriekšējos gados ir iestādīti koki un košumkrūmi.

Meža dienu moto ir “Kopā nākotnes mežam”. Mūsu nākotne ir mūsu bērni. Tādēļ šogad kociņus stādīja skolēni. Katra Pērses sākumskolas klasīte, kopā ar audzinātāju jaunizveidotajā parkā iestādīja savu kociņu. Kā pareizi stādīt kociņus paskaidroja Pērses sākumskolas direktore un bioloģijas skolotāja Gaļina Kraukle. Katram kociņam skandēja tautas dziesmiņu un novēlēja augt, zaļot un priecēt visus, kas šeit atnāks.

Visus gadus pagasta iedzīvotāji ir aktīvi un atsaucīgi Meža dienu dalībnieki. Arī šogad pasākums bija kupli apmeklēts, jauks un emociju pārpildīts!

Raina Līcīte,

Iršu pagasta pārvaldes vadītāja

Valda Zvirgzdiņa foto