Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kultūras dzīve Iršu pagastā

Pārsteigumiem bagātā Tēva diena Iršos

14.09.2021

img_20210912_122337.jpgKatru gadu otrajā septembra svētdienā Latvijā svinam Tēva dienu, izrādot īpašu godu un pateicību tētiem par atbalstu, mīlestību, rūpēm un vienkārši par to, ka viņi ir. Gluži kā mammām, arī tēviem ir savas rūpes par bērnu. Viņi ir mūsu stiprais plecs un atbalsts, lielais drošības klēpis, dēla pirmais supervaronis un meitas pirmā mīlestība.

Tēva dienas mērķis ir ne vien pateikt tētiem PALDIES un veicināt svētku svinēšanas tradīcijas iedibināšanu ģimenē, bet arī aktualizēt tēva lomas nozīmi bērna ikdienas dzīvē. Šogad kā Tēva dienas virstēma izcelta tēta un bērna attiecību veidošana no zīdaiņa līdz pusaudža vecumam, jo labāki pamati attiecībām būs ielikti šajā posmā, jo stiprākas tās būs vēlākos gados, kad bērns jau aizies savā dzīvē.

Svētdienā,12. septembrī, Iršu stadionā gaidījām tēvus, vectēvus, krusttēvus un onkuļus, lai piedalītos sporta aktivitātēs, jautri pavadītu laiku un ikdienas steigā pabūtu kopā ar mīļajiem.

Lasīt visu ziņu galerija (58)

Rosība un darbošanās prieks Hiršenhofas tirdziņā Iršos

25.08.2021

irsi200821_15.jpgPirms kapusvētkiem, pagājušās nedēļas nogalē, Iršos bija vērojama liela rosība un darbošanās prieks. Stadionā notika “Hiršenhofas tirdziņš”. Nu jau 3. gadu pēc kārtas. Lielā cilvēku interese liecina, ka šī tradīcija ir “iesakņojusies” pagasta dzīvē. Pasākums nenotika ierastajā vietā – Magazīnas laukumā. Laukumā notiek sengaidītie celtniecības darbi. Tiek atjaunota Magazīnas klēts.

Pirmām kārtām tirdziņa organizētāji uz “andeli”  aicina pagasta iedzīvotājus. Mudina ļaudis darboties, radīt un pārdot. Šogad patīkami pārsteidza bērni ar pašgatavotām rotām un ceptiem kārumiem. Kā vienmēr, arī šogad tirgotāji piedāvāja daudz labu lietu – dažādu ziedu medu, tējas, veselīgus sīrupus imunitātes uzlabošanai, lavandas izstrādājumus, sieru un meža veltes. Pircēju acis priecēja rotaslietu stends. Liela piekrišana bija dārzeņiem, mājas kūpinājumiem un krāšņajām gladiolām.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Bērnu svētki Iršos

01.06.2021 10:30 - 11:00

img_20210602_wa0007.jpg1.jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šogad tā norisinājās savādāk kā citus gadus, tomēr, neraugoties uz ierobežojumiem, svētku sajūta bērniem tika radīta. Iršu pagastā šajā dienā ciemos pie bērniem devās krāšņais un skanīgais svētku ekspresis. Par to paldies jāteic Vairim Štālam. Košais, jautrais un pozitīvais klauniņš Leo kopā ar saviem draugiem - mikipelēm Minniju un Mikiju, runci Leopoldu un tīģeri Šerhanu sarūpēja saldumus un mirdzošus pārsteigumus: vēja dzirnaviņas un krāsainus balonus. Svētku dienā košais auto meta līkločus  pa pagasta ceļiem un taciņām.       

Lasīt visu ziņu galerija (30)

Iepriecini māmiņu svētkos!

24.05.2021

img_20210509_084341.jpg9.maijā, kad atzīmējām Mātes dienu, Iršu pagastā, pie Magazīnas, noritēja pavasara tirdziņš. Ņemot vērā šī brīža situāciju valstī, tad tirgoties iespēja bija tikai divdesmit tirgotājiem. Šajā dienā notika arī LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada Iršu nodaļas aktivitāte ''Iepriecini māmiņu svētkos'', kad katra māmiņa, krustmāte, omīte, vecmāmiņa, kura bija ieradusies tirdziņā, saņēma oranžu samtenes ziediņu podiņā - dāvaniņu svētkos.      

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pateicība par darbošanos Iršu pagasta izaugsmei

11.05.2021

9.jpg7. maijā (individuāli) tika godināti Iršu pagastā dzīvojošie cilvēki, kuri darbojušies un snieguši atbalstu Iršu pagasta attīstībā un izrādījuši rūpes par līdzcilvēkiem.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Fotokonkurss "Mani ziemas mirkļi"

25.01.2021 - 28.02.2021

fotokonkurss2021_g_page0001_1.jpgFotokonkursā "Mani ziemas mirkļi" tiek aicināts piedalīties ikviens Iršu pagasta iedzīvotājs, kurš uzņēmis kvalitatīvas fotogrāfijas Iršu pagastā. Konkursa norises laiks no 25. janvāra līdz 28. februārim, iesūtot fotogrāfijas uz e-pastu: inetariekstina@inbox.lv

Konkursa darbi tiks publicēti Iršu pagasta pārvaldes Facebook lapā. Balsošana par konkursa darbiem notiks no 8. marta līdz 26. martam.

Konkursa nolikums

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top