Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kulturas_dzive_irsu_pagasta/irsu_deju_kolektivs_svetkos_jelgava_izdejo_maizes_celu
Drukas datums: 04:41:56 12.08.2020

Iršu deju kolektīvs svētkos Jelgavā izdejo maizes ceļu09.06.2015

No 6.-7.jūnijam Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notika VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētki „Dievs man deva maizes zemi”. Šajā pasākumā piedalījās vairāk kā 6500 dalībnieki no visas Latvijas. Vidējās paaudzes dejotāju svētku tradīcija aizsākās jau 1994. gadā, kad Sauleskalna estrādē tikās 720 dalībnieki.

No Kokneses novada svētkos Jelgavā piedalījās vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši”. Pirmajā dienā dejotāji stadionā izmēģināja visas dejas, vakarā visi pulcējās jautrā dalībnieku ballē, bet svētdien pēc mēģinājumiem, notika koncerts. Zemgales Olimpiskais centrs bija pārtapis par lauku sētu, kurā deju soļos un rakstos tika izstāstīts maizītes ceļš no iesēta grauda līdz maizes kukulim, no dzīvības radīšanas svētuma līdz dzīvi apliecinošam priekam, everģēlībām un trakulībām. Šie svētki bija solis ceļā uz Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem. Koncerta nobeigumā katram vadītājam pasniedza smaržīgu maizes klaipu.

Iršu dejotāji ir gandarīti par skaistajiem svētkiem, pozitīvajām emocijām. Lai arī, braucot mājās, bija patīkams nogurums, visi priecājās par divām skaistām dienām Jelgavā. Daudziem no dejotājiem šie bija pirmie lielākie svētki, kuros viņi piedalījās. Lai vēl daudz šādu skaistu svētku!

Lielu paldies dejotāji saka Iršu pagasta pārvaldes vadītājai Rainai Līcītei un Kokneses novada domei par atbalstu, lai varētu piedalīties šajos svētkos.

Visiem dejotājiem novēlu izturību un dejotprieku, lai atkal varētu piedalīties dažādos koncertos un pasākumos.

VPDK „Irši” vadītāja Inta Balode