Godinot Latvijas valsts varoņus12.11.2020

11. novembrī Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, godinot Brīvības cīņās kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus. Lāčplēša dienā Latvijā ir tradīcija ēku logos ielikt svecītes, tā godinot kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. Arī Iršu pagasta ļaudis aicinājām kopā ar ģimeni izgaismot savus mājas pagalmus, veidojot Latvijas valsts karoga kontūru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Noslēdzies fotokonkurss "Helovīna brīnumainie ķirbji"04.11.2020

31. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēti Helovīna svētki jeb Visu svēto dienas priekšvakars. Arvien vairāk šos svētkus sāk svinēt Latvijā - izdekorējot mājas un darba telpas ar neparastiem aksesuāriem, grebjot ķirbjus, ietērpjoties dažādos spocīgos tērpos. Visvairāk šos svētkus gaida bērni, lai varētu ietērpties maskās un apstaigātu kaimiņus, lūdzot tiem dalīties saldumos. 

Iršu pagasta iedzīvotāji no 26. oktobra līdz 31. oktobrim bija aicināti piedalīties fotokonkursā "Helovīna brīnumainie ķirbji".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Vasaras saulgriežos smeļ spēku turpmākajam darbam

20.06.2020 19:00

Iršu pagastā skaisti nosvinēti vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki. Līgo un Jāņu diena neapšaubāmi ir svētki, kurus mēs baudām patīkamā gaisotnē savā ģimenē, kopā ar draugiem. Tie ir kopā sanākšanas svētki, kurus svin kā liels, tā mazs.

Jau izsenis katras nama mātes un saimnieka gods ir celt galdā vislabāko, kā arī līdz Līgo dienai paspēt padarīt visus lauku darbus, lai kaimiņi neaplīgotu. Iršu pagasta ļaudis ir godam tikuši galā ar saviem darbiem, jo, tikai pateicoties iedzīvotāju rūpēm, vērīgajam skatienam un mīlestībai pret savu pagastu, tas ir tāds, kādu to mēs redzam šodien – sakopts, ziedošs un skaists.

20. jūnijā Iršos pie Magazīnas notika Jāņu dienas ielīgošanas pasākums, kurā svētku svinētājus priecēja VPDK "Irši" un kolektīva vadītāja Ilona Ūdre, Iršu sieviešu vokālais ansamblis un tā vadītāja Valda Kalniņa. Vietējie pašdarbnieki uzjautrināja ar nelieliem skečiem (režisore Ligita Bērziņa) par aktuālām tēmām mūsdienās. Montas Bergmanes izpildījumā skanēja vairāki vijoles skaņdarbi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top